Venēcija – otrā tikšanās

Braucot otrreiz uz Venēciju, mazliet māca māņticīgas bažas par to, ja atgriežas vietā, kur kādreiz ļoti patika, var iespaidu sabojāt. Bet tā nebija.

Braucot otrreiz uz Venēciju, mazliet māca māņticīgas bažas par to, ja atgriežas vietā, kur kādreiz ļoti patika, var iespaidu sabojāt. Bet tā nebija. Vienīgi, pateicoties pragmatiskai gidei, nācās atvadīties no daudziem iluzoriem priekšstatiem un leģendām par vairākām Venēcijas vietām. Taču tas arī labi, bija iespēja paskatīties uz pilsētu no cita skatupunkta.

Venēcija negrimst, kaut arī samērā bieži applūst, it īpaši pavasaros un rudeņos. Mums paveicās staigāt sausām kājām. Kursējām starp norādēm „Per S.Marco” (uz Sv.Marka laukumu) un „Per Rialto” (uz Rialto jeb tirgotāju tiltu), labākie orientieri tūristiem, jo, kā izteicās grupas vadītājs, nedod Dies’ sākt staigāt pa Venēciju pēc kartes.

Iepazinušies ar obligāto informatīvo daļu, devāmies pāri Rialto tiltam, kur pēc grupas vadītāja norādes varēja iegādāties suvenīrus par lētākām cenām. Protams, kā oriģinālākie suvenīri tika ieteikti – karnevāla maskas, murano stikla darinājumi (rotas, figūriņas, vāzes u.tml.) un mežģīņu darinājumi. Es atkal starp tirgotāju rindām meklēju pingvīnu figūriņas, un atradu arī vairumā – lielus un mazus, melnbaltus un krāsainus, sākot no 20EUR līdz 650EUR.

Grupas ekskursijas no individuālajiem ceļojumiem atšķiras ar to, ka laiks ir nežēlīgi ierobežot, tāpēc atšķirībā no pirmās reizes tagad nesanāca nedz uzbraukt Sv.Marka tornī, nedz ieiet baznīcā, nedz pavizināties ar gondolu, toties vismaz stundu nodevāmies vēderpriekiem.  Ironija – pusdienojām tieši tajā pašā vietā, starp citu, iesaku Trattoria Pizzeria Aquila Nera (S. Bortolomeo  5301 Rialto, Venice - šaurā šķērsieliņā tieši pretī Rialto tiltam). Maltīte, kas sastāvēja no Pasta di Mare (spageti ar jūras produktiem), Lasagne (lazanja), Vino della casa (0,5l baltvīna karafīte), diviem izmaksāja 37EUR.

Vēl Itālijā noteikti jānobauda saldējums, gana gards un veldzējošs siltā un saulainā dienā. To arī Venēcijā nobaudījām deserta vietā.

It kā nekas četru gadu laikā nav mainījies. Tikai baložu palicis ievērojami mazāk. Sv.Marka laukumā vairs netirgo turziņas ar graudiem, ar kuriem varēja barot putnus.

Dalies:
Novērtē: 3 (3)
Skatīts: 817

komentāriKo lasa citi?