Pašdarinātie dekoratīvie dīvāna spilventiņi

Ja apnikuši garlaicīgie pelēkbrūnie spilveni, kas garlaikojas jau kuro gadu uz jūsu dīvāna, tad pastāstīšu un parādīšu, kā tos var padarīt par diviem dzīvespriecīgiem sulīgiem un omulīgiem spilventiņiem.

Ja apnikuši garlaicīgie pelēkbrūnie spilveni, kas garlaikojas jau kuro gadu uz jūsu dīvāna, tad pastāstīšu un parādīšu, kā tos var padarīt par diviem dzīvespriecīgiem sulīgiem un omulīgiem spilventiņiem.

Vispār jāatzīst, ka šis čūskas gads (starp citu, manējais)sācies ar iekšēju dzinuli darināt, veidot, gleznot, krāsot, šūt, adīt, vārdu sakot, nodarboties ar dažādiem kraftiem. Esmu „izšuvusi cauri” vairākiem Rīgas mākslas piederumu, hobija lietu un audumu veikaliem, līdz acīs iekrita pāris audumu, kas lieliski iederas dzīvokļa interjerā. Un tātad …

Spilvendrānu darināšanai nepieciešams:

·         2 veidu svītrots 100% kokvilnas audums (Ls5,80 metrā, veikalā „Pluss Audums”);

·         40 cm gari 2 rāvējslēdzēji (Ls0,50 gabalā, veikalā „Pluss Audums”);

·         drēbnieku šķēres (Ls18 veikalā „Pluss Audums”);

·         gaiši zaļš diegs + adata;

·         mērlente;

·         marķēšanas adatiņas;

·         gaiši dzeltens 100% linu audums (Ls5, 75 metrā, veikalā „Abakhan Fabrics”);

·         līmes pistole (Ls6, veikalā „Depo”).

Starp citu, iesaku auduma veikalus „Pluss Audums”. Gan t/c „Alfa”, gan t/c „Domina” šajos veikalos strādā ļoti atsaucīgas pārdevējas, kas gatavas palīdzēt auduma un šūšanas piederumu izvēlē, kā arī neskopojas ar padomiem vai brīdina par auduma saraušanos.

Sākumā izgriežam auduma kvadrātus atbilstoši spilvena pildījuma lielumam. Man sanāca 44cm+2 cm maliņai un 42cm+2cm maliņai. Pirms griešanas izmēram un marķējam vajadzīgos garumus ar adatiņām (krītu nelietoju).

Tad sašujam pa sāniem kopā. Tā kā šujmašīna vēl nav iemājojusi mūsu mājās, tad visu šuvu ar rokām. Bija jāuzmanās lai šuvuma valdziņi nebūtu daudz lielāki par mašīnšuvumu, citādi auduma malas neturēsies stingri kopā.

Augšējo malu, kas paredzēta rāvējslēdzēja iestrādei, ir jānoloka uz iekšu un jānošuj atsevišķi. Tad tai reversā piešuj pašu rāvējslēdzēju.

Spilvendrānu izgriež un otru pusi un iebāž tajā pildījumu.

Dekorēšanai izmantoju no lina strēmelēm ar karstās līmes pistoles palīdzību veidotas, sagrieztas gaiši dzeltenas linu puķes, kuras arī uzmanīgi piešuj pie spilvendrānas no otra puses.

Un tā, košie spilventiņi gatavi. Un es esmu gatava laiskam vakaram uz atjaunotā dīvāna ar portatīvo datoru klēpī.

Dalies:
Novērtē: 4 (10)

komentāri

Muks

Nu, smuki jau smuki sanāca. Liels prieks un gandarījums pašai. Vai ne?

SKRODERNĪCA

Ja šujmašīna vēl nav iemājojusi,šobrīd labs piedāvājums mūsu sadarbības partnerim www.bu.lv,un vien nodarbība Dāvanā!
http://skrodernica.wordpress.lv/jaunumi/sadarbibas-akcija-ar-bu-l/Ko lasa citi?