Kārbiņa vintage stilā

Tā kā man vintage stila lietas dikti patīk, tad dekupāžas jeb vecināšanas tehnika uz dažādām koka virsmām bija labs atklājums. Nu, tagad amats rokā, lai varētu pagatavot senatnīgu kārbiņu dāvanai vai vienkārši rotu glabāšanai, kuru katrai sievietei ir ne mazums. Turpmāk par izgatavošanas procesu, izmantojamajiem materiāliem un rezultātu.

Tā kā man vintage stila lietas dikti patīk, tad dekupāžas jeb vecināšanas tehnika uz dažādām koka virsmām bija labs atklājums. Dekupēšanas prasmes apguvu „Svētku darbnīcā”. Nu, tagad amats rokā, lai varētu pagatavot senatnīgu kārbiņu dāvanai vai vienkārši rotu glabāšanai, kuru katrai sievietei ir ne mazums. Turpmāk par izgatavošanas procesu, izmantojamajiem materiāliem un rezultātu.


Nepieciešams:
- dabīga nelakota koka kastīte (vienalga, kāda lieluma un formas – apaļa, ovāla, sirsniņveida, kvadrāta);
- dekupāžas papīrs vai salvetes ar ziedu (rožu) rakstu;
- speciālās divu pakāpju kraklē (lakas) koka virsmām;
- dekupāžas līme uz ūdens bāzes salvešu tehnikai;
- bitums;
- zelta pasta vecinājuma plaisu aizpildīšanai;
- šķēres;
- ota;
- paralona gabaliņš;
- gumijas cimdiņi.

 

Kur iegādāties? – Veikalā „Marina” (Stabu iela 49a, Rīga): dekupāžas papīrs (LVL1,90 loksne); salvetes nopērkamas pa vienai (LVL0,20 gabalā); līme (LVL5,99); kraklē (LVL20,49); bitums (LVL4,70); zelta pasta (LVL4,98). Veikalā „Tiimari” (t/c Spice, Alfa, Olympia, Origo): koka kastīte (LVL1,25).

1.solis.
Izgriežam no salvetes vai dekupāžas papīra rozes stingri pēc kontūras.

2.solis.
Uzlīmējam uz koka kastītes virsmas. Dekupāžas papīra ziedus pirms uzlīmēšanas uz mirkli iemērc ūdenī un nosusina ar salveti vai papīra dvieli. Salvetes ziediem atdala visas kārtas un izmanto tikai vienu virsējo ar pašu rakstu.

   

Pēc zieda uzlīmēšanas vēlreiz var pārklāt visai virsmai līmes kārtu un pasekot lai nekur nerastos nevajadzīgi krokojumi vai nepielīmējušās maliņas.

3.solis.
Pārklājam 1.soļa kraklē un ļaujam nožūt. Nepacietīgākie var pažāvēt ar fēnu, tikai jāseko, lai nebūtu karstas gaisa plūsmas vienuviet.

4.solis.
Pārklājam 2.soļa kraklē un atkal ļaujam nožūt. Tagad var vērot, kā veidojas sīkas plaisiņas pa visu lakas noklāto koka virsmu.

5.solis.
Ar otu vai paralona gabaliņu plaisās iepludinām bitumu. Tas padara plaisas un vecinājuma efektu spēcīgāku, redzamāku. Ar bitumu var noklāt arī kastītes iekšpusi lielākai vintage ticamības efekta radīšanai.

 

Kamēr kārbiņa vēl nav galīgi izžuvusi var iestrādāt zeltītas maliņas, vienkārši ņemot zelta pastu un ar pirkstu ieberzējot. Tas rada pabeigtības un greznuma efektu.

6.solis.
Liekam žāvēties dabīgā procesā vismaz uz diennakti, vai pat vēlams 2-3 dienas. Bituma smaka ir diezgan pamatīga, tāpēc jāļauj tai pamazām izplēnēt.

   

Beidzot varam kārbiņā ievietot dāvanu, piemēram, pašdarinātu brošiņu un pārsiet to ar caurspīdīgu zeltītu lenti.

Baudiet sava darba rezultāta un dāvanas saņēmēja prieku! :)

Dalies:
Novērtē: 5 (72)

komentāri

Muks

Paldies, par brīnišķīgu dāvanu!(smile)

iinuu

Redz, pirmie rezultāta novērtētāji. Paldies, prieks censties! (kiss)

Jūlija

Wooow (good) Izskatās 1000000 vērta (bravo)

iinuu

Paldies! (kiss) Par tiem 1000000 (money) - uz kurieni un kam jāsūta rēķins? Par tādu summu droši varu pārdot, neatkarīgi kurā no Eiropas valstu valūtām tas bija domāts (smile)

Jūlija

Nu, cik es sapratu, šī manta jau tika uzdāvināta, tā kā ar to 1000000 gan nāksies biku uzgaidīt līdz taps nākamā (hallo)

iinuu

Jūlij, tur jau attēlos vismaz trīs kārbiņas redzamas (ufo) tā ka viss notiek!!! (smile)

Jūlija

Bļin, toč 3 (crazy) Nu laaabi, raksti savu rēķinu (hate)

Ilze

Nūūūū - es pilnīgi beikc par to trešo \"rozi\" ar pildījumu! Pati esmu riktīgs \"brošu atkarīgais\", tad nu šis viss kopā + 100 000 000 000! :)Ko lasa citi?