Vai esi gatava pavasarim?

Šķiet pavasaris šogad neliks sevi ilgi gaidīt. Bet līdz ar pirmajām saulainajām dienām, kas mijas ar pelēcīgām un lietainām, atnāk arī pavasara nogurums. Kā pārvarēt šo pārejas posmu un saglabāt iekšējo enerģiju un dzīvesprieku? Turpmāk gribu padalīties ar dažiem ieteikumiem, ko varētu darīt lietas labā.

Šķiet pavasaris šogad neliks sevi ilgi gaidīt. Bet līdz ar pirmajām saulainajām dienām, kas mijas ar pelēcīgām un lietainām, atnāk arī pavasara nogurums. Kā pārvarēt šo pārejas posmu un saglabāt iekšējo enerģiju un dzīvesprieku? Turpmāk gribu padalīties ar dažiem ieteikumiem, ko varētu darīt lietas labā.

iinuu veidota kolāža

1.Iestādi sīpolaugu

Vienalga, vai tie būtu izdīguši sīpolloki, kurus var piegriezt klāt, lai ēdiens sāktu smaržot pēc pavasara, vai narcises, vai hiacintes, vai tulpes, uz kurām varēsi skatīties, baudot rīta kafiju. Daba mostas, saknes pielīst ar sulu, viss tiecas uz augšu. Atver plaši acis pasaulei, mosties līdzi, sajūti dabas spēku sevī!

2.Kafijas vietā izvēlies svaigi spiestu sulu

Praktiski lielākā daļa kafejnīcu piedāvā iespēju kafijas vai tējas vietā pasūtīt tikko spiestu apelsīnu, ābolu vai burkānu sulu. Izmanto šo izdevību! Vairs nav jāsilda rokas pie siltās dzēriena krūzes vai vienreizējās papīra glāzes ar vāciņu, bet gan jāiedabū enerģija un svaigums iekšā.

3.Sāc plānot atvaļinājumu

Taisnība ir tiem, kuri saka, ka atpūta sākas tad, kad sāc domāt un plānot savu atvaļinājumu, interesantākos maršrutus, izdevīgākos piedāvājumus. Mēs it kā domās pārceļamies un jau esam saules apspīdētā balto smilšu jūrmalā. Un saules enerģija, kaut arī pagaidām iedomu, dod mums spēku.

4.Izvēlies krāsainību

Apģērbā, apavos, somās, cimdos, aksesuāros, rotās, lietussargos, nagu lakā – visā. Ļaujies krāsām vairāk nekā to būtu darījusi ziemā. Pielaiko koši dzeltenas vai zaļas kurpes, kaut arī praktiskais prāts saka, tev īsti nebūs pie kā tās šobrīd apģērbt. Papriecājies par šo krāsaino mirkli. Ja esi brienamo apavu piekritēja, tad puķaini gumijas zābaciņi būs tieši laikā.

5.Dodies pastaigā

Nepaliec mājās, nedz birojā. Izmanto pusdienu pauzes darba laikā, lai ne tikai ieturētos, bet arī kājām apietu kādu lieku kvartālu. Neņem ēdienu līdzi pie datora, aizej uz tuvāko zupu restorānu vai salātu bāru. Izmanto brīvdienas, lai izstaigātu kājām apkaimi, kur dzīvo. Tikai kustība spēs dot vajadzīgo tonusu, lai kā arī dažreiz negribētos izkustēties no vietas.

6.Veic revīziju

Lietām ir neiedomājama tieksme krāties. Pavasaris ir īstais laiks tikt vaļā no visa, kam beidzies termiņš, ko pēdējā gada laikā ne reizes neesi uzvilkusi un kaut kur zemapziņā saproti, ka arī nekad neuzvilksi. Ja kaut ko nevajag, ziedo, atdāvini, atdod, saved kārtībā un atbrīvo vietu jaunajam. Par lietām cenšos pieturēties pie principa – lieto, mīli vai izmet. Un Tev to iesaku.

7.Izgulies

Vislabākās zāles pret jebkuru nogurumu, apaukstēšanos vai nespēku ir ļaut sev izgulēties. Tici man, visas lielās mājas tīrīšanas un kārtošanas pagaidīs. Labāk ķeries klāt darāmajam ar iedvesmu, kad būsi atpūtusies, nekā piespied sevi kaut ko vākt, tīrīt, kārtot tikai tāpēc, ka pienācis laiks un „visi tā dara”. Visas lielākas neveiksmes sākas ar šo „visi tā dara”.

Dalies:
Novērtē: 5 (4)
Skatīts: 602

komentāri

Saulcerite

Jau darīts!!!!Gaidam pavasari!!!Ko lasa citi?