Lai ko tu domā, domā citādi. Pols Ardēns

Viennozīmīgi patika, gan trāpīgā vizuālā noformējuma dēļ (izteiktā atziņa + trāpīgi piemeklēta ilustrācija kā rūpīgi dizainiski un kontekstuāli izstrādāts reklāmas plakāts), gan reizē pretrunīgo, stereotipus apgāžošo un patieso dzīves vērojumu, domu graudu dēļ. Autors grāmatā apgalvo, ka nepareizie lēmumi ved pie grandioziem atklājumiem.

Izrādās, ka Pola Ardēna (Paul Arden, britu reklāmas industrijas guru, dzimis 1940.gada 7.aprīlī, aizgājis 2008.gada 2.aprīlī) grāmatu „Lai ko tu domā, domā citādi” Zvaigznes ABC izdevniecība 2011.gadā bija izdevusi arī latviski. Ko lai saka, vienkāršie ceļi nekad nav bijis mans jājamzirdziņš, es šo grāmatu nejauši uzgāju caur Penguin Book un izlasīju oriģinālvalodā  2013.gada augustā, bet nolēmu uzrakstīt tikai tagad.


Viennozīmīgi patika, gan trāpīgā vizuālā noformējuma dēļ (izteiktā atziņa + trāpīgi piemeklēta ilustrācija kā rūpīgi dizainiski un kontekstuāli izstrādāts reklāmas plakāts), gan reizē pretrunīgo, stereotipus apgāžošo un patieso dzīves vērojumu, domu graudu dēļ.

Autors grāmatā apgalvo, ka nepareizie lēmumi ved pie grandioziem atklājumiem. Turklāt dzīve sastāv no neskaitāmiem lēmumiem, piemēram, ko man labāk izvēlēties – praktisku auto vai ātru, ko darīt - atrast darbu vai uzsākt studijas, ko lietot – vīnu vai ūdeni utt.

Labāk ir nožēlot to, ko izdarīji, nekā nožēlot to, ka nedarīji.

Ja vēlies būt interesants, esi ieinteresēts.

Ne viens no, bet numur viens. (Angliski skan labāk – No ONE but No.1) Lieliem cilvēkiem ir liels Ego, iespējams tieši tas viņus padara lielus.
Tevi atlaida? Tā ir labākā lieta, kas ar Tevi varēja notikt. Dibini savu kompāniju, tad tu varēsi kontrolēt savu likteni. Tas padarīs Tevi Nr.1. jau no paša sākuma.

Intervētājs ar koka kāju reiz Frenkam Zapa (amerikāņu komponistam un elektroniskās ģitāras spēlētājam) teica: „Ar šiem garajiem matiem, no šīs vietas, kur sēžu, Jūs izskatāties pēc sievietes”. Frenks atbildēja: „No savas vietas, kur es sēžu, Jūs varētu izskatīties pēc galda.”

Kāds ir Tavs skatu punkts?

Dalies:
Novērtē: 5 (6)
Skatīts: 993

komentāriKo lasa citi?