Itālijas pilsētas. Piza

Izdzirdot vietvārdu Piza, noteikti pirmā asociācija ir tornis, kas ievērojami sagāzies uz vienu pusi. Tagad tas no iekšpuses nostiprināts tā, ka mazām tūristu grupām ļauts uzkāpt 56m augstā zvanu tornī. Vijīgi akmens pakāpieni, kas neļauj atpūtināt elpu, ved augšup, līdz nonāc skatu laukumā, no kura paveras skats uz visu Pizas pilsētiņu.

Izdzirdot vietvārdu Piza, noteikti pirmā asociācija ir tornis, kas ievērojami sagāzies uz vienu pusi. Tagad tas no iekšpuses nostiprināts un ar masīvu atsvaru palīdzību nolīdzsvarots tā, ka mazām tūristu grupām (tikai padsmit cilvēki stundā) ļauts, iemaksājot 15EUR, uzkāpt 56m augstā zvanu tornī. Vijīgi akmens pakāpieni, kas neļauj atpūtināt elpu, ved augšup, līdz nonāc skatu laukumā, no kura paveras skats uz visu Pizas pilsētiņu. Torņa galā 4 masīvi zvani, katrs uz savu debess pusi.

Vērts apmeklēt blakus esošo grezno katedrāli un baptistriju. Katedrālei ir vareni augsti griesti, zelta rakstu pārklāti un savdabīga gaisma, kas rīt no logiem, kas izvietoti vairākos stāvos.

Dalies:
Novērtē: 5 (3)
Skatīts: 1234

komentāriKo lasa citi?