Trauku dekupāža

Šoreiz par to, kā pašrocīgi var darināt vintage stila traukus – krūzīti, apakštasīti, augļu trauku, šķīvi. Turpmāk par izgatavošanas procesu, izmantojamajiem materiāliem un rezultātu.

Šoreiz par to, kā pašrocīgi var darināt vintage stila traukus – krūzīti, apakštasīti, augļu trauku, šķīvi. Turpmāk par izgatavošanas procesu, izmantojamajiem materiāliem un rezultātu.

Nepieciešams:
- vienkrāsaina krūze vai šķīvis;
- rīsu papīrs vai salvetes ar ziedu vai citu viegli izgriežamu rakstu;
-akrila krāsas (balta, tumši brūna, zaļa, dzeltena);
- kraklē (laka) porcelāna un keramikas virsmām;
- dekupāžas līme;
- līme ar zelta puteklīšiem;
-laka (matēta vai glancēta) uz šķīdinātāja bāzes;
- šķēres;
- ota;
- paralona gabaliņš;
- gumijas cimdiņi.

Kur iegādāties? – Veikalā „Marina” (Stabu iela 49a, Rīga): akrila krāsa (LVL3,49/gab.)rīsu papīrs (LVL1,73 loksne); salvetes nopērkamas pa vienai (LVL0,20 gabalā); līme (LVL5,99); kraklē medium (LVL4,67). Veikalā „Tiimari” (t/c Spice, Alfa, Olympia, Origo): līme ar zelta spīdumiem (LVL1,25), krūze (LVL1,05). Veikalā „Depo”: laka (~LVL3-4, der lakas jahtu lakošanai).


1.solis.
Izgriežam no salvetes vai rīsu papīra ziedus vai citus attēlus stingri pēc kontūras.

2.solis.
Nokrāsojam šķīvja vai krūzes virsmu ar akrila krāsu, kas izvēlēta par pamatu un būs redzama plaisās. Labi izskatās tumši brūnais tonis. Nožāvējam, nogaidot kādu pusstundu vai ar fēnu.

 

3.solis.
Noklājam ar otu vienu kraklē kārtu. Nožāvējam.

 

4.solis.
Ar otu vai labāk ar paralona gabaliņu uzklājam gaišas akrila krāsas virsējo kārtu. Turklāt jāseko, lai sanāktu tikai vienas kārtas klājums, respektīvi, vienreiz uzklājot krāsu, otrreiz neejam pa virsu. Žūstot veidojas plaisājums. Turklāt katrs darbs sanāk unikāls, jo plaisājums katrreiz sanāk citādāks. Jo sliktāk izžuvusi iepriekšējā kārta, jo lielākas plaisas sanāk.

 

 

5.solis.
Kad visi krāsas un lakas slāņi nožuvuši, ar dekupāžas līmi līmējam uz krūzes vecinātās virsmas izgrieztos ziedus un attēlus. Liekam nožūt, apmēram diennakti.

 

 

6.solis.
Lai krūzes virsma būtu izturīga lietojot, mazgājot vai skalojot ūdenī, to jānolako divas vai pat trīs reizes ar laku uz šķīdinātāja bāzes. Ļaut labi izžūt pāris dienas.

 

Noslēgumā, ja nepieciešams, ar žileti pielabot maliņas vai nokasīt nejaušos krāsas vai lakas pilienus. Trauks vintage stilā gatavs.

Dalies:
Novērtē: 4 (146)

komentāri

Jūlija

Aplausi burvju rociņām (bravo) Ļoooti skaisti! Nemaz nevaru izšķirties, kurš trauks patīk labāk! Gribu visus (eat)Ko lasa citi?