Pilnmēness tuvojas

Visi pasaules mediji apspriež rītdienas (19.marta) pilnmēness vai super-pilnmēness tēmu, kas satrauc prātus ar eventuālām gaidāmajām dabas kataklizmām. Mēness pietuvosies Zemei 356 500 km attālumā. Gribu paskatīties uz to visu caur optimisma prizmu un zināmu dabas un kosmosa cikliskumu, kas ir neizbēgams un var nest pārmaiņas. Piedāvāju pilnmēness tēmu fotomākslinieku skatījumā.

Visi pasaules mediji apspriež rītdienas (19.marta) pilnmēness vai super-pilnmēness tēmu, kas satrauc prātus ar eventuālām gaidāmajām dabas kataklizmām. Mēness pietuvosies Zemei 356 500 km attālumā. Iepriekšējās Zemes un tās pavadoņa būtiskas pietuvošanās reizes bija 1955., 1974., 1992. un 2005. gadā. Gan jau arī agrāk, pirms mūsu ēras, ja jau tik lielas mēness bumbas tika attēlotas senos zīmējumos. Uz pirmā acu uzmetiena, starp gadiem nepastāv nekāda cikliskuma. Lai vai kā, skaidri saredzams, paliels un spožs debess ķermenis, kas apskatāms ar neapbruņotu aci, rada zināmu trauksmes sajūtu kā tad, kad saskaramies ar kaut ko nezināmu, nenovēršamu vai visaptverošu.

Gribu paskatīties uz to visu caur optimisma prizmu un zināmu dabas un kosmosa cikliskumu, kas ir neizbēgams un var nest pārmaiņas. Piedāvāju pilnmēness tēmu fotomākslinieku skatījumā.

 
Foto: Larry Landolfi & (avots)

   

Foto: Richard Scott & Luz A. Villa

 

Foto: (avots) & Clive Shaupmeyer

Dalies:
Novērtē: 1 (1)
Skatīts: 1159

komentāriKo lasa citi?