13. vīna festivāls Konventa sētā

Lai nu cik informatīvi un īsi par šo ikgadējo notikumu Vecrīgā, bet viennozīmīgi man tas ir pasākums dzīvespriekam. Tradicionāli divas dienas jūnijā, gleznainā Konventa sētas iekšpagalmā ir iespēja izgaršot daudz dažādu vīnu un paklausīties jauku mūziku. Tad nu daži kadri un vērojumi no tā visa.

Lai nu cik informatīvi un īsi par šo ikgadējo notikumu Vecrīgā, bet viennozīmīgi man (tā kā neesmu nekāda labā vīna pazinēja) tas ir pasākums dzīvespriekam. Tradicionāli divas dienas jūnijā, gleznainā Konventa sētas iekšpagalmā ir iespēja izgaršot daudz dažādu vīnu un paklausīties jauku mūziku.

 


Festivālā pārstāvēti gandrīz visi lielākie Latvijas vīnu tirgotāji. Tā kā apmeklējam šo festivālu otro gadu, tad jāsaka pārstāvju vietas ar galdiņiem nemainīgas. Pa kreisi mazajā iekšpagalmā izvietojušies Hanzas vīni ar dažādiem Vācijas vīniem. Šeit Ērika favorīts vīns „Nr.4”. Interesanti - šajā stendā pirmo reizi redzējām arī vīna pudeles ar metāliskiem korķiem, no tām gan nedeva noprovēt. :(

 

Man atkal vislabāk patika piesātinātie Spānijas un Kalifornijas vīni, kas izvietojušies gar sāniem galvenajai ejai. Uz Mobil Plus galdiņa tādā vizuāli baudāmā, kantainā pudelē iemaldījies bija arī Amaretto liķieris DISARONNO ar mandeļu garšu, kas tīri labi gāja pie sirds.

 

Pa labi ejās vairāki galdiņi ar sausajiem franču vīniem. Uz viena no tādiem galdiņiem varēja iepazīties ar Vīna valodas vārdnīcu un līdzpaņemt vīnu un ēdienu saderības noteicēju. Tagad zināšanu, ka Bordeaux Eleve En Futs De Chene White der kopā ar zivju un jūras produktu ēdieniem, kā arī ar sieru. Būs jānēsā rokassomiņā līdzi, kad iešu uz glaunu restorānu. :)

Rezultātā divu stundu garumā izstaigājām un izgaršojām daudzus vīnus (piedegustējāmies), izdejojāmies uz bruģa Laimja Rācenāja dziesmu pavadījumā, secinājām – smagie sarkanie un sausie skābie franču vīni nav mūsu favorīti, pārējie – dzīvespriekam!

P.S. Sorry par foto kvalitāti, viss fotografēts ar mobilo telefonu un "pilnīgi skaidrā". ;)

Dalies:
Novērtē: 5 (2)
Skatīts: 2242

komentāri

einarsz

Nu, tipisks latvietis praktiskais - franču vīni ir slikti, visi saldie - OK. To sauc par proletāriāta gaumi.

Ēriks

Es arī tur biju, pār lūpām tecēja mutē netika :)
Pagājušā gada atklājums bija Vācijas vīns Nr4 (kuru, kā izrādījās, tirgo tikai vienā vietā - Hanzas vīnu tirgotavā, Bruņinieku ielā). Šogad mēģināju atklāt Vācijas Riesling sķirnes vīnu (atklāt = degustēt pirmos :) ). bet neko labāku par Nr 4 neatradu.
Šī gada atklājums - Kalifornijas vīni. Nosaukumu nepiefiksēju, jo degustēšana bija pilnā plaukumā (confused)

Jūlija

Einar, tu? (hallo)

Jūlija

Man ļoooti garšo Vācijas vīni (good) Riesling mmm (drink) Un arī Kalifornijas vīni (bravo) Un Austrālijas (fall_in_love) Nu tie baltie pussausie rullē! (party)

Jūlija

Tātad no Vīna Festivāla autorei vislabāk gāja pie sirds liķieris un muzons (crazy)
Starp citu, nezinu kā tagad, bet āgrāk Vīna Festivālā nemaz nedrīkstēja prezentēt citus alkoholiskos dzērienus, izņemot vīnus (no)Ko lasa citi?