Ušakovs pusi „privāto” tvītu saraksta darba laikā?

RD priekšsēdētājs apgalvo, ka twitter konts viņam ir privāts, bet to izmanto, lai atbildētu uz vairākiem simtiem rīdzinieku jautājumiem. Pētījumā noskaidrots, ka savu privāto kontu Ušakovs izmanto lielākoties darba laikā, lai sazinātos ar politiķiem un žurnālistiem.

Rīgas domē noteiktā stundas likme deputātam ir 13,6 lati, bet domes noteikumos noteikts, ka deputātam apmaksā 40 nostrādātas stundas mēnesī. Tādēļ ierindas deputāts mēnesī var saņemt, maksimums, 544 latus "uz papīra". Savukārt galvaspilsētas mērs, viņa vietnieki un komiteju vadītāji atrodas darba attiecībās ar pašvaldību un saņem noteiktu algu [1].

Pieņemsim, Ušakovs atrodas pilna laika darba attiecībās ar Rīgas domi (RD). Jādomā, ka ir arī noteikt darba laiks. Iespējams no 9 līdz 17. Par „atrašanos” darbā, 2011. gada ienākumu deklarācijā redzams [2], ka no RD  saņēmis  17 204Ls, kas nozīmē, ka nodokļu maksātājiem Ušakovs izmaksājis 2645 Ls/mēnesī (rēķinot summu pirms nodokļu atvilkuma), jeb 16.53 Ls/stundā, jeb 0.275 Ls/minūtē. Pieņemot, ka lai sagatavotu atbildi un ierakstītu tvītu, nepieiciešamas 3 minūtes, kas pareizinot ar darba laikā sarakstīto tvītu skaitu (~600), nodokļu maksātājiem izmaksā 495 Ls/gadā. Šāda summa būtu samērīga, ja vien šo "privāto" pakalpojumu varētu baudīt visi rīdzinieki.

No intervijas portālam Diena, atbildot uz jautājumu par Twitter lietošanu, kļuva zinām, ka:

"Šis ir mans privāts (twitter) konts. Bet es to ļoti aktīvi izmantoju komunikācijai ar rīdziniekiem, atbildot uz simtiem jautājumu un lūgumu, daudzos gadījumos sniedzot konkrētu palīdzību," portālam Diena.lv uzsvēra N.Ušakovs. Tai pat laikā N.Ušakovs teic, ka viņam ir brīva izvēle nekomunicēt ar tiem cilvēkiem, ar kuriem viņš nevēlas to darīt [3].

Turpinot iesākto pētījumu par divu sociālajos tīkos redzamāko politiķu sociālajiem portretiem, piedāvāju ielūkoties RD priekšsēdētāja mazliet detalizētākā sociālo aktivitātšu analīzē.

Mērķis: Vai un cik bieži Ušakovs savu privāto twitter kontu izmanto darba laikā?

 

1. Sadalījums pa dienām

vērtības izteiktas procentos

Secinājumi: Kā redzams, Ušakovs 2011. gadā twitter-aktīvs bija nedēļas sākumā, lielākoties, otrdien. Savukārt, 2012. gadā twitter-aktivitāte vērojama jau otrdien un piektdien.

2. Atbild vai tvīto?

Secinājumi: 2012. gadā Ušakovs nav mainījis tvītošanas tendences un lielāko daļu savu tweetu velta atbildēs. 2012. gadā vērojams pieaugums.

3. Kad vairāk tvīto?

Secinājumi: Ušakova twitter-aktivitāte sākas plkst 8 un beidzas īsi pēc pusnakts, miegam veltot 6-7 stundas. Lielāko aktivitātes pīķi sasniedzot ap plkst 11 un plkst 15, kas pa diviem gadiem nav mainījies, ja nu vienīgi 2011. gadā veltījis ievērojamu laiku sociālai saziņai arī plkst 22.

4. Sadalījums pēc: darba/ārpus darba laika

Secinājumi: Grafikā summēts tweetu skaits ārpus darba laika, darba laikā un brīvdienās. Pieņemot, ka darba laiks ir no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst 9 līdz 17. Brīvdienas – sestdiena, svētdiena. Redzam, ka daļu tweetu tiek sarakstīti tik tiešām darba laikā, pie tam šai tendencei novērojams pieaugošs raksturs un 2012. gadā šādu tweetu ir aptuveni puse.

5. Kuri ir tie laimīgie, ar kuru Nils sarakstās visbiežāk?

2011   2012

 

Vita_Dreijere

61

Vita_Dreijere

26

JanisIesalnieks

34

Maris_Zanders

21

amjaliks

26

RaivisDzintars

19

saulesdels

24

JanisIesalnieks

16

koleegjis

16

Liene_Petersone

16

ilze_la

15

pavluts

15

NikitaBelyh

14

ilze_la

15

ZanePeneze

14

NikitaBelyh

14

jemberga

13

ivchix

14

AigarsFr

13

vasarasraibumi

13

KristineKazaka

12

NellijaL

12

guntissc

11

VeikoSpolitis

12

ArtaG

11

KristineGarina

12

janis_stauga

10

Ga4a

11

klimovics

10

MagpieAM

11

Liene_Petersone

10

katrinailjinska

11

   

Borovkovs

11

   

Afanasijs

11

   

BaibaStrautmane

10

   

kuuminsh_

10

   

sandra_kukule

10

Secinājumi: Kā redzam tabulā, intervijā portālam Diena pieminētie „simti rīdzinieku”, lielākoties ir žurnālisti un ar politiku vai medijiem saistīti ļaudis. Pētījuma 2. punktā redzams, ka gods godam, tik tiešām 2/3 tweetu velta kādam kaut ko atbildod. Tiesa gan, pavirši pārskatot pa šiem diviem gadiem sarakstītos ap 2 tūkstoši tweetu, pilsētas problēmas risina reti.

 

Atsauces:

1. Cik daudz jāstrādā pašvaldības deputātam? / LA - http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=360903:cik-daudz-jstrd-pavaldbas-deputtam&catid=72&Itemid=421
2. Ušakova ienākumi pērn gandrīz dubultojušies / IR - http://www.ir.lv/2012/4/5/usakova-ienakumi-pern-gandriz-dubultojusies
3. Ušakovs sociālajos tīklos bloķē sev netīkamus lietotājus / Diena - http://www.diena.lv/latvija/politika/usakovs-socialajos-tiklos-bloke-sev-netikamus-lietotajus-13977816

Dalies:
Novērtē: 4 (14)

komentāri

arītviterists

Vai Domes kampaņa "Jautā Nilam" (vai atbild Nils)te ieskaitīta? Vasarā varēja uzdot Ušakovam tviterī jautājumus, un dome acīmredzot sagatavoja atbildes, kas tika publicētas ar twitlonger.

Ēriks

@arītviterists ja Nils atbildēja no sava (t.i. privātā) twitter konta, tad statistikā iekļauts.

Jy

"tweeti" nesmuki izskatās. Pirms laba laika tika pieņemts oficiāli latviskot un tviteri saukt par tviteri un tvītus par tvītiem.

Ēriks

@Jy varbūt labāk "sīkziņas"?

Zippo666

Būs arī apkopojums par Āboltiņas, Pabrika un Dombrovska tvītošanu darba dienās?

Ēriks

@Zippo666 būs, tiklīdz viņi savu tvītošanu (darba laikā) definēs kā privātu un šo darbību varēs baudīt vien atsevišķa sabiedrības daļa. Ieskats Dombrovska sekotāju analīzē apskatāms šeit - http://iinuu.lv/lv/1327

Aleksejs

Varbut iespejams ari @Olafs_pulks tvitosanu analizet? tas bus jautrak ))

NJ

:) Par pētījuma autoru mu da ku vārdā ēriks daliba -čoms apvainojies par to ka Nils viņu nobloķējis twiterī:)
Tikai riktīgs baurs var ziedot tik daudz laika dēļ sīkumainas obidkas:))PPP

Ēriks

@NJ jūties nepamanīts un nenovērtēts? Visas lielās un svarīgās lietas sastāv no mazām lietiņām, arī lielā politika.

Jadviga

NJ
Zini, lai tādu mu da ku būtu vairāk. Ja, ja Tev ir vienaldzīga attieksme pret savu un savu tuvāko veselību un dzīvību, tad nedomā, ka visiem tādiem jābūt.Protams, ja sekotu arī citiem rakstiem, tad saprastu par ko ir runa, bet ja ne, tad ...Izrādās pilsētas mērs pieder pie tiem pirmajiem, ja jau viņam nav ko teikt, tāpēc arī bloķē savu twiteri.
Bet analīze ir kolosāla.
Nj, pamēģini Tu kaut ko tādu veikt un tad tikai atļaujies izteikties par citiem.
Ko lasa citi?