Pamflets par homeopātiju

Amerikāņu zinātnieki ir izpētījuši, ka lielisks līdzeklis pret depresiju un uzmanības deficīta sindromu ir tabletītes ar “aktīvo vielu” - Prozac. Pilnīgi noteikti amerikāņu zinātnieki ir izdomājuši tabletītes arī pret alerģijām ...

Manu iebildumu pamatā nav jautājums, vai homeopātija palīdz, bet [..] pētījumi noliedz homeopātijas principu patiesumu. [2]
Vjačeslavs Kaščejevs (fiziķis)

Mūsu bioloģijā ir ielikta ticība - cilvēks ir homo ticīgais. Tāpēc, runājot par homeopātiju, ir jānošķir efekts no izskaidrojuma. Līdz 19.gs. beigām, 20.gs sākumam arī tradicionālā medicīna balstījās ticībā - tika pielietotas tādas metodes kā asins nolaišana, ārstēšana ar dzīvsudrabu utml. [2]
Artūrs Urināns (psihoterapeits, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras lektors)

Ģipsis

1. cēliens

Farmaceiti–homeopāti un mudaks no Veselības ministrijas - lasīt šeit [1]

2. cēliens

Pa ceļam uz autobusu Klāvs dikti puņķojas, klepoja un jutās nelāgi, sūdzējās, ka “lauž kaulus”. Pie pieturas aptieka. Ieejam iekšā, un sīkie uzreiz pielīp pie spama stenda. Ieskatos. Kaut kāda zombēšana par gripas simptomiem.

- Tēti, drīkst paņemt?

- Nē, dēls. Šarlatānu tekstus mūsu ģimenē ienest nevajag. Pataupi muļķīšiem.

Aptiekāre:  - Esmu jūsu rīcībā!

- Mēs ģimenē esam četri, un pārējie neesam vēl to “kaulu laušanu” norāvuši. Vai varat iedod kaut ko profilaksei? Nu tur imunitātei vai kas jums tur ir.

- Ģipsis, fiksējošās saites.

- Ok. Dodiet ģipsi!

Tikai mājās nāca atklāsme par to, ka mani ir apčakarējis cilvēks, kuram pirms stāvēšanas baltā halātā aiz stikla letes ir jāpavada vismaz seši gadi augstskolā. Lasu sastāvu,- bet tur tak ir tikai kalcijs?!

Un tad uz skatuves parādījās P.Apinis (Latvijas ārstu biedrības prezidents) [3]: “Ar homeopātiskām metodēm nevar operēt žultspūsli, izraut zobu vai pārstādīt gūžu.” Tas ir briesmīgi, ka aptiekās netirgo tabletītes ar kurām, kas praktiskajam latvietim tik ļoti svarīgi – to varētu izdarīt mājas apstākļos un galvenais – PATS! Kur skatās veselības ministrs?!

Alerģija

Rīts sākas kā parasti. Ar kafijas krūzi, homeopātiskām, pfu! - karstām siermaizītēm un Twitter ziņu apskatu. GoogleFacts raksta [4]: pēc Nacionālā veselības institūta datiem vairāk kā puse (!) amerikāņu sirgts ar alerģijām. Šausmas! Amerikāņu zinātnieki taču izpētījuši, ka lielisks līdzeklis pret depresiju un uzmanības deficīta sindromu ir tabletītes ar “aktīvo vielu” - Prozac. Pilnīgi noteikti amerikāņu zinātnieki ir izdomājuši tabletītes arī pret alerģijām. Pāris kilogramus tabletīšu dienā un vēl divtik – radīto blakņu mazināšanai, pilnīgi noteikti šos cilvēkus padarītu laimīgus. Laimīgus! Kāpēc B.Obama neko nedara?!

 

* anti-homeopātijas kampaņu apmaksājis amerikāņu farmācijas uzņēmums “SamDurak”.

 

Iedvesmas avoti:

[1] http://mrserge.lv/2016/farmaceiti-homeopati-un-mudaks-no-veselibas-ministrijas/

[2] http://apollo.tvnet.lv/zinas/homeopatiskas-pasakas/720091

[3] http://www.delfi.lv/rutks/pieredze/peteris-apinis-homeopatija-nav-tikai-placebo-bet-jabistas-no-diletantiem.d?id=47014975

[4] https://twitter.com/GoogleFacts/status/695159617899388929

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

kaspars

es pats personīgi no visādām tabletītēm izvairos, man aknas ir svarīgākas, a depresiju uzskatu par izdomātu slimību!Ko lasa citi?