Rīgas ZOO sastopami 17 pingvīni

Beidzot tas ir noticis, pingvīni ir arī Latvijā, konkrētāk Rīgas Zoodārzā, kaut arī uz īsu laika periodu, tā sakot, caurbraucot. Ieradušies no Edinburgas zoodārza (Lielbritānijā), lai šeit pavadītu 3 nedēļas ilgu karantīnas laiku, pirms izceļošanas no Eiropas Savienības uz Ķīnas okeanāriju. Kā informē Rīgas ZOO, apmeklētāji šos, pasaulē trešos lielākos džentū (gentoo) pingvīnus, varēs aplūkot katru dienu no 9. augusta plkst. 13.00 līdz 30. augustam.

Beidzot tas ir noticis, pingvīni ir arī Latvijā, konkrētāk Rīgas Zoodārzā, kaut arī uz īsu laika periodu, tā sakot, caurbraucot. Ieradušies no Edinburgas zoodārza (Lielbritānijā), lai šeit pavadītu 3 nedēļas ilgu karantīnas laiku, pirms izceļošanas no Eiropas Savienības uz Ķīnas okeanāriju.

Kā informē Rīgas ZOO, apmeklētāji šos, pasaulē trešos lielākos džentū (gentoo) pingvīnus, varēs aplūkot katru dienu no 9. augusta plkst. 13.00 līdz 30. augustam.

Iz pingvīnu vēstures Latvijā

Iepriekšējos gadu desmitos uz īsu laiku Rīgas Zooloģiskajā dārzā bijuši apskatāmi dažādu sugu pingvīni. Pirms kara 1936. gadā Rīgas Zoodārzs saņēma norvēģu konsula un polārpētnieka dāvanu - pāri zeltcekula pingvīnu, kuri gan nepārcieta silto Latvijas vasaru, bet 1962. gadā apmēram mēnesi rīdzinieki varēja apskatīt vairāk kā 30 pingvīnu grupu.

Džentū, Magelāna un zeltmatu pingvīni Rīgā uzturējās pirms filmēšanās filmā Neparastā pilsēta. Savukārt 1985. gadā jūrnieki Rīgas Zoodārzam atdeva vienu pingvīnu, kurš drīz pēc tam tika pārsūtīts uz Lietuvas jūras muzeju Klaipēdā un kļuva par prāvas pingvīnu saimes "ciltstēvu".

Izmantotais avots: rigazoo.lv

Dalies:
Novērtē: 5 (2)
Skatīts: 592

komentāriKo lasa citi?