Kas ir avatārs?

Kas ir avatārs?

Tādu šī gada 9.maijā vietnē www.gravatar.com reģistrēju arī es - iinuu. Taču vēlāk, kad draugiem lepni paziņoju, ka nu beidzot man arī tīmeklī ir avatārs, tad daudzi atbildēja – nu jauki, bet kas tad tas īsti ir? Tad nu, par avatāru.

Avatārs - iemiesojums, arī tīmekļa lietotāja bilde- neliels statisks vai animēts attēls bieži vien ir ierobežots lielumā (zināms skaits pikseļu), parasti nav reāla fotogrāfija. Atspoguļojas parasti privātos uzstādījumus, komunikāciju programmās (piemēram, Messenger vai Skype), reģistrētā lietotāja profilā forumos, tērzēšanā, vietnē, portāla, blogā, sociālajā tīklā. Avatārs var būt vai nu fotogrāfija, vai attēls. Avatāru lieto, lai personalizētu lietotāju. Tā atspoguļo, vizualizē kādu lietotāja īpašību un palīdz radīt pirmo iespaidu.

avatārs, blogs, forums, foto, iemiesojums, iinuu, tērzēšana, vietne


Avatāra jēdziens sastopams hinduisma reliģijā, kur vienai dievībai var būt daudz dažādu veidolu. Piemēram, dievībai Višnu ir 22 avatāri.

Jēdziens „avatārs” pirmo reizi tika izmantoti 1985.gadā datorspēles Ultima 4.daļā(Ultima IV: Quest of the Avatar), kur spēlētāju virtuālajā pasaulē pārstāvēja vizuāls tēls. Vēlāk šis termins izmantots lomu spēlē Shadowrun (1985) un tiešsaistes lomu spēlē Habitat (1987). Straujā interneta attīstība radīja iespēju un tā funkcijas izmantot ārpus virtuālajām spēlēm.

IINUU avatārs veidots vienkārši un atpazīstami, apstrādājot manu fotogrāfiju LunaPic Online Online Photo Editor. Tad nu, ja redzi pie sava raksta manu ģīmīti, tad lasi, ko es par to visu domāju! :)

» Novērtē rakstu ar plezniņām

(12)

» Komentāri

Andy Walhol rules (confused)
Jūlija 2009-06-08 09:07
Bāc - Warhol (alarm)
Jūlija 2009-06-08 09:54
Jā, Endijs rulzs! Sanāk, ka mans avatārs īsti popārta garā! (smile) Atceros, kaut kad sen, laikam 2001.gadā Rīgā bija viņa izstāde. Dikti patika viņa \"Merilina Monro\" izēnota spilgtās krāsās.
iinuu 2009-06-08 16:01
Aha, bija gan (Mākslas muzejā).
Endijs pats gan pēc putnu biedekļa izskatas (puzzled)
Jūlija 2009-06-08 18:14
(bunny)
Muks 2009-06-10 19:19
* obligāts
* nav publisks
Latvijas Reitingi
vimeo youtube     facebook sekoman twitter
kur paēst?