Ko sievietes dara labāk par vīriešiem

Televīzijas raidījumā, no kura insprējos šim rakstam, tika pieaicināti četri pāri un uzdots uzdevums, izlasīt uz A4 papīra lapas instrukciju un sekot tai. Eksperimenta rezultāti apliecināja to, ka kaut kas kopīgs viena dzimuma pārstāvjiem noteikti pastāv, taču vienmēr būs izņēmumi.

Rakstam inspirējos gan no raidījumu cikla televīzijā, kur testēja vīriešus un sievietes dažādu uzdevumu veikšanā, lai atklātu, kā strādā viena vai otra dzimuma smadzenes un kādas ir vienam dzimuma kopīgās iezīmes; gan arī no žurnāla „Ilustrētā Zinātne” novembra numura, kur aprakstīti zinātniski pētījumi par vīriešu un sieviešu uzvedību dažādās situācijās.

Televīzijas raidījumā tika pieaicināti četri pāri un uzdots uzdevums, izlasīt uz A4 papīra lapas instrukciju un sekot tai. Trīs vīrieši un viena sieviete lasīja instrukciju pa punktiem un darīja visas ērmīgās lietas – tēloja cāli, krāsoja lūpas, vilka nost apģērbu - , bet trīs sievietes un viens vīrietis izlasīja instrukciju līdz galam, kur pēdējā punktā bija rakstīts, ka neko no iepriekš uzskaitītā nav jādara. Eksperimenta rezultāti liecina, ka kaut kas kopīgs viena dzimuma pārstāvjiem noteikti pastāv, taču vienmēr būs izņēmumi.

1.Sievietes labāk spēj līdzpārdzīvot un iejusties otra ādā

2012.gadā veiktais pētījums apliecināja sieviešu empātiskumu, kā pamatojums meklējams noteiktu nervu signālu pārvietošanās ātrumā smadzenēs. Sievietes ir vieglāk aizkustināmas, viņas tendētas uzklausīt, pažēlot, izrādīt līdzjūtību. Tāpēc radies stereotips, ka vīrieši nekad neraud, bet sievietes spējīgas, skatoties emocionālu filmu vai lasot grāmatu, izplūst asarās.

  
  
Attēli:  neurosciencestuff.tumblr.com & www.dailymail.co.uk

Sievietēm ir apbrīnojams instinkts uz lietām. Viņas spēj saskatīt visu, izņemot acīmredzamo.” (Oskars Vailds)

2.Sievietes labāk uztver un raksturo krāsu nianses

Šo sieviešu prasmi atšķirt sīkākās krāsas nianses zinātnieki skaidro ar cilvēces evolūciju kopumā. Ja vīrietis bija mednieks un viņa redze attīstījās, lai noteiktu attālumu, subjekta kustību un formu, tad sievietei, kas bija pavarda sargātāja un ēdienu gatavotāja, bija jāuztver mazākās krāsas nianses, lai noteiktu, vai ēdiens ir gatavs, produkts gana svaigs, salasītās sēnes ēdamas u.tml.Attēls: themacaw.wordpress.com

3.Sievietes spēj darīt vairākas lietas vienlaicīgi

Meitenes jau no mazotnes, skatoties uz mammām, ir pieradušas būt, ja var tā teikt, multifuncionālas. No rīta gatavojot brokastis, pošot bērnus uz skolu, vēl paspēt apģērbties un sapucēties pašai un vēl atbildēt uz telefona zvanu vai caurskatīt jaunākās ziņas. Vīrietis nekad neizvēlētos visu to darīt vienlaicīgi vai vispār to nespētu. Vīrieši koncentrējas uz vienu darāmo lietu, bet sievietes cenšas aptvert vienlaicīgi vairākas.

  
  
Attēls: www.oprah.com & www.dailymail.co.uk

4.Sievietes prot labāk komunicēt

Jau divu gadu vecumā meitenēm ir par 20% lielāks vārdu krājums nekā zēniem. Sievietes komunicējot izmanto abas smadzeņu puslodes, bet vīrieši tikai kreiso puslodi, kas saistīta ar valodas gramatiku, bet ne ar nozīmes atšifrēšanu.

Tieši tāpēc sievietes ir labāki administratori, konsultanti, atbalsta speciālisti, sekretāres, operatori, jo spēj ātri uztvert informāciju, to izskaidrot, reaģēt uz jautājumiem un sniegt atbildes. Arī skolas un studiju laikā sievietes spēj labāk interpretēt informāciju, iesaistās diskusijās un daudz biežāk ceļ roku, lai atbildētu uz skolotāja jautājumiem.

  
 
Attēli: blog.readytomanage.com & www.redorbit.com

5.Sievietes ir kritiskākas

Atšķirībā no vīriešiem, kuri jau pēc pirmā ne visai spožā randiņa ir pārliecināti, ka ir totāli apbūruši sievieti, tad sievietes ir daudz kritiskākas. Sievietes parasti nepārprot pretējā dzimuma sūtītos signālus, bet ir daudz piesardzīgākas, tāpēc ilgāk pārdomā vai šaubās.
Sievietes arī daudz kritiskāk vērtē savu ārējo izskatu, tāpēc radies stereotips, ka sievietes daudz ilgāk laika pavada pie spoguļa vai pielaiko dažādus apģērbus.

  
  
Attēls: www.huffingtonpost.com & www.dailymail.co.uk

Taču vienmēr ir izņēmumi …

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

Talismans

Interesants salīdzinājums.Ko lasa citi?