WampServer (64bits, PHP 5.4, CURL un ImageMagick)

Ja mācaties programmēt un pašrocīgi vēl neesat gatavas instalēt Apache/PHP/MySql, bet darba stacija ir Windows, tad tieši šādām vajadzībām noderēs WampServer, jeb Wamp. Wamp pēc būtības ir jau sakonfigurēts gan Apache2, gan PHP, gan MySql, gan daži noderīgi rīki.

Ja mācaties programmēt un pašrocīgi vēl neesat gatavas instalēt Apache/PHP/MySql, bet darba stacija ir Windows 7/8, tad tieši šādām vajadzībām noderēs WampServer, jeb Wamp. Wamp pēc būtības ir jau sakonfigurēts gan Apache2, gan PHP, gan MySql, gan daži noderīgi rīki (par ko var palasīt šeit [1]). Instalācija ir gana vienkārša, tik pat vienkārši pievienojas arī papildus Apache2 un PHP moduļi.

Wamp

Instalējam  WampServer (64bits & Apache 2.4 2.2E). Apache 2.4.2 – Mysql 5.5.24 – PHP 5.4.3 XDebug 2.1.2 XDC 1.5 PhpMyadmin 3.4.10.1 SQLBuddy 1.3.3 webGrind 1.0.

Uz raksta tapšanas brīdi tas bija svaigākais.

Apache modules un PHP extensions

Moduļu pievienošana (un atvienošana), ir gana vienkārša. Iestartējot Wamp, sistēmas ikonjoslā (blakus pulkstenim) būs redzama ikoniņa. Klikšķinot uz tās ar kreiso (!) peles pogu iegūsiet papildus izvēlnes. Attiecīgi dodamies uz vajadzīgā servisa izvēlni un no saraksta izvēlamies nepieciešamo moduli. Kad modulis tiek ieslēgts vai atslēgts, Wamp pats pārstartēsies.

Piezīme. Ja tomēr ķeksītis pie moduļa ir, bet tas nedarbojas, tad ir viens no diviem: vai nu modulis nedarbojas (skat zemāk par CURL), vai kādu mistisku iemeslu dēļ, konfigurācijas failā nav pievienojies. Šādos gadījumos vērts ielūkoties konfigurācijas failos, kuri pieejami no tās pašas Wamp sistēmas ikonjoslas izvēlnes.

ImageMagick

Ja nu kāds izmanto šo attēlu apstrādes bibliotēku, tad ne pārāk labā ziņa, ka šis modulis būs jāinstalē atsevišķi. Jāņem vērā, ka PHP moduļi saistīti ar PHP versiju (tātad ir PHP 5.3, 5.4, utt versija un 32 vai 64 bitu versija. Manā gadījumā ir 64 bitu versija. Papildus versijas varat mēģināt variēt, turpmāk aprakstītais izmēģināts un darbojas.

1. Instalējam pašu ImageMagick. Dodamies uz [2] un lejuplādējam ImageMagick-6.8.4-0-Q16-x64-dll.exe. Piekrītam pievienot nepieciešamos vides (environment) mainīgos.

2. Atrodam PHP moduli (php_imagick.dll).  Veram vaļā [3] un lejuplādējam php_imagick-svn20120508-5.4-VC9-x64. Tas ir arhīvs, kurā ir vajadzīgais fails. Failu no arhīva kopējam Wamp mapē (c:\wamp\bin\php\php5.4.3\ext\). Pārstartējam Wamp un pie PHP extensions izvēlamies php_imagick.dll.

Ja tomēr izpildot PHP funkciju phpinfo() imagick neparādās, pārbaudām PHP konfigurācijas failu php.ini un vai tur ir šāda rindiņa. Ja nav, pievienojam.

extension=php_imagick.dll

CURL

Kas ir CURL? CURL ir PHP bibliotēka, ar kuras palīdzību var lietotājam neredzamā līmenī savienoties ar citu HTTP resursu. Piemēram, lai lejuplādēt attēlu, failu (xml, pdf) no citas mājas lapas. Praktiskākā lietojumā būs nepieciešams darbojoties ar sociālo tīklu pasēm (Facebook, Twitter), jo lietotājam neredzamajā līmenī notiek apmaiņa ar Auth drošības kodiem.

CURL bibliotēka, lai arī pakotnē nāca līdzi, tomēr nedarbojas :(.  Lejuplādējam laboto curl moduli [4] un aizvietojam esošo. Pārliecināmies vai ir aktivizēts.

Ja tomēr error.log redzams šāds paziņojums, modulis nedarbojas:

PHP Fatal error:  Call to undefined function curl_init()

Apache2 Rewrite

Ja projektiem vēlēsieties URL adreses redzēt kā www.domain.tld/viens/divi/tris, nevis www.domain.tld/?a=viens&b=divi, tad nepieciešams aktivizēt Apache 2 moduli: mod_rewrite. Par laimi šis modulis nāk līdzi un tā aktivizēšana līdzīga iepriekš izklāstītai. Papildus, PHP projektā jāizveido .htaccess fails un jānorāda adreses pārrastīšanas nosacījumi.

MySql lielie un mazie burti tabulās

MySql MS Windows versija (neatkarīgi no versijas) veidojot tabulas, cenšas tos saglabāt maziem burtiem. T.i. būs nevis SuperUserList, bet superuserlist. MS Windows tas ir viens un tas pats nosaukums, toties vēlāk kopējot uz reālo serveri (kurā burtu reģistram būs nozīme), tā varētu būt problēma, vēl jo vairāk, MySql Windows vidē neļauj iespēju pārsaukt un izmantot mazo burtu vietā lielos.

Risinājums sekojošs: veram vaļā MySql konfigurācijas failu my.ini un sadaļā [wampmysqld] iekopējam šādu parametru: lower_case_table_names=0. Pēc restarta, MySql saglabās tabulu nosaukumus gan lieliem, gan maziem burtiem.

 

Ārējie resursi:

[1] http://www.wampserver.com/en/

[2] http://www.imagemagick.org/script/binary-releases.php#windows

[3] http://www.mediafire.com/php-win64-extensions

[4] http://www.anindya.com/php-5-4-3-and-php-5-3-13-x64-64-bit-for-windows/

Dalies:
Novērtē: 5 (2)
Skatīts: 748

komentāri

xis

MongoDB extensions https://github.com/mongodb/mongo-php-driver/downloads

Ēriks

imagick priekš windows: http://windows.php.net/downloads/pecl/releases/imagick/3.1.2/

Ēriks

php 5.5, x64 - http://refreshless.com/blog/imagick-pecl-imagemagick-windows

Ēriks

WampServer 2.5, Apache 2.4.9, php 5.5.12
Extensions: https://github.com/maryo/php-5.5-windows-extensions
Imagic:
http://ftp.sunet.se/pub/multimedia/graphics/ImageMagick/binaries/
ImageMagick-6.8.6-8-Q16-x86-dll

Ēriks

Wamp 3, 64 (php 5.6) Svarīga imagick versija!
http://stackoverflow.com/questions/27193631/installing-imagick-for-php-5-6-3-and-apache-2-4-on-win-7Ko lasa citi?