Kā uzfilcēt siltas mājas čībiņas?

Šoreiz izstāstīšu un parādīšu, kā var pašas rokām dabūt gatavas veltas vilnas čībiņas. Manuprāt, tādas čībiņas noder gan šļūkāšanai pašai pa māju, gan dāvanai, piemēram, vecmammai Lieldienās.

Šoreiz izstāstīšu un parādīšu, kā var pašas rokām dabūt gatavas veltas vilnas čībiņas. Manuprāt, tādas čībiņas noder gan šļūkāšanai pašai pa māju, gan dāvanai, piemēram, vecmammai Lieldienās.

Nepieciešams:
- vilnas kārsums (oranžā un zaļā krāsā);
- filcēšanas adata;
- poliestera paliktnis;
- šķēres un papīra nazis;
- marķieris;
- izsmidzinātājs;
- mazgāšanas līdzeklis „Kastanis” vai saimniecības ziepes;
- burbuļplēve;
-dvielītis;
-gumijas cimdi.

1.solis.
Uz paliktņa ar marķieri apvelkam subjekta pēdu, kuram gatavojamies filcēt čībiņas. Šoreiz, kā noprotat, par izmēģinājuma trusīti bija Ēriks.

 

2.solis.
Izgriežam čību pamatnes formas, pieliekot klāt pie apvilktās pēdas silueta rezervīti, t.i., plus 1-2 cm. Slapjās filcēšanas gaitā pagatavojamā lieta saraujas vismaz 2-3 reizes.

   

3.solis.
Aptinam ar kārsto vilnu formas, vienu reizi horizontāli un tad vertikāli. Ja šoreiz izvēlējos filcēt čības divās krāsās, tad iekšpusē vispirms jāliek krāsu, kuru gribas redzēt vēlāk virspusē. Tātad vispirms tinu zaļo kārsumu, pēc tam oranžo. Tad pavisam viegli ar filcējamo adatiņu piefiksēju visas saliktās kārtas.

 

4.solis.
Izsmidzinātājā sagatavojam siltu ūdeni ar mazgāšanas līdzekli „Kastanis”. Liekam abus ietinumus uz burbuļplēves. Svarīgi pamatīgi samitrināt ietinumus, lai šķidrums izsūcas vismaz kārtām cauri.

 

5.solis.
Seko visilgākais un smagākais posms – vilnas kārsumu berzēšana ar rokām vismaz 2 stundas „neatejot no kases”. Lai neuztrītu tulznas, iesaku lietot gumijas cimdiņus.

 

Ik pa brīdim filcējamo tinumu jāapgriež otrādi un jāturpina filcēšana jeb beršana. Kad vilna palikusi ciešāka, tad var noņemt plēvi un turpināt velt ar rokām. Kā saprast, kad filcēšanu var pārtraukt, lai pārietu pie nākamā posma? 1) virsma ir tvirta, pastingra un pilnīgi gluda; 2) laiks – darbojoties pagājušas vismaz 2 stundas;

 

6.solis.
Atmērīt un nogriezt čības papēža daļu.

   

Tad izgriezt filcējumu uz otru pusi un rūpīgi izgludināt visus stūrus, piešķirot čībām vēlamo formu.

 

Turpināt berzt vēl vismaz stundu, panākot arī otrās puses virsmas gludumu un cietību.

   

7.solis.
Kad filcējums ir pietiekami stings un vairs nevar mainīt formu, ja tikai vēl mazliet sarauties, seko skalošana. Vispirms skalojam pakarstā ūdenī, pamatīgi izspaidot visas ziepjūdens paliekas. Pēc tam aukstā ūdenī fiksējam filcējuma formu.

   

8.solis.
Vēl mitro, bet pamatīgi izžauto čību griež, lai nolīdzinātu netaisnās malas, kā arī lai nogrieztu nevajadzīgo maliņu papēža daļā. Protams, ir arī citi iespējamie čību modeļi, kur būtu jāsaglabā padziļinātas maliņas.

 

9.solis.
Liekam žāvēties uz kādām 2-3 dienām.

 

10.solis.
Pēdējais posms ir čību dekorēšana – patīkamākais, radošākais un mazāk nogurdinošs process. Šeit var ņemt talkā sauso filcēšanu, piemēram, ar filcējamo adatiņu izveidojot ziedus, lapiņas, bumbuļus vai kādus citus dekorus. Lai čībiņu mūžs būtu ilgāks, vēlams apakšas apšūt ar ādu.

 

Dalies:
Novērtē: 4 (211)

komentāri

Sīks

Vērā ņemama uzņēmība!!! Super! :)

iinuu

Paldies! :) Jā, ir ko noņemties, bet toties vēlāk taaads gandarījums.

Jūlija

OMG, bez rokām var palikt (puzzled)

Man vislabāk patika pēdēja bilde (smile)

piipe

FANTASTISKI!!!!!!!!

riepiņš

Pie dīvāna pieskaņotas... :) laikam daudz sēž... un smuka kompozīcija :)

piipe

FANTASTISKI!!!!!!!!

riepiņš

Pie dīvāna pieskaņotas... :) laikam daudz sēž... un smuka kompozīcija :)

arisa

super FORŠI

Signe

Cik daudz tev bija nepieciešams vilnas kārsuma?

iinuu

Aptuveni 150g katras krāsas vilnas kārsuma.

anna

forsi
man patik

rupucis!

Tik foršas čībiņas, varēšu uztaisīt mammai orģinālas čības! *_*

lonija

man patik cibinas.

rasma

paldies par padomu

kk

foršas

kristine

tās čības nav līdz galam safilcētas!!!
izveidojies ļoti krunkains un mīksts filcs.... ātri izdils

Nelda

Sveika, šis raksts atsvaidzināja manas zināšanas un lieliski, ka latviski var atrast šādu lielisku pamācību, soli pa solim. Liels paldies!Ko lasa citi?