Pašdarinātas foto kanvas - lieliski sienas dekori

Mūsdienās ir pilns ar iespējām nopirkt vai pasūtīt foto kanvas ar iemīļoto fotogrāfiju. Īstenībā šādu foto kanvu vari izgatavot mājās pats, manuāli pārnesot uz auduma izvēlēto fotogrāfiju. Turpmāk, kā to izdarīt, un daži mani gatavie darbi.

Mūsdienās ir pilns ar iespējām nopirkt vai pasūtīt foto kanvas ar iemīļoto fotogrāfiju. Par kanvām mēdz dēvēt uz speciāla auduma uzdrukātu krāsainu vai melnbaltu bildi, kas uzstiepta un piestiprināta uz koka rāmja, tādējādi radot gleznas efektu. Īstenībā šādu foto kanvu vari izgatavot mājās pats, manuāli pārnesot uz auduma izvēlēto fotogrāfiju. Turpmāk, kā to izdarīt, un daži mani gatavie darbi.

 

Foto kanvas pagatavošanai nepieciešams:

• ar audeklu apvilkts rāmis vēlamajā izmērā, piemēram, 20x20 cm (Ls1,56 Depo);
• gēls Liquitex Gloss Super Heavy Gel (~Ls13,50 ebay.com);
• dekupāžas laka Medium (Ls5,99 veikals Marina);
• lāzerprintera izdruka nepieciešamajā izmērā (reversā);
• otiņa;
• ūdens.

Foto manuāla pārnešana uz audekla

1. Uz kanvas vienmērīgā slānī uzklājam gēlu. To jāizdara tā, lai nepaliktu neviena neaizpildīta vietiņa un gēla kārta būtu vienmērīga bez rievām.

2. Ar izdrukāto attēlu uz leju liekam virsū papīra lapu un piegludinām to virsmai. Darām to uzmanīgi, lai kaut kur neizveidojas gaisa burbulīši. Malas un galus ar pirkstiem piegludinām.

3. Atstājam uz vairāk nekā divām stundām vai labāk uz nakti.

4. Nākamajā dienā ņemam ūdeni un otiņu. Samitrinām papīra virsējo kārtu tikai tik daudz, lai papīrs sāktu atslāņoties.

5. Tad ar plaukstām un pirkstu galiem vieglām kustībām norīvējam papīra virsējo slāni tik daudz līdz pilnībā atklājas attēls. Esiet uzmanīgi, lai nepiespiestu par stingru, jo tad var noiet visa bilde. Mazi nobrāzumi radīs vecinājuma efektu, par tiem nav jāuztraucas, bet lieli izplēsti gabali gan nekādu labu iespaidu neatstās.

6. Ļaujam mazliet nožūt un pārklājam ar laiku, lai foto kanva ar laiku neizbalētu. Sienas dekors vai oriģināla dāvana gatava.

Es saviem darbiem izvēlējos melnbaltas izdrukas ar vecām fotogrāfijām, kas uzrunāja. Kanvas sānu malas, kad fotogrāfijas bija pārnestas uz auduma, papildus nokrāsoju ar balto krāsu. Sakombinējot kopā deviņas mazās foto kanvas, sanāca interesants sienas dekors guļamistabai.

Dalies:
Novērtē: 5 (21)

komentāri

aija

uz kāda papīra Jūs to bildi printējāt?paldies:)

iinuu
aija

Uz parasta biroja papīra.Ko lasa citi?