Viņam ir maziņš - gēns?

Altruismu / savtīgumu nosaka gēns... Atklājās, ka vissavtīgākie bijuši tie, kuriem AVPR1a gēns bija visīsākais. Garāka gēna īpašnieki bija dāsnāki.

Zinātnieki veica eksperimentu ar 203 tiešsaistes spēlētājiem. Katram spēlētājiem tika izsniegtas vienības apmēram 12$ apmērā, kuras varēja paturēt sev vai anonīmi nodot citam spēlētājam. Spēlētājiem tikai veikta arī DNS analīze un salīdzināta ar viņu reakciju. Atklājās, ka vissavtīgākie bijuši tie, kuriem AVPR1a gēns bija visīsākais. Garāka gēna īpašnieki bija dāsnāki, vēsta populārzinātniskais žurnāls Nature.

Jeruzalemes Ebreju universitātes zinātnieku komanda, ko vadīja Ričards Ebšteins (Richard Ebstein), noskaidrojusi, ka īsais gēna paveids neapgādā ar receptoriem tos smadzeņu centrus, kas sagādā prieku par altruistisku rīcību. Līdz ar to īsā AVPR1a "nēsātāji" tiecas vairāk saraust sev un viņus nevajā sirdsapziņas pārmetumi par egoistisku rīcību.

Pētījumi par cilvēku rakstura veidošanos ir intriģējošs, taču ļoti sarežģīts uzdevums. Atsevišķas īpašības var rasties gan gēnu darbības, gan apkārtējās sabiedrības, gan spēcīgu psiholoģisku pārdzīvojumu iespaidā, tādēļ nosaukt nepārprotamu cēloni ir gandrīz neiespējami. Tomēr Izraēlas zinātnieki uzskata, ka viņiem izdevies uzzināt, kā rodas nežēlīgi diktatori.

Agrākos pētījumos ar prērijas grauzējiem noskaidrots, ka zīdītāju organismā ir hormons ar nosaukumu vazopresīns, kas rosina dzīvo būtni rīkoties altruistiski un sabiedrībai draudzīgi. Savukārt AVPR1a gēns ražo receptorus, kas uztver vazopresīnu. R.Ebšteins nolēma noskaidrot, vai šie receptori iespaido smadzenes un liek cilvēkiem būt dāsniem.

Iespējams AVPR1a īsā gēna īpašnieki bija arī - Ādolfs Hitlers, Benito Musolīni, Sadams Huseins, Zimbabves valdnieks Roberts Mugabe, kādreizējais Zairas prezidents Mobutu.

http://www.truthnews.us/?p=2142
http://avpr1a.com/
http://diena.lv/lat/politics/sestdiena/vinjiem_ir_mazinjsh_geens

Dalies:
Novērtē: 3 (4)
Skatīts: 723

komentāri

gerda

Tāda mērīšanās ar ģēnīšiem, kuram īsāks, kuram garāks, kurš kuru vieglāk un prasmīgāk piečakarē un pēc tam vainu, sorry, nesajūt. Nesaprotu tikai kāda šeit sakarība lielo diktatoru augšupkāpšanai un Šķēlem? Pirmie masas pakļāva kā harizmātiskas personības, ar savu mērķtiecību un apmātību, realizējot savus iekšējos kompleksus. Šķēle vienkārši bija īstajā laikā, starp īstajiem cilvēkiem un prata izmantot situāciju, īpaši nevienu neiedvesmojot cēliem darbiem.Ko lasa citi?