Uz kura pirksta tu nēsā gredzenu?

Visam tam, ko nēsājam vai liekam kaklā, pirkstā, uz rokas, kājas, galvas, ir ne tikai funkcionāla, bet arī simboliska un pat dziednieciska, dažādu enerģiju piesaistoša nozīme. Šoreiz par gredzeniem, kas izsenis ir pabeigtības, aizsargātības, pilnīguma un piederības simbols.

Visam tam, ko nēsājam vai liekam kaklā, pirkstā, uz rokas, kājas, galvas, ir ne tikai funkcionāla, bet arī simboliska un pat dziednieciska, dažādu enerģiju piesaistoša nozīme. Šoreiz par gredzeniem, kas izsenis ir pabeigtības, aizsargātības, pilnīguma un piederības simbols.


Taču ir būtiski, kā mēs šos gredzenus nēsājam un ko mēs ar tā uzlikšanu pirkstā gribam pavēstīt apkārtējai pasaulei gan apzināti, gan dažreiz pat tīri neapzināti. Apskatīsim, uz kura pirksta tu nēsā gredzenu un kāda tam tiek piešķirta nozīme.


Visplašāk izplatīta gan sievietēm, gan vīriešiem ir gredzena nēsāšana uz zeltneša. Bez šaubām pati svarīgākā informācija, ko nododam ar to apkārtējiem – ģimenes stāvoklis. Gredzens uz zeltneša kā ģimenes stāvokļa rādītājs svarīgs bija arī senajiem ēģiptiešiem, jo viņi ticēja, ka no zeltneša sākas «mīlestības artērija», kura ved tieši uz sirdi. Turklāt nav svarīgi, vai gredzenu nēsā uz labās vai kreisās rokas zeltneša. Ēģiptieši nēsāja laulības gredzenus no dažādiem materiāliem – stikla, māla, dažādiem metāliem. Senās Romas laikā sākās tradīcija dāvināt gredzenus no dzelzs vai bronzas. Tie nozīmēja nesaraujamas ģimenes saites. Mums zināmais laulības gredzens no zelta parādījās tikai III – IV gadsimtā.George Bush                                                         Elizabeth Taylor


Kāzu dienā jaunlaulātie apmainās ar zelta gredzeniem, uzmaucot viens otram tos uz zeltnešiem. Interesanti, kā šī tradīcija radusies un izplatījusies visās kultūrās. Gredzenus mij ne tikai kristieši, bet arī jūdaisti un musulmaņi, tikai protestanti ir cieši pārliecināti, ka Dievam nepatīk zelta gredzenu nēsāšana. Tas liecina par to, ka šī tradīcija dzimusi ļoti sen, kad pašu reliģiju vēl nemaz nav bijis.

Interesants moments, ka punkti, kas atrodas uz zeltneša, ir atbildīgi par organisma endokrīnās sistēmas darbību, mugurkaula krustu zonu un pat par asinsvadu tonusu gurnu rajonā, t.i., par tiem orgāniem, kas nosaka mūsu seksuālo dzīvi.

Psihologi uzskata, ka laulības gredzens un tā nēsāšanas maniere tieši saistās ar to, kā veidojas laulības dzīve. Šaurs klasisks 2-4 mm plats gredzens liecina par apmierinātību ar partneri. Ja cilvēks nēsā šauru laulības gredzenu, viņam nav tieksmes meklēt seksuālus sakarus ārpusē, un viņa laulība var būt ilglaicīga. Taču jāsargās, lai nākotnē laulāto attiecībās neiezogas rutīna. Plats un biezs laulības gredzens (vairāk par 4 mm) liecina par pārliecības trūkumu attiecību stabilitātē. Nēsātāji it kā grib sevi pasargāt no iespējamās šķiršanās. Laulības gredzens ar dažādiem izskaistinājumiem - ar gavējumiem, rievām, vijumiem, briljantiem u.tml., stāsta par nēsātāja neapzinātu tieksmi pēc piesātinātākām, spilgtākām attiecībām, nekā viņam ir tagad. Iespējamas arī bažas par to, ka kaisles un mīlestības laulībā nepietiks ilgam laikam, un tuvā nākotnē laulība kļūs garlaicīga.


Ja gredzens tiek nēsāts uz rādītājpirksta, tad tas apliecina zināmu varu. Uz rādītājpirksta parasti nēsā zīmoggredzenus. Tā nēsātājam ir stipra griba, lepnums un tieksme pēc varas. Ja gredzenu nēsā uz labās rokas rādītājpirksta, tas norāda, ka nēsātājam ir izteikta spriestspēja, ja uz kreisās rokas rādītājpirksta, tas liecina, ka nēsātājam ir nosliece uz lieluma māniju un histēriju. Gredzenus uz rādītājpirksta ir nēsājuši daudzi valdnieki un karavadoņi – Cēzars, Ivans Bargais, kardināls Rišeljē u.c.Angelina Jolie - cocktail ring                          Sarah Jessica Parker


Nēsājot gredzenu uz vidējā pirksta, ar to jūs sakāt - «Es esmu skaists/a». Gredzens uz vidējā pirksta visvairāk izceļ gredzena skaistumu un arī to, cik ļoti tā nēsātājs mīl sevi. Gredzena nēsātājs noteikti nav agresīvs, bet pavisam mierīgi pasaulei rāda savu pašcieņu. Kad Merilina Monro dziedāja par briljantiem (Marilyn Monroe - Diamonds Are a Girl's Best Friend), viņas gredzens bija uz vidējā pirksta. Starp citu, briljanta izmēram šajā gadījumā arī ir nozīme - jo lielāks un pamanāmāks ir gredzens, jo spēcīgāk tā īpašnieks tiecas pārliecināt apkārtējos par savu neatvairāmību. Gredzena lielums norāda nēsātāja garīgo spēku – jo lielāks gredzens, jo stiprāks tā nēsātājs.


Meryl Streep „Devil wears prada”


Gredzens uz īkšķa prasa būt uzmanīgiem, it īpaši, ja nēsātājs ir vīrietis. Pēc psihologu domām tie, kuri gredzenus nēsā uz īkšķa grib visiem spēkiem pašrealizēties un īpaši seksā. Uzskati šajā jomā nav mainījušies pēdējos pāris tūkstoš gados, jo senajiem grieķiem un romiešiem īkšķis bija falla simbols. Tāpēc uz īkšķa nēsāja dzelzs gredzenus, lai aizsargātu savu vīrišķību.


George Eads


Gredzens uz mazā pirkstiņa paziņo – «man ir mākslinieciskas dotības». Gredzenus uz mazā pirkstiņa parasti nēsā mākslinieki, aktieri u.c. radošo profesiju pārstāvji. Marlēna Dītriha deva priekšroku gredzeniem uz mazā pirkstiņa. Pat, ja sastaptais cilvēks ar gredzenu uz mazā pirkstiņa nav mākslinieks, tad tomēr šīs cilvēks ir interesants, talantīgs, arī neordinārs, tāds, kas ir ārpus vispārpieņemtajiem rāmjiem.Elvis Presley                                                             Marlene Dietrich


Daži vērojumi, par gredzenu nēsāšanas tradīcijām un to formu:


* gredzeni ar ovāliem, izstieptiem akmeņiem piešķirt rokai smalkumu;
* platie gredzeni ar lieliem akmeņiem neder neliela auguma sievietēm un strupu pirkstu īpašniecēm;
* tievs gredzentiņš izdaiļos meitenes roku labāk, nekā masīvs gredzens;
* nēsāt dažus gredzenus uz viena pirksta tiek uzskatīts ar sliktu toni;
* lielus gredzenus ar dārgakmeņiem nav pieņemts nēsāt dienas laikā.Johnny Depp


Ja runa par gredzenu materiālu, tad, protams, tie vislabāk ir cēlmetāli - zelts, sudrabs. Taču, kā apgalvo rotkaļi, bronzai un dzelzij piemīt spēcīga iedarbība uz organismu, dziednieciskas īpašības. Dzelzs trūkums organismā rada veselības problēmas, saskaroties ar ķermeni, tas spēcīgi ietekmē orgānus. Senos laikos nēsāja dzelzs amuletus, aproces, saktas, arī gredzenus, kuros bija ielikta konkrēta enerģētiska programma. Dzelzs gredzens uz mazā pirkstiņa uzlabo asinsriti, uz zeltneša – stimulē tievo zarnu, regulē ķermeņa temperatūru, vidējā pirkstā – ietekmē cilvēka asinsvadus, nervu sistēmu, rādītājpirkstā – ietekmē resno zarnu, īkšķī – ietekmē plaušas. Dzelzs gredzens spēj dziedināt arī no depresijas, tikai tad to nedrīkst nēsāt vidējā pirkstā. Dzelzi tīra sālī, bet var arī savādāk, piemēram, karsējot. Vislabāk tīrīt tad, kad mainās Mēness fāzes – pa ceturkšņiem. Cauri ugunij līdz baltkvēlei izgājusi dzelzs ir sterila un viegli uzņem sevī negatīvās enerģijas.


Jebkurā gadījumā, nēsājot un izvēloties gredzenus jāuzmanās, lai tie nebūtu par šauru, atbilstu valkātāja pirksta lielumam un netraumētu to. Ejot gulēt, gredzeni ir novelkami, izņemot laulības gredzenu, kas var palikt pirkstā kopš uzlikšanas brīža.


Izmantotie avoti:
• par dzelzs rotām - http://www.saulesjosta.lv/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=199&mode=thread&order=0&thold=0
• par laulību gredzenu - http://www.sympaty.net/20081123/obru4alnoe-kolco/
• par gredzena un apļa simbolisko jēgu - http://www.e-mistika.lv/?kat=arh&txt=157
• par gredzena novietojumu - http://www.publika.lv/index.php?p2=30845
• vēl par gredzeniem - http://en.wikipedia.org/wiki/Ring_(finger)

 

Dalies:
Novērtē: 4 (87)

komentāri

gerda

Pirmajā attēlā izskatās pēc masonu ložas simbola uz gredzena (alarm)

x-is

Mja. Ja nēsātājam vēl ir šķelta rieva pierē, tad respektu uzdzen!

Jūlija

Tiešām interesants raksts (kiss). Tomēr gribētu nepiekrist par laulības gredzena šauruma/platuma nozīmi. Manā skatījumā tas vairāk varētu būt saistīts ar tieksmi uz masīvām vai smalkām rotaslietām (tā es piemēroju šādu skaidrojumu attiecībā uz sevi). Laikam jau Freids man nepiekritīs, bet OK (angel)

L(bravo)abs un interesants ralsts.

Danaki

(kiss)Gredzeni, mana mīļā tēma!(kiss)
Aizdomāties lika Tevis, Inu, reiz sacītais, ka kāds Tev tuvs cilvēks nēsāja gredzenus uz visiem roku pirkstiem. Tas ir bijis ļoti dzīvesgudrs cilvēks, jo katrs pirksts ir saistīts ar noteiktu enerģijas loku jeb čakru. Pie tam kreisā puse ir sievišķā, valkājot vairāk gredzenus uz kreisās rokas, vairāk tiek pastiprināta sievišķā enerģija. Sievišķo enerģiju pastiprina arī sudraba rotaslietas, ne zelta.(worried)
Īkšķis ir saistīts ar planētu Venēra un 2. čakru - sakrālo/seksuālo. Kustību enerģija.
Rādītājpirksts ar Jupiteru un 5. čakru - sazināšanās, pašizteikšanās. Pašrealizācijas enerģija.
Vidējais pirksts ar Saturnu un 3. čakru - personības spēka avotu. Mentālā enerģija.
Zeltnesis ar Sauli un 6. čakru - garīgo mērķu meklēšana, lietu un parādību dziļāka izpratne. Vizualizācijas enerģija.
Mazais pirkstiņš - Merkurs un 4. čakra - sirds čakra, nesavtīga mīlestība, līdzcietība. Iekšējās harmonijas enerģija.
Inu, Tu jau zini, kuru enerģiju es aizsargāju un attīstu sevī visvairāk(smile)!
Arī akmeņi, kas iestrādāti gredzenos var pastiprināt vai nomākt kāda konkrēta enerģijas centra darbību.(bride)

Danaki

Ne par velti laulības gredzeni (pārsvarā) ir no zelta un tos nēsā uz labās rokas. Mēs sievietes ''izejam'' pie vīra - Zeltnesis -zelts, labā puse, planēta Saule. Vīrietis ir ģimenes galva.(smile) Un cik daudz iekšējās gudrības nepieciešams, lai patiesi ieraudzītu un saprastu viens otru. Tur palīdz gredzens uz Zeltneša, kas attīsta un aizsargā tā saucamo 3. aci.(kiss)

Danaki

Patiesi, Inu, daudzi man pazīstami radošo profesiju pārstāvji nēsā gredzenu uz mazā pirkstiņa.(smile)

P.S. Inu, Tu esi ievietojusi fascinējošas Merilas Strīpas fotogrāfijas!(flower) Abas pievelk, bet tā kas pa labi, mani vienkārši tur savā varā - kaut kas tanī skatienā ir no Tevis!(good)

(flower)Danaki(flower) (smile) Tā slimība ir neārstējama, atkal aizmirsu parakstīties.(worried)(smile)

Jūlija

Danaki, tad spriežot pēc teva apraksta, esmu īsts sievišķības iemiesojums (geisha). Valkāju gredzenus uz kreisās rokas un visvairāk man tīk sudrabs (good).

Un par tiem parakstiem: sākumā ieraksti savu vārdu un tad komentāru (smile). Gan jau aizies! (kiss)

Jūlija

Bāc, es biju domājusi rakstīt "tava", nevis "teva" (crazy). Piektdiena...

Vai arī vari turpināt tadā pašā garā: neparaksties! Mēs uzreiz zināsim, kas ir autors (hallo).

Danaki

Tu esi ļoti sievišķīga, Jūlij!(good) Šādas nianses to tikai apstiprina un parāda ārpasaulei(angel)

iinuu

Paldies, Danaki, par papildus informāciju gredzenu nēsāšanā, un arī par komplimentu - man dikti patīk tā filma „Devil wears prada” un Merilas Strīpas atveidotā varone - riktīga sieviete ar krampi (good) Studiju laikā nēsāju sudraba gredzenus, bet tagad patīk tikai zelta rotas, gredzeni un uz vairākiem pirkstiem uzreiz (smile)

iinuu

Paldies, Danaki, par papildus informāciju gredzenu nēsāšanā, un arī par komplimentu - man dikti patīk tā filma „Devil wears prada” un Merilas Strīpas atveidotā varone - riktīga sieviete ar krampi (good) Studiju laikā nēsāju sudraba gredzenus, bet tagad patīk tikai zelta rotas, gredzeni un uz vairākiem pirkstiem uzreiz (smile)

Uldis

Uz gredzenu nēsāšanu rakstā esat paskatījušies no cita skatu punkta. Interesants un orģināls raksts.

Elmārs

Nu re, tagad es zināšu šo to par gredzenu nēsāšanas nozīmi!(smile) Paldies!Ko lasa citi?