Disko Nakts 802, Cēsis

Vakarnakt Cēsīs Vienības laukumā, pateicoties SIA L Tips iniciatīvai un organizatorismam , skanēja 80. un 90.gadu disko mūzika. Nu kā veldzējošs plāksteris 30 – gadnieku dvēselei!

Šodien kā tanī vecajā dziesmā „Sāp katru dienu kauli, kauli, oi, oi, vairs nevar ciet”. Vakarnakt Cēsīs Vienības laukumā, pateicoties SIA L Tips iniciatīvai un organizatorismam , skanēja 80. un 90.gadu disko mūzika. Nu kā veldzējošs plāksteris 30 – gadnieku dvēselei!

Sākās viss šādi. Kādā vēlā vakara stundā (nāca jau uz 00:00), atskanēja telefona zvans. Izrādās, mūsu labi zināmais cilvēciņš atradis netā baigo pasācienu – Cēsīs disko nakts. Un ne 80. gadu, bet gan 90., kas ir +/- mūsu jaunības un studiju laiks.

Gandrīz laicīgi iepirkām biļetītes pa 12 Ls un liktenīgajā dienā (vakarā) devāmies uz Cēsu pusi, virzoties pa E77. Jāpiebilst, ka Cēsīs tā speciāli neesam bijuši, tamdēļ izpratne par to, kas un kā ir stipro vāja. Satikāmies Bērzkrogā. Vai dieniņās, kur tie laiki, kad varēja ielocīt zem diviem latiem.


 

Vienības laukumu Cēsīs gan ātri atradām. Pa dienu, kā noskaidrojās vēlāk, pašā pilsētā notika rallijs. Jāsaka gan, ka uz vakaru par to neliecināja pilnīgi nekas. Ja nu vienīgi, pa kādam subāram un kādam tjūnētam spēkratam, ko manījām pabraucam garām.

Kad bijām jau iekšā, Fredis un Ufo jau ārdījās, bārstot cildinošus vārdus gan apmeklētājiem gan Cēsu domei un mudinot apmeklētājus sākt kustēties. Vai te vēl kāds nedejo? Kaut kā biju piemirsis, ka Fredis savulaik bijis arī dīdžejs un ka savulaik Ķīpsalā bija tāds klubs - Robinsoni. Un ko es gan nebiju zinājis, ka ir arī tāda SIA „L Tips”.

 

Kā pirmā uz skatuves kāpa Loona ar vecajām labajām kompozīcijām latino ritmos, piemēram, studiju laikos klubos klausītajai un izdejotajai „Bailando” u.c.

bailando, bailando
amigos, adios, adios, el silencio loco
bailando, bailando
amigos, adios, adios, el silencio loco

si senor, effectos esspeciales (yeah, yeah, yeah)
si senor, una tentation (yeah, yeah, yeah)
tu y yo a la fiesta
tu y yoooo, toda la noche
tu y yo a la fiesta
tu y yoooo, ooooh


No skatuves skanēja komplimenti par jauko publiku un skaisto valsti, par kuru Loona solījās noteikti uzrakstīt savā vietnē - http://www.loona.com/

Tādu kā atpūtas pauzīti aizpildīja dj Roberts Lejasmeijers. Neko jaunu šais godātāis kungs izdomājis, nava, bet samiksējis tā nepajokam. Pat albūms esot. Man patika. Sātvot un klausoties, biju nodomājis, paklausīties vēlreiz viņa mixus, bet nedaudz mierīgākā gaisotnē.

Tad sekoja VengaBoys ar saviem populārajiem hītiem „We Like To Party”, “We’re Going To Ibiza”, “Up and Down”. Šis tas lasāms šeitan: http://www.diskonakts.lv/web/?p=133

O jā un tad – No Mercy. Studiju laikā šiem mākslinieki man asociējās ar totālo sviestu, neskatoties uz to, ka klubos viņu mūzika bija visnotaļ iecienīta. Bet tagad! Vai nu kļūstam vecāki un nobriedušāki, vai kā, bet tā tīri neko patīkās. Vijolīte un disko kopskaņā – super!

 

Atļāvos pat šamos biki iefilmēt.

 

Kā nākošie skatuves viesi - Hermes House Band. Grupa priekš manis mazzināma, kaut gan dziesmas taka dzirdētas. To vai aiz laba prāta klausītos – nezinu, bet dzīvā performance ir dzīvā.

 

Līdz Captain Jack nedavilkām. Sorry. Vēl nedaudz paklīdām pa Vienībās laukumu un devāmies mājup. Debesis skaidras un gaišas, kā nekā tuvojas gada īsākā nakts.

Nakts vidū, kad pasākums bija jau iesilis, pamanījām kādu vecu pārīti. Nu tādu uz gadiem 70. Nezinu bija tie vietējie, vai kā, bet savu esencīti piedeva. Lieki piebilst, ka tad kad mēs stīvām kājām, rokām un rumpjiem devāmies prom, šie vēl palika.

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāriKo lasa citi?