Baltā nakts 2015

Šogad radās iespaids, ka liels akcents tika likts uz kinomatogrāfu. Spīķeros un uz Saeimas nama sienas tika demonstrētas mākslas filmas, laimetīgās mākslas centrā kim? dokumentālais kino, bet atjaunotajā koncertzālē "Rīga" Zinātņu akadēmijas namā - vertikālais kino. Pēdējais kaut kas jauns un svaigs Rīgas skatītājam.

Naktis kļuvušas agrākas, garākas un tumšākas, kas liecina par vasaras norietu un allaž drēgnā rudens ienākšanu pilsētas ielās. Tieši šajā laikā septembrī jau desmito gadu pēc kārtas Rīgā norisinās mūsdienu kultūras foruma Baltās Nakts pasākumi. Esam līdzstaigātāji šajā performanču gaismu izgaismotā tumsā kopš 2008.gada. Katru reizi šī nakts ir savādāka - cita publika, citi akcenti, cita baltā gaisma.

Šogad radās iespaids, ka liels akcents tika likts uz kinomatogrāfu. Spīķeros un uz Saeimas nama sienas tika demonstrētas mākslas filmas, laimetīgās mākslas centrā kim? dokumentālais kino, bet atjaunotajā koncertzālē "Rīga"  Zinātņu akadēmijas namā - vertikālais kino.

Pēdējais kaut kas jauns un svaigs Rīgas skatītājam, kaut arī materiāls no 2013.gada. Uz paliela 10 m augusta un 4,5 m plata vertikāli izvietota ekrāna 90 minūšu garumā tika projicētas 10 eksperimentālā kino filmas. Melnbalti, krāsaini gan plūstoši, gan strikti ierobežoti laukumi, nemitīga kustība un no klusas līdz ausu bungādiņas līdz maksimumam sasprindzinoša dārdoša skaņa, pārsteidzoša, nepatīkama, metāliska, caur betona sienu lauzošās. Vienīgais prātā ienākošās raksturojums - defekts ar pēcefektu.

Pirms tam Alus muzeja apmeklējums Aldarī (pimais apskates objekts). Pirms došanās uz mājām pastaiga līdz ar gaismas cilvēciņiem Doma laukumā - peformance drīzāk atgādināja Staro Rīga pasākumu nedz ierastās Baltās Naktis, kaut gan gaismas tumšā pilsētā nekad nevar būt par daudz.

 

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāriKo lasa citi?