Atziņas no Uguns skolas semināra Pārprastā sievišķība

Perfektā sieviete mūsos mēģina noslēpt sliktās īpašības, bet tādu īstenībā nemaz nav. Ir tikai vajadzības, bet tās atradīs iespēju apmierināties, mēs to gribam vai nē. Nepareizi ir domāt, ja man būs panākumi, es būšu laimīga. Ir otrādi – ja būsi laimīga, tev būs panākumi. Sievišķīga sieviete ir tā, kura neizliekas vai neiztaisās par to, kas nav, bet gan spēj būt pati.

Doto semināru pamanīju tikai tāpēc, ka esmu pievienojusies Facebook grupas jūnija sievišķības akcijai “30 dienas svārkos”. Seminārs notika pagājušās ceturtdienas vakarā viesnīcā Monika Centrum Hotel un pulcināja vienā telpā vairāk nekā 130 klausītājas. Biju mazliet pārsteigta par tik lielu apmeklējumu. Semināra klausītājas pārsvarā bija meitenes līdz 30 gadiem, taču bija arī dažas sievietes nopietnākā vecumā.

Vairākas dienas domāju, vai man ir ko rakstīt par šo pieredzi, un tomēr izlēmu, ka ir jāuzraksta. Pilnībā piekrītu semināra lektorei Laurai Dennler, kas atstāstīja kādas apmeklētājas atsauksmi pēc viņas semināra – nekā jauna tur nepateica, taču, atnākot mājās, saproti, ka daži piemēri iz dzīves un dažas atziņas tiešām noder.

Kā var noprast no virsraksta, runa bija par sievietes dabu un sievišķību, kas neaprobežojas tikai ar svārku nēsāšanu, uzkrāsotām sarkanām lūpām un augstpapēdenēm. Runa bija arī par sen zināmu patiesību, ka cilvēkā kā bioloģiskā un psiholoģiskā būtnē apvienojas divi pirmsākumi zvērs un dvēsele.

Foto jakeolsonstudios.com

 

Zvēra galvenā funkcija ir izdzīvošana. Tas nemitīgi pieprasa vairoties, aizsargāties, nodrošināties. Zvērs sievietē pieprasa izvēlēties tēviņu, lai izdzīvotu, bet nevis lai būtu laimīga. Tas atkarīgs no bailēm, deficīta un konkurences.

 

Kad satiekas divas sievietes, notiek momentāla, pat neapzināta pretinieces novērtēšana. Jautājums, kas iezogas sievietes galvā – Kā es varu viņu pārspēt izskatīgumā vai iznesīgumā? Savukārt, ja sastopas divi vīrieši, tad jautājums, ko producē iekšējais zvērs, ir – Kurš kuru? vai Kā es viņu?

 

Dvēsele savukārt ir tā, kas rūpējas par laimīgu dzīvi. Tās raksturlielumi – mīlestība, prieks, izaugsme, uzticība, sadarbība, drosme. Dzīvot dvēseles dzīvi, tā ir izvēle. Zvērs vienmēr salīdzina, bet dvēsele zina – tā zina, ka agri vai vēlu sastaps savu cilvēku; tā uzticas, tā nečeko vīra telefonu; tā nenosoda kļūdas un nepieprasa perfektu rīcību vai perfektu izskatu.

Atziņas:

 • Kad sievietē ir konflikts starp zvēru un dvēseli, tad vienmēr uzvar zvērs.
   
 • Ja zvērs mūsos nav apmierināts, tad visi labie un pozitīvie nodomi ir kaķim zem astes.
   
 • Perfektā sieviete mūsos mēģina noslēpt sliktās īpašības, bet tādu īstenībā nemaz nav. Ir tikai vajadzības, bet tās atradīs iespēju apmierināties, mēs to gribam vai nē.
   
 • Lai gan sievietes sūtība kopš seniem laikiem, būt vācējai, bet vīrietim – medniekam, tomēr mūsdienu darba un biznesa vide pieprasa sievietēm dzīvot mednieku dzīvi. Tas nav nedz labi, nedz slikti, taču sievietei tas ir dubultslogs.
   
 • Nepareizi ir domāt, ja man būs panākumi, es būšu laimīga. Ir otrādi – ja būsi laimīga, tev būs panākumi.
   
 • Vienmēr rūpējies, lai zvērs tevī būtu paēdis – pievērs uzmanību savai veselībai, ķermenim; izgulies; ēd veselīgi un galvenais garšīgi; kusties – dejo, vingro, dodies pārgājienos.
   
 • Jo biežāk turēsi savu zvēru stresā un badā, jo riebīgāks viņš būs pret tevi.
   
 • Vīriešiem patīk stipras sievietes, ja vien viņas savu spēku nevērš pret viņiem, nemēģina izmainīt. Spēks mainīties pašai.
   
 • Darīt, lai pašai būtu forši, tad izrādīsies, ka arī kādam citam tas ir noderīgi.
   
 • Sievišķīga sieviete ir tā, kura neizliekas vai neiztaisās par to, kas nav, bet gan spēj būt pati.
Dalies:
Novērtē: 5 (5)

komentāri

Saulcerite

Pēdējais labs.Ko lasa citi?