Ir naktis, kad labāk palikt nomodā!

Mūsdienu kultūras manifestācija nakts garumā. Nakts spēj provocēt negaidītas idejas, ļauj attīstīt pārsteidzošus eksperimentus un citādi paraudzīties uz zināmām lietām. Tumsa baro cilvēku fantāziju.

Šāda devīze pavadīja mūsdienu kultūras forumu BALTĀ NAKTS 2008. Tas jau trešo gadu naktī no 30. uz 31.augustu notiek Rīgā. Šīs tradīcijas aizsākumi meklējami Parīzē, pēc tam to turpina Brisele, Madride, Roma, Portu, Bukareste, Valleta, Toronto, Tokija, Monreāla, Čikāga un arī Rīga.

Mūsdienu kultūras manifestācija nakts garumā. Kā norādīts programmas (atrodama www.baltanakts.lv ) ievadvārdos – „Nakts spēj provocēt negaidītas idejas, ļauj attīstīt pārsteidzošus eksperimentus un citādi paraudzīties uz zināmām lietām. Tumsa baro cilvēku fantāziju.”

Ieskats šīs nakts mistērijās. Skvērā pie operas nama skatuve, no kuras vīdžejs Robert Rich no ASV klausītājus iepazīstina ar ambiento mūziku.

Vērmanes dārzā, sākot no 22:00 tika demonstrēta islandiešu mūziķu apvienības Sigur Ros dokumentālā filma „Heima” („Dzimtā zeme”). Skatītājus ieskāva gaismas virteņu rotātie koki. Tumsā tā izskatījās kā gaismas saliņa ar savdabīgo islandiešu izpildītāju mūziku. No lietus samirkušie soliņi palika tukši, kaut gan starp tiem kustējās vai uz mirkli sastinga cilvēku rindas.

Tonakt Centrāltirgus apkārtne varēja lepoties ar neparastu būvi – Rozā māju jeb pareizāk sakot uzpūstu telti, kurā ... milzīga rozā cūka. Nu ne gluži Teodora Zaļkalna garā, bet tomēr riktīgs cūcis.

Pilsētvides reālijas atspoguļojošie datoru ekrāni, arī sievietes siluets, asociatīvi Mildas siluets.

Tepatās urbānais balagāns – eksperimentālo skaņu ierīču orķestris. Akustiskais efekts starp divām noliktavu ēkām radīja sirreālas izjūtas, bungādiņas knapi turēja audiālo spiedienu.

 

 

Un tad uz Visuma noklausīšanās staciju RIXC Mediju telpā. Irbenes radioteleskopa uztvertie signāli drīzāk atgādināja helekopteru armijas nosēšanās manevru.

Noslēgumā visreālistiskākais no projektiem – Arkādija parkā leļļu un cirka nakts. Pilsētas parka nakts mistērijas.

 

 

Naktī daudz kas izskatās savādāk.

 

 

Dalies:
Novērtē: 0 (0)
Skatīts: 2141

komentāri

x-is

Rozā māja pie tirgus (uz Daugavas pusi) ar zelta cūku vidū vēl stāv :)Ko lasa citi?