Pundurvalstiņas San Marino apmeklējums

Visas šaurās ieliņas kā serpentīns vijas kalnā un no tā. Pilsēta sastāv it kā no stāviem, no slāņiem, bet no augšas paveras fantastisks skats uz dūmakā kalna pakājē gulošo pilsētu. Ciemošanās diena San Marino atstāja patīkamas atmiņas un vēlmi vēlreiz kādreiz šeit atgriezties.

San Marino republika ir no visām pusēm Itālijas ieskauta  un atrodas praktiski uz Monte Titano kalna. Teritorijas ziņā trešā mazākā valsts Eiropā (tikai 61 km2), bet pati vecākā, jo dibināta 301.gadā. Dibinājis kāds akmeņkalis, kristietis, kurš kalnā slēpās no kristietības vajātājiem. Viņa vārdā arī nosaukta republika (skat. Svētā Marino statuetes attēlu zemāk).

Kā katra pundurvalsts, San Marino ir beznodokļu zona, kuras galvenais ienākuma avots ir tūrisms. Pastaigājot pa veikaliem, varēja redzēt, ka cenas ļoti pieņemamas daudzām precēm – dzērieniem, pārtikai, suvenīriem, ādas izstrādājumiem, pulksteņiem un rotas lietām. Pārdevēju vidū daudz iebraucēju. Gandrīz katrā runā krievu valodā, bet vīnu veikalā, kurš tūristu grupu īpaši iecienīts, runātīgais pārdevējs apkalpoja pat latviski, kaut arī pat nebija no mūsu puses. Te varēja iegādāties Joli vīnu, ko ražo tepat republikā, kā arī vīna pudeles ar kādreizējo politisko līderu attēliem (8EUR pudele) – Hitlera, Staļina, Če Gevaras u.c.

Acīs dūrās daudzie ieroču veikali, kur varēja iegādāties visu, sākot no aukstajiem ieročiem, dažādiem nažiem, durkļiem, līdz pistolēm un automātiem. Republika lepojas ar arbaletu šaušanas sacensībām, kuras te kalnā notiek ik gadu.

Visas šaurās ieliņas kā serpentīns vijas kalnā un no tā. Pilsēta sastāv it kā no stāviem, no slāņiem, bet no augšas paveras fantastisks skats uz dūmakā kalna pakājē gulošo pilsētu un tālumā it kā vizējas pat Adrijas jūras krasts.

Kalna galā ieturējāmies jaukā āra kafejnīcā (atrodas Via Salita alla Rocca 47), no kuras pavērās lieliska panorāmā uz lejā gulošu pilsētu. Cenas pamatēdieniem no 5 līdz 7 EUR. Noprovējām makaronveidīgos Tartellini un Spaghetti di Mare, desertā – Mascarpone un Tiramisu. Garšoja lieliski!

Iegājām Basilica di San Marino, ļoti gaiša un patīkama baznīca. Altāra vietā Sv.Marino statuete, bet zem altāra apbedītas svētā mirstīgās atliekas. Todien pēcpusdienā iekšpusē nebija neviena cilvēka. Varējām mierīgi noskaitīt lūgšanu un iedegt svecītes.

Ciemošanās diena San Marino atstāja patīkamas atmiņas un vēlmi vēlreiz kādreiz šeit atgriezties. Vienīgi jārēķinās, ka vizīte šeit liels pārbaudījums sieviešu gribasspēkam, kas tieši apgriezti proporcionāls naudas maciņa saturam. Daudz ko gribas iegādāties, jo lietas skaistas, apkalpošana laipna un cenas pieņemamas.

Dalies:
Novērtē: 5 (1)
Skatīts: 1407

komentāriKo lasa citi?