Piektdienas vērojums. Naudas lietas

Tā labā ziņa, ka fondi kļūs stabilāki, sliktā, ka mazāk tiks investēts riska/inovāciju darījumos, bet kuri potenciāli var nest lielāku peļņu. Citiem vārdiem sakot – bagātie kļūs bagātāki, nabagie – nabagāki.

Piektdienas vērojums :) Šoreiz par naudas lietām. Jau labu laiku kā Eiropas komisijās klīst ideja par finanšu darījumu nodokli (FDN). Sākotnējā ideja ir aplikt visus finanšu darījumus, t.s. Maksājumus (piem. komunālos). Izejot garos un līkumotos Briseles koridorus, ideja palika daudz plakanāka un aplikšot vien akciju/obligāciju darījumus un atvasinātos instrumentus. Tātad, atšķirībā no citiem nodokļiem un nodevām šoreiz apliks darījumus, nevis tikai gūto peļņu, arī zaudējumus. Kā jau var nojaust, idejas flagmanis – Francija, taču starp 11 atbalstošām valstīm sarakstā beidzamajā vietā ierindojas arī Igaunija. Nepārsteidz, ka kategoriski iebilst šai idejai Eiropas finanšu meka Lielbritānija, kurai tā starp citu, jau ir kaut kāda nodeva, saucas “stamp duty”.

Bet stāsts šoreiz būs par pensijām. Pirms kāda laiciņa, strādājošiem bija zināms pārsteigums atverot prognozējamās pensijas pārskatu portālā latvija.lv un ieraudzīt, ka nākotnē pensija būs vien nieka 30 Ls/mēnesī. Zināmas cerības godīgākie algas saņēmēji lika uz pensiju 2. līmeni, negodīgākie – uz 3. Lai vai kā, abi pensiju fondi peļņu gūst veidojot investīciju ekspozīcijas finanšu tirgos, kurus tad nu EK grasoties aplikt ar nodokli. Kā var nojaust, pensiju fondu turētāji izvēlēsies ieguldīt mazienesīgos, bet stabili augošos uzņēmumos. Tā labā ziņa, ka fondi kļūs stabilāki, sliktā, ka mazāk tiks investēts riska/inovāciju darījumos, bet kuri potenciāli var nest lielāku peļņu. Citiem vārdiem sakot – bagātie kļūs bagātāki, nabagie – nabagāki. Ak, un Briseles kabinetu planktona naivums, ka jaunieviesto nodevu maksās komersanti, nevis klienti. :)

Lai jums jauka nedēļas nogale!

Citi piektdienas vērojumi

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāriKo lasa citi?