Pingvīni Rīgas ZOO

Pēc slavenās toreizējā premjera Ivara Godmaņa Jaungada uzrunas, kurā viņš aicināja latvju tautu saspiesties kopā kā pingvīniem, lai pārvarētu grūtības, šī alegorija ārkārtīgi iedzīvojās masās. Vērsāmies ar e-vēstuli pie Rīgas zoodārza ar lūgumu skaidrot pingvīnu būšanu Latvijā un saņēmām atbildi ...

Pēc slavenās toreizējā premjera Ivara Godmaņa Jaungada uzrunas , kurā viņš aicināja latvju tautu saspiesties kopā kā pingvīniem, lai pārvarētu grūtības, šī alegorija ārkārtīgi iedzīvojās masās. Latvijas sabiedrība ne tikai naski un ar cerībām sāka lūkoties uz valdību, kas solījās mazināt krīzes draudus, bet arī uz iespēju Latvijā, tieši Rīgas Zoodārzā ieraudzīt dzīvu pingvīnu. Kā nekā netiešs Latvijas ekonomiskās situācijas simbols, un katrs sevi cienošs pilsonis sevi asociēja ar šo neputnu.

Diemžēl pingvīnu Rīgas ZOO nav un, ņemot vērā vājo finansiālo rocību, kādu laiku arī nebūs. Bet, vai tā bijis vienmēr (kaut kur jau Godmanis tos pingvīnus Latvijā bija redzējis)?

Atklājums nāca no žurnāla „Una” maija numurā nejauši uzietās fotogrāfijas, kur redzams žurnālists Egils Zirnis bērnībā pie krātiņa, kas pilns ar Humbolta pingvīniem. Orientējoši tie varētu būt pagājušā gadsimta 60.-70.gadi.

Vērsāmies ar e-vēstuli pie Rīgas zoodārza ar lūgumu skaidrot pingvīnu būšanu Latvijā. Saņēmām Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļas darbinieka Māra Lielkalna atbildi. Izrādās dažus gadus pingvīni tiešām bija apskatāmi ZOO apmeklētājiem, bet tie īpaši labi te neiedzīvojās. 80.gados jūrnieki bija atveduši vēl vienu pingvīnu, bet tas nīka viens pats vientulībā un tika izlemts atdot to Lietuvas zoodārzam, jo tur jau bija viņa sugas pārstāvji. „tur nu puika ciitiigi straadaaaja un gaadaaja vieteejaam "meichaam" peecnaaceejus...” (citāts no e-vēstules)

Māris piebilda, ka „patlaban Riigas zoodaarzaa pingviinu nav. tuvaakajaa laikaa arii nebuus, jo vispirms jaasagaadaa piemeeroti aptaakli dziivniekam un tad var gaadaat vinjus shurp. preteejaa gadiijumaa vinji aatri izbeigsies un citi zoodaarzi skatiisies greizi un uzskatiis muus par nenopietniem sadarbiibas partneriem. kriize arii nostopeejusi dazhaadus plaanus. Lai vai kaa domas par shiem putniem gaisaa virmo, tachu kad buus reaals piepildiijums, tad mees arii tautai zinosim...” (citāts no e-vēstules)

Paldies, viņam par komentāru, jo diemžēl tīmeklī nav ne rindiņas par Rīgas zoodārza vēsturi, kas saistīta ar pingvīniem. Tā kā, esam šo neputnu fani, priecājamies par jebkuru informāciju par šiem omulīgajiem pleznaiņiem.

Nu ko, gaidīsim labākus laikus Latvijā, kad būs iespēja nodrošināt dzīvesvietu un kopšanu pingvīniem tepat Rīgas ZOO. Tikmēr tuvākā vieta Latvijai, kur var Z puslodē sastapt Humbolta pingvīnus ir Jūras muzejs Klaipēdā, Lietuvā.

Dalies:
Novērtē: 4 (5)
Skatīts: 1453

komentāriKo lasa citi?