6 noderīgi tīklošanas paradumi

Pēdējā gada laikā ir nācies pabūt vairākos tīklošanas pasākumos, un esmu secinājusi, ka latvieši nav nemaz tik kūtra tauta, kā kādam labpatiktos domāt. Parunāties mums patīk, taču, kā to darīt efektīvi un noderīgi savam biznesam, tā ir vesela mācība.

Apkopoju vēl dažus ieteikumus, kas likušies man praksē tīri noderīgi. Mācīsimies kopā, kā kļūt par veiksmīgu tīklotāju jeb networking-otāju!

1. Sper soli ārpus savas komforta zonas

Neļauj savām bailēm traucēt Tev veiksmīgi iepazīties un sadarboties ar citiem cilvēkiem. Optimistisks skatījums uz dzīvi piesaista cilvēkus. Esi pozitīvs, biežāk smaidi!

Mazāk koncentrējies uz sevi, vairāk uz savu sarunas biedru. Meklē abiem kopīgas tēmas, piemēram, ceļošana, kolekcionēšana, semināru apmeklēšana, sportošana u.tml., tas palīdz uzturēt tā saucamo small talk, justies pašam labi un atbrīvoti, kā arī ļaut tik pat labi justies Tavam sarunas biedram.

Nenovērtē sevi par zemu. Katrs cilvēks ir unikāls un katrs no mums var būt pietiekami interesants, galvenais prast pastāstīt par sevi citiem.

2. Izvēlies kvalitāti, nevis kvantitāti

Tā vietā, lai pārmītu dažus vārdus, paviršas frāzes ar daudziem vai pat visiem uz tīklošanas pasākumu atnākušajiem cilvēkiem, labāk pavadi vairāk laika ar mazāku skaitu rūpīgi izvēlētu sarunas biedru. Vari sevi nomierināt, spēks nav kontaktu daudzumā, bet gan kontaktu kvalitātē.

3. Tīklo vienmēr un visur

Nemeties tīklošanas pasākumā ar mērķi jau no vienas pirmās tikšanās gūt kādu taustāmu labumu. Visam ir nepieciešams laiks, arī attiecību veidošanai, kas balstās uz vairākām regulārām tikšanās reizēm, sarunām, dalīšanos ar idejām, padomiem, noderīgiem kontaktiem.

Izmanto tīklošanas stratēģiju visur, kur ej vai piedalies, kur satiecies ar jauniem cilvēkiem, vienalga, vai tas ir oficiāls vai mazāk oficiāls pasākums. Uzdod vienkāršus jautājumus - kā es Tev varu palīdzēt? ko Tu šobrīd meklē vai vēlies sasniegt? kas Tevi šobrīd nodarbina, uztrauc, sajūsmina?

4. Strādā ar savu ķermeņa valodu

Visu, ko mēs sakām apstiprina, paspilgtina vai noliedz mūsu mīmika, žesti, balss tembrs. Centies turēt staltu stāju, skatīties sarunas biedram acīs, izrādīt ieinteresētību, lietot atklātās pozas vai žestus.

Esi gatavs sarokoties, ka Tevi iepazīstina ar kādu vai Tu esi tas, kurš sagaida viesus un iepazīstina ar pārējiem.

5. Praktizējies atcerēties vārdus

Kad Tevi iepazīstina ar kādu, mēģini atkārtot viņa vārdu skaļi, piemēram, - Priecājos iepazīties ar Jums, Tom! Taču, gadījumā, ja nu galīgi vārds izkritis no atmiņas, nekaunējies to atzīt, bet palūdz to sarunas biedram atkārtot.

Parasti labi sarīkotos pasākumos katram dalībniekam ir sava vārda karte, tas uzlabo komunikāciju. Centies neuzkrītoši apskatīties un uzrunāt katru cilvēku pēc vārda.

6. Izbaudi tīklošanas procesu

Jo mazāk iespringsi par rezultātu vai to, ko vēlies iegūt, jo ātrāk un vieglāk tas nāks. Vienkārši esi patīkams, kompetents, pieklājīgs sarunas biedrs, vēlams ar labu humora izjūtu un veselīgu zinātkāri. Reizēm informācija vai noderīgs kontakts nāk pavisam negaidot un no cilvēka, uz kuru esi vismazāk cerējis.

Dalies:
Novērtē: 5 (7)
Skatīts: 528

komentāri

Augusts

Ļoti patika šis raksts. Piekrītu tam, ka jātiek laukā no komforta zonas, lai gūtu jaunu skatu uz dzīvi un jaunus kontaktus. Pozitīvisms ir tas uz ko jātiecās - tas ne tikai piesaista cilvēkus, bet arī rada jaunas iespējas :)



Ko lasa citi?