Austriešu horeogrāfa Willi Dorner izrāde-fotoizstāde "Dzīvojamā istaba"

Latvijas Jaunā teātra institūts aicina Sarkandaugavas iedzīvotājus piedalīties Rīga2014 projektā Deja iziet pilsētā - austriešu horeogrāfa Willi Dorner izrādē-fotoizstādē "Dzīvojamā istaba" (Living Room). Īsumā: izrādes tapšanā ir nepieciešami 7 dzīvokļi (vēlams katrs citā mājā, bet netālu viens no otra). Tajos taps fotogrāfijas ar dejotāju līdzdalību - dejotāju ķermeņi iekļausies esošajā interjerā, veidojot jaunas attiecības starp priekšmetiem. Pēc tam bildes tiks izgatavotas lielformātā un ievietotas interjerā. Rezultātā skatītāji dzīvokļos redzēs fotoizstādi, bet ceļa posmos starp dzīvokļiem būs dzīvās instalācijas, kurās piedalīsies ap 50 dejotāju - dejas studenti, ielu vingrotāji, parkūristi, breikeri. Projekts "Dzīvojamā istaba" no skatītāju viedokļa patīk gan lielam un mazam un der visiem vecumiem. Dzīvokļu saimniekiem tas ir aicinājums iesaistīties radošā (un uzreiz starptautiskā!) notikumā, jo mēs ticam un ceram, ka kultūra nav domāta tikai profesionāļiem. Ja vēlaties piedalīties šajā projektā un pazīstat kādu kaimiņu vai cilvēkus apkaimē, kas vēlētos iesaistīties, lūdzu sazinieties ar Lauru Stašāni, šī projekta koordinatori - +371 26523513 vai laura@theatre.lv

Latvijas Jaunā teātra institūts aicina Sarkandaugavas iedzīvotājus piedalīties Rīga2014 projektā Deja iziet pilsētā - austriešu horeogrāfa Willi Dorner izrādē-fotoizstādē "Dzīvojamā istaba" (Living Room).

Īsumā: izrādes tapšanā ir nepieciešami 7 dzīvokļi (vēlams katrs citā mājā, bet netālu viens no otra). Tajos taps fotogrāfijas ar dejotāju līdzdalību - dejotāju ķermeņi iekļausies esošajā interjerā, veidojot jaunas attiecības starp priekšmetiem (skat. bildes zemāk). Pēc tam bildes tiks izgatavotas lielformātā un ievietotas interjerā. Rezultātā skatītāji dzīvokļos redzēs fotoizstādi, bet ceļa posmos starp dzīvokļiem būs dzīvās instalācijas, kurās piedalīsies ap 50 dejotāju - dejas studenti, ielu vingrotāji, parkūristi, breikeri. (prakstisko norisi skat.zemāk).

Projekts "Dzīvojamā istaba" no skatītāju viedokļa patīk gan lielam un mazam un der visiem vecumiem. Dzīvokļu saimniekiem tas ir aicinājums iesaistīties radošā (un uzreiz starptautiskā!) notikumā, jo mēs ticam un ceram, ka kultūra nav domāta tikai profesionāļiem.

Ja vēlaties piedalīties šajā projektā un pazīstat kādu kaimiņu vai cilvēkus apkaimē, kas vēlētos iesaistīties, lūdzu sazinieties ar Lauru Stašāni, šī projekta koordinatori - +371 26523513 vai laura@theatre.lv

Viljs Dorners ir straptautiski pazīstams horeogrāfs, kas ir strādājis Eiropā, ASV un Āzijā un savās izrādēs pēta mūsu attiecības ar ikdienas vidi - ierastajām ielām, ēkām, maršrutiem, apkārtni, pilsētvides objektiem, priekšmetiem, mēbelēm - pilnīgi "nevietā" novietojot dejotāju ķermeņus, tādā veidā panākot negaidītu efektu, kas pārsteidz, smīdina, aizkustina un ļauj pavisam citādāk paraudzīties uz ierasto vidi.

Praktiskā norise:

18., 19., 20. un 22. maijā fotosesija dzīvokļos

Katrā dzīvokī fotosesija ilgst vairākas stundas un tajā piedalās līdz 9 cilvēki (6 dejotāji, horeogrāfs Vilijs Dorners un fotogrāde Lisa Rastla, projekta koordinators no mūsu puses).

Dzīvokļa saimnieki var būt klāt vai nē - tas pēc viņu pašu izvēles. Svarīgi - mēbeles netiks pārbīdītas un dzīvokļa iekārtojums netiks nekādā veidā mainīts, jo tas viss notiek ļoti kompakti (skat piemērus pievienotajos fotos).

1.- 11. septembris fotogrāfiju instalēšana dzīvokļos

Katrā dzīvoklī tas atkal ir dažu stundu jautājums un par konkrētu dienu vienosimies ar saimniekiem atsevišķi.

12. un 13. septembris izrādes ar publiku

Katru dienu 3 h (piem no pl 18 - 21, laiks tiks precizēts!) dzīvokļi ir atvērti fotoizstādes apskatei. Skatītāji pirks biļetes, tā kā to skaitu, kas iet iekšā vienā reizē kontrolēsim, kad jau zināsim dzīvokļa izmērus.

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāriKo lasa citi?