Virtuves remonts

Pavisam nesen noslēdzās šī gada epopeja ar virtuves remontu, kas ilga labus 8 mēnešus. Viss ir smuks, jauns un lietošanas kārtībā (nu, vēl tikai trūkst pēdējā akcenta – divu antracīta krāsas taburešu). Prieks uzturēties un gatavot jaunajā telpā. Bet tiem, kas briest virtuves remontam, padalīsimies ar savu pieredzi, ieteikumiem un idejām.

Pavisam nesen noslēdzās šī gada epopeja ar virtuves remontu, kas ilga labus 8 mēnešus. Viss ir smuks, jauns un lietošanas kārtībā (nu, vēl tikai trūkst pēdējā akcenta – divu antracīta krāsas taburešu). Prieks uzturēties un gatavot jaunajā telpā. Bet tiem, kas briest virtuves remontam, padalīsimies ar savu pieredzi, ieteikumiem un idejām.

Iebūvējamās virtuves mēbeles

Viss iesākās šī gada februāra aukstajās dienās, kad sāku aptaujāt visus draugus un paziņas, kā arī ložņāt pa visām iespējamām interneta vietnēm, lai sameklētu iebūvējamās virtuves mēbeles izgatavotājus un uzstādītājus. Jāsaka, tā lieta nemaz tik gludi negāja.

Pirmā firma bija ar riktīgu padomju laiku rūdījumu (Tērauds). Piedāvātā cena bija laba, bet skices tapa uz A4 ne pirmā svaiguma papīra lapām ar parastu zīmuli bez iespējas skicē redzēt izvēlētos krāsu toņus, kur nu vēl datorā tapušās vizualizācijas. Pēc piecām tikšanās reizēm klātienē un vairākām detaļu saskaņošanām pa telefonu, pēc trim mēnešiem firmas pārstāve ieradās saņemt pirmo iemaksu un parakstīt līgumu. Tas arī pielika pēdējo punktu, līgums bija izdrukāts uz melnrakstu lapām, kur otrā pusē bija kopēta kāda grāmata krievu valodā. Turklāt līguma pielikumā bija skice, kas nebija iepriekš saskaņotā mūsu skice, bet kaut kāds paviršs skicējums, kur mēbeles bija samainītas vietām. Turklāt līguma tekstā, kurš, paldies Dievam, bija latviešu valodā, kuru firmas pārstāve gaužām slikti prata vai neprata vispār, bija atruna, ka pēc izgatavošanas 10 dienu laikā mēs savācam mēbeli no noliktavas un dodamies ar to, kur acis rāda, kaut gan iepriekš bija runāts par uzstādīšanu.

Otra firma (Galants Plus), kuru sazvanīju, nebeidza sākt nākt jeb divreiz solīja ierasties, bet tā arī ne reizes neieradās uzmest aci vecajai virtuvei, aizbildinoties ar daudzajiem pasūtījumiem. Otrreiz kā klienti sajutāmies lieki un nevajadzīgi.

Trešās firmas pārstāvis (Mārtiņš Grīnvalds) ieradās ar glaunu sudraba čemodāniņu, ar lāzeriem mērīja, ar fotoaparātu iemūžināja katru vecās virtuves stūri, bet diemžēl nesaklausīja manis izteiktās vēlmes attiecībā uz jauno virtuvi. Rezultātā iekasēja naudiņu par vizīti un atsūtīja pa e-pastu esošās virtuves kopiju rūpīgi pārzīmētu grafiskajā programmā. Tad, kad iebildu, ka esmu gaidījusi kaut vai vienu jaunu ideju virtuves pārveide, atbilde bija – par katru izmaiņu jāmaksā papildus tik un tik. Punkts.

Trīs lietas labas lietas, ceturtā – no sirds. Sapratām, ka paziņu ieteikumi nelīdz, un, tā kā abi esam sociālo tīklu cilvēki, nolēmām potenciālo mēbeļu izgatavotāju meklēt tur. Atradām arī Twitterī – firmu Bemebel [1] ar kuru arī noslēdzām mutisku vienošanos, jo no pašas pirmās tikšanās reizes radīja iespaidu, ka tie ir darītāji un nepiešņāps.

Izvēlējāmies toņus, materiālus un iebūvējamās tehnikas (plīts virsmas, cepeškrāns, veļasmašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, tvaiku nosūcēja, mikroviļņu krāsns) izvietojumu. Visu sarežģīja apstāklis, ka virtuve ir maza, parastā padomju laiku daudzstāvenes būves standartelpa ar 7,4m2 platību. Neizvērsīsies.

Patika, ka Jānis no Bemebel ieteica labākos risinājumus atvilkņu, stūra plauktu, matēto stiklu, rokturu un eņģu izvēlei. Nopirktā un uztādītā Franke izlietne arī ļoti labi iederas kopējā risinājumā. Mazliet stresa momenti bija, kad atskanēja zvans, ka izvēlētais tonis vairs nav pieejams, bet beigu beigās tas veiksmīgi atrisinājās.

Pašas mēbeles tika iebūvētas kārtīgi, uztādītas divu vēlu vakaru laikā. Ar virsējo skapīti un palodzes galdu gan radās aizkavēšanās, kas visu virtuves iekārtošanas procesu paildzināja pat par 2 mēnešiem.

Lai ar kopējo darba kvalitāti esam gandarīti, neiztikt arī bez dažiem defektiņiem, kuri tika pieļauti un no mūsu puses nepamanīti mēbeles uzstādīšanas laikā. Nopietnākais ir augstums starp piekaramā skapīša augstumu un galda virsmu kaut kādu iemeslu dēļ bija par 1 cm mazāks, kas savukārt ievērojami sarežģīja flīžu ielikšanas procesu, jo nācās katrai augšējai flīzei zāģēt 1 cm nost. Otrs, sīkāks defektiņš, proti, ūdens krānam tikai sajaukti karstā un aukstā ūdens pievadi.

Ieteikumi:

 • Nesteigties ar mēbeļu izgatavotāju un izvēlēties to, kas tiešām saprot jūsu ieceri, kā arī uz kuru intuitīvi jūtat, ka var paļauties.
 • Strikti atrunāt materiālus un toņus un neatkāpties savās prasībās. Ar to gan mūsu mēbeļu izgatavotājs grēkoja, kā arī mēs piekāpāmies, ka tika izgatavošanas gaitā mainīti toņi.
 • Nosūcēja skapi iebūvēt tā, lai varētu to atvērt, piekļūt trubai, ja gadījumā rodas vilkmes problēmas, ar kurām saskārāmies, bet skapis ir neatverams.
 • Izvēlēties laminātu nevis MDF, jo tas dabā izskatās daudz glaunāk un ir vieglāk kopjams.
 • Nosūcēja cauruli (gofru) iespējams vērts izvēlēties nevis metāla, bet gumijas, jo pie lielās gaisa plūsmas gaisa turbulence rada papildus troksni.

Virtuves sagatavošanas darbi

Neremontētā virtuvē jaunu mēbeli bija tā kā grēks likt, tāpēc pirms tam veicām ģenerālremontu. Mums ļoti paveicās ar profesionālu un atbildīgu meistaru Nikolaju, kurš gan izlīdzināja sienas, gan nokrāsoja griestus, gan pašās beigās noflīzēja sienas, turklāt samaksas ziņā par to visu nenodīrājot simts ādas.

Bez tā visa vēl bija jāpieaicina Latvijas Gāzes autorizētais serviss (Rīgas Gāzes serviss), lai pārliek gāzes skaitītāju un pārmetina cauruli. Iepriekšējais gāzes skaitītājs bija vienkārši padomju interjera augstākais sasniegums – acu līmenī divas nosūbējušas tieši sienas vidū vairākos līkumos izlocītas caurules. Divu domu nebija, bija jānovāc pa tālāk no acīm. Skaitītāju pārvietojām telpas stūrī izlietnes mēbeļu kastē, piepirkām lokano gāzes savienojumu, lai tas sniegtos līdz gāzes virsmai.

Tad bija jāveic arī resnāku elektrības vadu pārvilkšana, jo jaunā sadzīves tehnika un elektriskā krāsns radīja zināmu papildus slodzi. Papildus, protams, jaunas rozešu vietas un savienojumi.

Vēl viens darbs – santehnikas caurules un savienojumu pārlikšana. Pēc plānojuma visas ūdens caurules, kas sniedzas līdz veļas mašīnai un trauku mazgājamai mašīnai, tika aizliktas aiz mēbeles visā garumā gar sienu.

Ieteikumi:

 • Griestus krāsot nevis līmēt ar tapeti, speciālām plāksnēm vai tamlīdzīgi, jo mitruma un temperatūras svārstību dēļ agri vai vēli stūri atnāks vaļā.
 • No vecās tehnikas un vecajām iebūvējamām mēbelēm par mazām naudiņām, bet diezgan ātri var tikt vaļā, ievietojot sludinājumu ss.lv.
 • Plānojot mēbeli un veicot remontdarbus telpai, vēlams pievērst uzmanību tam, kā vēlāk varēs piekļūt santehnikas mezgliem un savienojumiem. Lai arī mēbele ir „iebūvējama” santehnika tiek pievienota pēc tam.

Virtuves elementi, ar kuriem lepojamies

Pirmkārt, tas ir palodzes galds, kas būtiski ietaupīja telpu. Patiesi priecājos, ka šī mana ideja tika īstenota dzīvē. Turklāt tam ir sulīgi salāt zaļš tonis, kas piešķir virtuvei zināmu svaigumu. Tagad varam baudīt rīta kafiju, skatoties pa logu un priecājoties par rudenīgi dzeltensarkanīgajām kļavu lapām, kas vēl spītīgi turas koku zaros.

Otrkārt, roku darinātas akmens mozaīkflīzes, kuras pasūtījām no Itālijas. Neregulārie mazie kvadrātiņi (pamīšus glancēti un matēti) piešķir virtuvei īpašu šarmu. Ne mirkli nenožēlojam, ka izlēmām „par” šim pirkumam, kaut arī tas bija otrs dārgākais aiz pašas virtuves mēbeles. Bija nepieciešami vismaz 3m2.

Treškārt, iegādājām vienkāršu zaļgana stikla virtuves lampu, taču „rozīne” tajā ir milzīgas balti matētas ekonomiskās spuldzes – bumbas iegriešana. Kopskats diezgan amizants un oriģināls.

Ieteikumi:

 • Neskatoties uz glancēto žurnālu ieteikumiem, svarīgi arī paļauties uz savu intuīciju un galvenais pēc kā vadīties ir sajūta „tā ir mana virtuve un es tajā jūtos labi”.
 • Netaupīt uz sadzīves tehnikas, jo tas ar gadiem atmaksāsies. Pārliecinājāmies par to, lietojot Bosh veļasmašīnu jau devīto gadu un tpū-tpū viss vislabākajā kārtībā.
 • Nebaidīties īstenot savas idejas, vai arī noskatītās no citu tīmekļa vietnēm. Starp citu Krievijas (Eiropā nav tādu mazu šablonvirtuvju, latvieši atkal tur sveci zem pūra) interneta resursos ir ļoti daudz daudzdzīvokļu māju virtuvju fotogrāfiju, no kurām var smelties idejas virtuves pārveidošanai.

 

[1] Virtuves mēbeles iebūvējamie skapji garderobes-  www.bemebel.lv

Dalies:
Novērtē: 4 (68)
Skatīts: 20006

komentāri

saabs

nu ta beidzot!!! malacishi - looooooooooti skaisti!!!! un ari praktiski!!!

iinuu

Paldies! :) Tiešām labs darbs, kas padarīts. Ilgi briedām, bet nemaz nenožēloju nedz laika, nedz izdevumus, nedz neērtības, kad gandrīz pus gadu bija jārēķinās ar kartona kastēm un ar dažādu virtuves tehniku aizkrāmētām dzīvojamo istabu un darbistabu.

Edijs

Viss jau ir itkā skaisti, bet man liekas, ka pie plīts vajag likt lielās flīzes, jo šmorējot ēdienu tās daudzās mazās spraudziņas aizsmērēsies ciet un iztīrīt ir pagrūti. :) Bet tā ļoti skaisti. :)

Renārs

protams prieks, ka dabūjāt virtuvi, bet diezgan prasta pret pus gadu gaidīšanas laiku. un ļoti pietrūkst cenas, lai zinātu vai var vispār kaut ko no jūsu ieteiktā kantora kaut ko pasūtīt.

Aigars

Par virtuvi:
patīk lampa
ļoti patīk galds-palodze (es gan sev taisītu savādākas žalūzījas - no interesentāka auduma un no augšas uz leju)
laba izvēle cepeškrāsnij

Mīnusi:
varbūt subjektīvi, bet es izvēlētos "dzīvāku" toņu salikumu.
virs skapīšiem ir putekļu krātuve, varējāt taisīt skapīšus līdz griestiem.
metāla izlietne pie tik "krutām" flīzēm? Te labāk iederētos akmens massas izlietne (maksā tikai ap 65Ls), turklāt pelēkais tonis labi iederētos pie galda virsmas.


Par pašu procesu...
Nebiju dzirdējis, ka kādam būtu bijušas vēl lielākas mocības :)
Pats pirms gada sagādāju virtuvi (mājā gan). Darīju vienkārši:
1) uz papīra precīzi uzzīmēju visu skapīšu, atvilkņu, tehnikas izkārtojumu (ļoti precīzi ar izmēriem līdz milimetram) - tas prasīja 2 nedēļas, jo katrā nākamajā dienā bija idejas kā uzlabot. Nenožēloju ka veltīju šim posmam pietiekami daudz laika.
2) aizbraucu līdz vienam galdniekam, parādīju zīmējumu un pateicu, ka gribu šādus skapīšus. Skapīšu fasādes - beicētas no oša (toni arī iedevu)
3) pēc 2 mēnešiem galdnieks atbrauca un salika skapīšus, viss tip-top :)
4) sapirku un saliku visu tehniku
5) nopirku vekalā flīzes un saflīzēju sienu - viss kopā izskatās kā no kāda kataloga vāka :)
Viss process ap 3-4 mēneši. Nav maz, bet ar to būtu jārēķinās.

deni2s

Nepatīk. Flīzes izskatās pēc padomju laika daudzstāvu mājas apšuvuma. Tonis ar nekāds - galīgi neder kopā nedz ar košo tējkannu, nedz nažu statīvu. Puņķu zaļš vai tad saskan kopā ar pelēku? Tapetes ar tiem ornamentiem arī atgādina padomju laikus. Bet visvairāk acīs griež tizlie, nesaskaņotie, nekošie krāsu toņi bez akcentiem. Lampa - bezgaumības kalngals.

Varbūt esmu pārāk izlepis, jo redzēju savas mammas virtuvi - balti skapīši pelēcīgi matētiem rokturiem, daudz koši zaļu augu, virtuves tehnika arī pelēcīgi matēta (cepeškrāsns vismaz izskatās tāda pati no pirmā acu uzmetiena), un kā akcents virtuves vidū moderns galds ar koši orandžu stikla virsmu un pelēcīgi matētām kājām. Izskatās reāli kā no žurnāliem. Un nē, mana mamma nav nekāda biezā, vienkārši ļoti piedomā pie tādām lietām.

Eduards

Virtuve iznākusi uz urrā.
to deni2s tas ko tu redzi žurnālā ne vienmēr iederas noteikta izmēra platībā. Tas ir pilnīgs bullshits skatīties žurnālu un iedomāties to savā dzīvesvietā. Tas ir tas pats, kas sievietei (nemodelei) skatīties modes žurnālus un iedomāties, ka noskatītiais apģērba gabals tāpat izskatīsies uz viņas ..

Muks

Man patīk. Galvenais, ka ir ērti un praktiski.Galvenais, ka pašiem patīk.Gaiši, mierīgi toņi,nevis kaut kādi vēl tur spilgti-oranži vai sarkani pleķi. Virtuvē?

Ansis

Par tiem virtuvju kantoriem: jābrīnās, kā viņi ar savām a4 lapām vēl vispār ir tirgū.
Virtuve sanākusi forša. Un kas attiecas uz zaļo un pelēko - jā tie der kopā, ļoti labi. Pie tam diezgan plašā tonālā amplitūdā. Veiksmīgs salikums. Varbūt skapīšu būtu licis tumšus, bet mazā telpā ar tumšām virsmām, protams ir kā ir, telpa samazinās krietni. Es vannasistbā uzliku smukas tumši bŗūnas tapetes gaišo vietā un siena par pusmetru pienāca tuvāk :))

Jūlija

Nu OK, es tad arī ielikšu savas 3 kapeikas :) Sekojot līdzi visam šīm ilgstošām procesam, biju gaidījusi ko grandiozāku. Nu bet, galvenais, lai saimniekiem patiktu.

Ēriks

Laikam vajadzēja ielikt virtuvi kāda bija pirms :) tad, šī izskatītos vienkārši brīnišķīga! Bet, gaume ir gaume. Laika ziņā iekavējās, jo paši daudz kur nevarējam "opredeļitsa".
Vēlējos vien norādīt uz telpas nelielo izmēru (piemēram, galdu pa vidu nevarētu notlikt), kā arī vēlmi "sabāzt" visu.

Sarmīte.

Nav ko pārdzīvot!Paši nupat beidzam guļamistabas remontu un stipri līdzīgās krāsās.Citi pārdzīvo ,bet mums patīk kā izskatās.Tikai vienai kaimiņienei es indīgi atjautāju-cik bieži tad paši remontē savu māju!Man krāsas patīk un priekš nelielas virtuves palodzes galds ir ideāls risinājums.Ir taču patīkami gatavot tādā svaigā virtuvē..

Ilze

Kādas bija kopējās virtuves iekārtas izmaksas? Man šobrīd ļoti aktuāls jautājums. Paldies!

iinuu

Iebūvējamās mēbeles ~Ls1200, flīzes Ls140, remontdarbi ~Ls350 + nepieciešamā virtuves tehnika.

kritiķis :)

Izskatās ka Nikolajs ir nedaudz nohaltūrējis,vismaz bildē kur atrodas palodzes galds,aiz puķu poda siena vai nu jau ir paspējusi sasmērēties,vai arī īsti nav pabeigta. Pie plīts nosūcēja manuprāt augšējā skapītī labāk nelikt atvērtu plauktiņu,jo lai vai cik labs nosūcējs,to tomēr ne vienmēr ieslēdz,un tad gatavojot ēdienu tvaiku iespaidā tiek apķepināts viss kas uz plauktiņiem atrodas.Galda virmas arī mūsdienās ir pieejamas no visādiem materiāliem,un bez savienojuma šuvēm-ērtākai kopšanai (atkarīgs tikai no maciņa biezuma).Izskatas ka galdnieki paši nemaz nav progresējuši,un vēl joprojām plauktu turētājus izurbj atzīmējot no rokas,pat atstājot nenodzēstas zīmuļu pēdas,bet nu tās jau tikai tādas sīkas niansītes.Pats dizains arī izskatās tāds pablāvs,nu bet tā ir katra paša gaume.

nvm

štruntīgi... :) acīs griežas gan skapīšu proporcijas gan flīžu paskats

p.s. vai 10'ajā attelā paši noņēmāt atspulgu?

iinuu

Par 10.attēlu - nē, tas ir melnais caurums, ja uz to ilgi skatās, iesūc! ;)

Lunaparks

http://www.studioprint.lv/index.php?id=38&cat=3&view=49
paskatieties uz šo virtuvi

Kajagoo

Nu, kas attiecas uz tehniku- veļmašīna Bosch izraisīja smaidu. Man mammai joprojām strādā juku laikos pirktais Otsein veļas automāts. Pirkts 1996. gadā. Negrib mainīt, nevaru pārliecināt, ka jaunās ir ekonomiskākas.. 1x mainīta blīve. A Bosch jums katrs Juriks veikalā ieteiks, ko gan citu? A paši vācieši pat nezina, ka Bosch sadzīves tehniku ražo. Ek, province..
Un cena mēbelēm arī pabaisa, ja godīgi. Taču galvenais, ka pašiem ērti un patīk

kokoro

Mani interesē, kā var un vai vispār var tikt pie stūra skapīšiem (apakšējiem)? Man izskatās, ka tas stūris ir neverams un pie tā nevar tikt :( Kas savukārt nozīmē, ka telpa netiek izmantota...
Kā tad īsti ir?

iinuu

Telpa tiek pilnībā izmantota. Ja ieskatās vērīgāk 8.bildē, tad redzamas vienas atveramās durvis zem izlietnes, kur paslēpušies gan gāzes skaitītājs, gan miskaste, gan vieta pieliekamajam - tukšām burkām, sakneņiem u.tml.; otrs ir izbīdamais gareniskais plaukts, kur var glabāt eļļas pudeles, vāzes u.tml.

Hm

Nez kāda cena samaksāta, bildēs redzami daudzi trūkumi mēbelēm gan flīzēm.

Saulcerite

Laba ideja par Virtuves žalūzijām,pat domādams neizdomāsi.Nu tādas gribu vismaz savž vannasistabā.

Linda

Jautajums par žaluzijam- kur jus vinjas pirkaat.? Vai tas ir parastasaluzujas tikai piliktas otradi?

iinuu

Žalūzijas iegādātas aizkaru salonā "Bea" Tērbatas ielā 47. Toreiz vienīgā firma, kura piedāvāja šādu risinājumu - rullo žalūzijas piestiprinātas otrādi uz āķīšiem.

Gatis

Ja rocība atļauj izdot 1200Ls (!!!) par nelielu virtuves moduļu sistēmu, vajadzēja pieaicināt uz konsultāciju dizaineri. Par salīdzinoši nelielu summu saņemtu informāciju par krāsu saderību, aksesuāriem utt., labs dizaineris piedāvātu interneta resursus jau ar gataviem dažādiem risinājumiem, ko aplūkot iedvesmai. Tagad, jāatzīst, nauda izdota kosmiska, bet rezultāts galīgi garām. Domāju, ka autores sajūsma par rezultātu saistīta ar to, ka pēc 8 mēnešiem viss beidzot ir beidzies, nevis rezultātu kā tādu.

Laba

Es gan savu virtuves iekārtiņu pasūtīju. Sanāca dārgāk, bet toties kvalitatīvi, un arī pēc 4 gadu lietošanas izskatās kā jauna! Iesaku https://up-mebeles.lv/virtuves-iekartas/

Astrīda

Lieliskas virtuves iekārtas pēc pasūtījuma https://up-mebeles.lv/virtuves-iekartas/

Elza

Liels paldies, ka padalījāties ar savu pieredzi. :) Mums arī šī tēma nupat ir kļuvusi ļoti aktuāla.

Kristīne

Tiešām interesants raksts, noteikti noderīgs priekš tiem, kas plāno remontēt virtuvi. Noteikti būs jāiesaka draugiem!
Runājot par ieteikšanu, ja kādam vajadzēs virtuves iekārtas izgatavošanu, iesaku - https://up-mebeles.lv/virtuves-iekartas-izgatavosana/

par iebūvējamām virtuvēm

Tiešām zolīdi uztaisīts. Interesanta krāsu gamma izvēlēta, bet iskatās tīri labi :)

Ieva

Nu smuki. Kaut ko līdzīgu esmu Salonā Arka redzējusi:
https://salonsarka.lv/lv/produkts/iebuvejamas-virtuves-mebelesKo lasa citi?