Piektdienas vērojums. Ātrie kredīti

Bet tas viss ir ok, jo ir taču grēkāzis – “ātrie kredīti” ar procentu likmēm no 150% līdz 1552% gadā! Šausmas! Ir arī banku depozīti, ar gada likmēm – 0.9% gadā :)

Piektdienas vērojums :) Šai nedēļai dzirkstīti piešķīla pagājušās nedēļas LTV1 DeFacto, jeb kā es to saucu – baumu raidījuma, sižets par ātriem kredītiem. Notikumi ritēja savu gaitu, Sorosa nauda nonākusi gādīgās Re:Baltica rokās, mērķtiecīgi tika tralināta un pēc dažām publikācijām un sižetiem televīzijā, kuri jādomā ir vienīgais sorosveidīgo projektu izvērtēšanas kritēriji, tēma būtu atstāta novārtā un nonākusi sabiedrības svarīgo ziņu mēslainē. Tieši tāpat kā daudzas citas “'sabiedrībai svarīgās” tēmas, piemēram, bērnu neizskaidrojamā vēlme zvanīt uz ārzemēm un paaugstinātās maksās tālruņiem, utt.

Piektdienas rīts sākās nekā īpašāk kā visi citi rīti. Kādu laiku lielām pūkainām pārslām krita sniegs, mēģinot noslēpt pagalmā kaimiņu atstāto sarkanu automašīnu. Glīti izkārtojis ap kafijas krūzi brokastīs ēdamās lietiņas noraudzījos uz palodzes sakrāmēto žurnālu kaudzīti, kurai pa vidu nodevīgi izlīdusi apsaimniekotāja rēķina maliņa. Skatiens apstājās pie teikuma - par katru nokavēto dienu aprēķinās sods 0.5% dienā.
Un te nu man saslēdzās. 0.5% dienā, īstenībā ir 185% gadā. Arī Rīgas Satiksme steidz krist augļošanas un vieglās peļņas valdzinājumā un jau no nākošās nedēļas, par nokavēto laiku piemērosies nevis pēcmaksa divkāršā apmērā (C zonā, nokavējot 1 stundu būtu jāšķiras no 2 x 0.8Ls), bet gan 8Ls, kas procentu izteiksmē ir 1000%.

Bet tas viss ir ok, jo ir taču grēkāzis – “ātrie kredīti” ar procentu likmēm no 150% līdz 1552% gadā! Šausmas! Ir arī banku depozīti, ar gada likmēm – 0.9% gadā :)

Lai jums jauka piektdiena!

Nobeigumam:
Krimināllikuma 201. pants. Augļošana ir aizdevumi, kuri izdarīti, apzināti izmantojot aizdevuma ņēmēja smago materiālo stāvokli, un kuru nosacījumi ir viņam pārmērīgi apgrūtinoši.
Mozus otrā grāmata, 22.24. Ja tu aizdod naudu kādam, kas ir no Manas tautas un kas pie tevis ir nabags, tad nekļūsti kā kāds rāvējs un neņem no tā sev augļus.

Citi piektdienas vērojumi

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāriKo lasa citi?