ApturiCovid aplikācijas mīti un patiesības

ApturiCovid aplikācijas būtība, ka tā izmanto telefonā iebūvēto Bluetooth, lai "sasveicinātos" ar citām, tuvumā esošajām ApturiCovid aplikācijām. Ja tās lietotājs, ar kuru jūsu aplikācija ir sasveicinājusies pēdējo 14 dienu laikā, ir kļuvis Covid pozitīvs, šī lietotāja aplikācija nosūtīs jums brīdinājumu, ka ir bijis tāds kontakts.

ApturiCovid aplikācijas būtība, ka tā izmanto telefonā iebūvēto Bluetooth (kuru izmanto, lai pieslēgtu bezvadu austiņas, piemēram), lai "sasveicinātos" ar citām, tuvumā esošajām ApturiCovid  aplikācijām. Ja kāds, ar kuru jūsu aplikācija ir sasveicinājusies pēdējo 14 dienu laikā, ir kļuvis Covid pozitīvs, šī, Covid pozitīvs lietotāja aplikācija nosūtīs jums brīdinājumu, ka ir bijis tāds kontakts. Bet jūs nezināsiet, kas tas bijis par kontaktu, tikai ka tāds kontakts ir bijis.

Ne ApturiCovid, ne kāda cita aplikācija nevar lietotājam neredzamā veidā pieslēgties pie pilnīgi citas aplikācijas, arī “paklausīties”, kas citai aplikācijai skan pa Bluetooth nevar. Tas ko var – redzēt tuvumā esošās ierīces. Redzēt – aplikācijas identifikatoru, bet ne tām pievienoties.

Bluetooth “redz” cauri sienām. Ja cits ApturiCovid aplikācijas īpašnieks ir jums kaimiņos aiz sienas, aplikācija var nodomāt, ka jūs atrodaties kontaktā.

Ja cits ApturiCovid aplikācijas īpašnieks būs Covid pozitīvs, tad aplikācija (ja tās lietotājs to vēlēsies) paziņos visām ApturiCovid aplikācijām ar ko šī bijusi tuvumā pēdējo 14 dienu laikā. Teorētiski, zinot laiku, kad ar Covid pozitīvs aplikācijas īpašnieku bijis kontakts, var mēģināt atcerēties, kas tas bijis par cilvēku vai kas tie bijuši par apstākļiem, kur šis cilvēks varētu būt satikts.

Kā Covid pozitīvā aplikācija zinās, kam sūtīt brīdinājumu? Tā kā aplikācija ir anonīma, tā nezina par jums ne jūsu vārdu, pat ne telefona numuru. Aplikācija, ja vien nav speciāli prasījusi atļauju, nevar piekļūt kontaktiem, zvanu vēsturei un īsziņām. Taču aplikācijai kaut kādā veidā jāpiesakās centrālajam serverim, lai vajadzības gadījumā tā varētu saņemt paziņojumus. To darot, serverim kļūst zināma jūsu ierīces IP adrese. Ilgākā laikā – visas IP adreses, caur kurām ierīce bija pieslēgusies serverim. Ja zināma IP adrese, tad zināms arī interneta operators, tādējādi – arī ar ko noslēgts līgums.

Taču IP adreses un pārvietošanās vēsturi krāj daudzas aplikācijas – Facebook, Google, soļu skaitītājs uc. Tas nepieciešams to skaitā arī jūsu ērtībai – piemēram, ja atrodaties nevis Rīgā, bet Londonā, laika prognozi rādīs Londonas utt.

Cits stāsts, ja jūsu ierīces bijusi pieslēgusies Wi-Fi tīklam, kura tuvumā noticis noziegums. Teorētiski, šāda informācija – kuras ierīces nozieguma izdarīšanas brīdī bijušas pieslēgušās šim tīklam, tiesībsargājošām iestādēm kopā ar citiem lietiskiem pierādījumiem varētu būt noderīga t.i. – varētu noskaidrot, ka persona ir ApturiCovid aplikācijas lietotājs, 14 dienu laikā (pieņemot, ka senāka vēsture tiek dzēsta) ir bijusi tādās un tādās vietās, viena no kurām, droši vien, būs mājas Wi-Fi. :)

Ne mazāk interesanti ir aplikācijas lietošanas aspekti:

Piemēram, saņemot paziņojumu, ka jums ir bijis kontakts ar Covid pozitīvu personu, kā pārliecināties, ka tas ir īsts? Jo jūs jau nezināsiet, kas tā par personu, nevarēsiet veikt dubulto pārbaudi, piemēram, piezvanot un uzprasot.

Ko darīt saņemot šādu paziņojumu? Meklēt palīdzību? – Kādu? Nav ne zāļu, ne vakcīnas! Sēdēt 2 nedēļas mājās, gaidot neizbēgamo? Iet taisīt Covid analīzes par maksu?

Cik droši glabājas dati serverī, lai arī tie anonīmi, tomēr satur (vai var saturēt) ierīces IP adresi? Uz šiem datiem nevar attiecināt vispārējos datu apstrādes noteikumus, tā paša iemesla dēļ, ka nav privāto datu.

Privātums ir ļoti svarīga lieta. Saudzējams un sargājams. Privātumam, kā jebkurai brīvībai nav jābūt absolūtai, tai jābūt tik plašai, cik tālu tā nerada apdraudējumu sabiedrībai.

Vai ir vērts pretoties progresam?

https://www.apturicovid.lv/

Dalies:
Novērtē: 4 (1)
Skatīts: 169

komentāri

Ēriks

Lietotnes noteikumi:
https://apturicovid.lv/lietosanas-noteikumi/

Skolnieciņš

Ārkārtējā stāvokļa laiks ir grūts un smags katram no mums. Latvijā pašlaik ir ārkārtas stāvoklis kovid-19 sērgas dēļ. Diemžēl kovid-19 sērga turpinās. Koronavīruss negrib padoties. Par spīti grūtībām mūsu dzīvēs, nezaudēsim cerību un sirds gaismu sevī. Būsim atbildīgi par sevi un saviem tuvajiem. Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apzinīgi lietosim sejas maskas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei – mūsu radītājai. Dabas Māte mūs ir radījusi tādus kādi mēs esam. Būsim pateicīgi Dabas Mātei par dzīvību, kuru Dabas Māte ir sniegusi katram no mums. Lūgsim Dabas Mātes svētību no visas sirds! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) (Skauģu Skauģis)
#kroņvīruss #kovid-19 #drošība #veselība #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība

Skolnieciņš

Par nelaimi, kovid-19 (covid-19) sērga vēl joprojām turpinās. Lai apturētu kovid-19 sērgas izplatību, būsim apzinīgi un piesardzīgi. Izvairīsimies no drūzmēšanās un ievērosim 2 m distanci visur, kur vien tas ir iespējams. Regulāri mazgāsim vai dezinficēsim rokas. Ievērosim Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Dzīvosim saticīgi. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu un valsti. Lūgsim Latvju Dievu svētību! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai kovid-19 sērga atkāpjas no mūsu zemītes robežām! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte pasargā mūs no ļauna! Lūgsim Laimu, lai mūsu tautai ir laba veselība! Lūgsim Veļu Māti, lai mums tiek dots garš mūžs! Lai Latvju Dievi mūs sargā! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Iecietībā un saticībā, Tavs Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte

Skolnieciņš no svētupes

Rudens ir beidzies. Ziema jau klauvē pie mūsu namu durvīm. Vēsās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Pirmais sniegs vairs nav aiz kalniem. Tomēr kovid-19 sērga turpinās. Būsim apzinīgi un ievērosim visus valdības ierobežojumus, kā arī mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Nedrūzmēsimies! Bieži un rūpīgi mazgāsim rokas. Neaizmirsīsim par dezinfekcijas līdzekļiem! Lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas, lietosim sejas maskas. Būsim atbildīgi par savu un apkārtējo drošību. Par spīti grūtībām, saglabāsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam. Iedegsim uz palodzes zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, Dabas Māte ir mūsu radītāja. Lūgsim Dabas Mātes svētību, lai Dabas Mātes viedums mūs pasargā no kovid-19 sērgas! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai Pērkons patriec kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lai ticība Pērkonam kalpo par zobenu mūsu rokās! Lūgsim Veļu Māti – Viņsaules Valdnieci – kaut ar kovid-19 sērgu sirgstošie drīz izveseļotos! Lūgsim Laimu – Likteņa Valdnieci – lai mums būtu labklājība un laimīga dzīvošana! Iekursim ugunskuru par godu Latvju Dieviem sava nama pagalmā! Kvēpināsim ugunskurā kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Ziedosim ugunskurā sauju monētu. Lūgsim Latvju Dievus – mūsu dzimtās zemītes aizstāvjus. Būsim atbildīgi saimnieki savā zemē, turēsim cieņā savu senču gudrības un senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi mūs sargā šajā sūrajā laikā! Lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
No sirds veselību un pārticību vēlot, Jūsu Skolnieciņš no svētupes [Latvju Skaudības Dievs]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Skolnieciņš #kovid-19 #kroņvīruss #drošība #veselība #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #saticība #LatvjuDievi #PozitīvāDomāšana #LatvjuDievuSvētība #labklājība

Skolnieciņš no svētmeža

Pēdējā laikā kovid-19 (covid-19) sērga plosās manā dzimtajā zemītē. Būsim atzinīgi un ievērosim visus ārkārtējā stāvokļa ierobežojumus. Būsim piesardzīgi, mani tautieši! Pasargāsim cits citu no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Neskatoties uz skaudro ikdienu, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Būsim saticīgi. Dzīvosim draudzīgi. Iknedēļu iedegsim savās mājās zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību! Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrā mājā un pagalmā! Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā mūs no kovid-19 sērgas šajā grūtajā laikā. Iekursim savas viensētas pagalmā ugunskuru par godu Latvju Dieviem – mūsu mīļās zemītes un latvju tautas aizstāvjiem. Ziedosim ugunskurā sauju graudu un sauju monētu. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes. Var izmantot arī citu dziedniecisko augu slotiņas. Dziedāsim latvju dainas un lūgšanas Latvju Dieviem. Noliksim savā mežiņā uz svētakmeņa baltmaizes klaipu par godu Latvju Dieviem. Pateiksimies Latvju Dieviem par mums sniegtajām iespējām mūsu dzīvēs. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai visvarenais Pērkons padzen kovid-19 sērgu prom no mūsu mīļās zemītes! Lūgsim visvareno Laimu, lai Laima sniedz manai tautai izturību, pacietību un finansiālu labklājību šajā grūtajā kovid-19 pandēmijas laikā! Aizlūgsim visvareno Veļu Māti par kovid-19 pandēmijas laikā kritušajiem! Uzticēsimies senlatvju spēka zīmju spēkam un mūsu senču gudrībai. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Ar Dabas Mātes bezgalīgo viedumu, Jūsu Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
[Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
#DabasMāte #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #MežaMāte #LatvjuDievi #veselība #miers #saticība #LatvjuDievuSvētība #pagāni

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Kopš 2020.gada 13.marta mūsu dzīvēs parādījās ierobežojumi kovid-19 (covid-19) jeb SARS-CoV-2 sērgas dēļ. Daudziem no mums šie ieviestie ierobežojumi var šķist nejēdzīgi, apgrūtinoši, tomēr valdība ieviesa šos ierobežojumus sabiedrības drošības dēļ. Tāpēc ievērosim visus valdības noteiktos ierobežojumus. Ieklausīsimies mediķu rekomendācijās. Veidosim drošu sabiedrību kopā! Pasargāsim gan sevi, gan apkārtējos no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Kroņvīruss (koronavīruss) mēdz būt viltīgs, neļausim šai sērgai mūs apmuļķot ar viltus drošību un mieru! Visās sabiedriskajās vietās valkāsim sejas un deguna aizsegus. Mazgāsim rokas ar ziepēm, lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Būsim saprotoši un piesardzīgi! Lai nezaudētu pamatu zem kājām, atcerēsimies sentēvu gudrības, kas ļāvušas mūsu tautai izdzīvot jebkurā krīzē. Atcerēsimies savas pagāniskās saknes. Lūgsim Latvju Dievus! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons padzen kovid-19 sērgu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mums labu veselību un labsajūtu! Lūgsim Laimu, lai Laima sniedz mums finansiālu drošību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte apžēlojas par kovid-19 sirgstošajiem! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem!!!
Paldies Latvju Dieviem! Visa slava Latvju Dieviem!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Skolnieciņš – Latvju Dievu dēls
#Skolnieciņš #LatvjuDievuSvētība #veselība #saticība #miers #sentēvi #pagāni #LatvjuDievi #svētakmens #svētupe #svētezers #svētavots #svētmežs #svētbirzs #Laima #Pērkons #Māra

Suplade

Paldies, man ļoti patika!Ko lasa citi?