Spiegu filma Möbius ( 2013)

Reti gadās filmas ar garšu. Šī ir. Turklāt noteikti var kļūt par favorītu gan vīriešu, gan sieviešu vidū, jo filmā līdzsvarots spraigais spiegu sižets un visaptverošā kaisle jutekliskās tuvības ainās starp galvenajiem varoņiem.

Vakar noskatījāmies šī gada četru valstu – Francijas, Beļģijas, Luksemburgas un Krievijas – kopražojuma spiegu filmu „Mēbiuss” (režisors: Eric Rochant), kuru gribētu ieteikt noskatīties arī Tev. Reti gadās filmas ar garšu. Šī ir. Turklāt noteikti var kļūt par favorītu gan vīriešu, gan sieviešu vidū, jo filmā līdzsvarots spraigais spiegu sižets un visaptverošā kaisle jutekliskās tuvības ainās starp galvenajiem varoņiem.

Šodienas asociācija pēc filmas noskatīšanās: „Bet dvēseles smaržo kā, naktij sadegot, naktsvijoles, ja mēs pieskarsimies viens otram, mūžība pār mums nolīs …”  Jā, jā, vecā labā Pērkons dziesma, bet no šī motīva nevaru atbrīvoties, domājot par „Mēbiuss”.

  

Publicitātes foto

Aukstasinīgs virsnieks, slepenais aģents ar stingru raksturu un asu prātu ar iesauku „Moisejs” (franču aktieris Jean Dujardin) risina krievu oligarha Ivana Rostovska  (britu aktieris Tim Roth) lietu, kurš tiek turēts aizdomās par milzīgām finanšu mahinācijām. Operācijā tiek iesaistīta šarmantā, lietišķā un talantīgā finanšu analītiķe Elisa  (beļģu aktrise Cécile De France). Abu aģentu starpā uzvirmo kaisle, kas liek abiem nostaigām pa naža asmeni, lai operāciju novestu līdz galam un no kolēģiem slēptu savas jūtas.

Publicitātes foto

Rimtās, neizsakāmi greznās, jūras ziluma ieskautās un saules apspīdētās Monako ainavas mijas ar pelēcīgās un smagnējās Krievijas metropoles Maskavas skatiem. Skatoties uz aktieri Jean Dujardin, vēlreiz pārliecinies par sen zināmu patiesību, ka vīrieši ar gadiem paliek vienīgi pievilcīgāki. Un par franču vīriešiem vispār nerunājot – tumsnēja, iedegusi āda, ogļmelni mati ar jau mazliet iesirmiem deniņu rajonā, mazizteiktas, bet intelektuālas rieviņas pierē, smieklu krunciņas pie ārējā acs kaktiņa, dziļi brūnas acis un samtains balss tembrs. Vienkārši grēcīgais eņģelis vai mačo, kā te daži kritiķi kino recenzijās raksta. Reizē gan vīrišķīgi spēcīgs, gan vājš skaistas sievietes priekšā.

Publicitātes foto

Savukārt galvenās aktrises tēls liecina par to, ka mūsdienu biznesa pasaule sievietei izvirza nesamērojami augstas prasības – modeles augums, vīrieša analītiskais prāts un ķēriens, karalienes gaita, kurtizānes kaisle un aģentes apķērība. Elisai piešķirta neizmērojama sievietes gudrība attiecībā uz uzmanības piesaistīšanu un noturēšanu, turklāt visu apkārt esošo vīriešu. Viņa jūsmo par Moiseja stiprajām rokām, viņa apskāvieniem, izliekas tik neaizsargāta un trausla, reizē gana pārdroša un izlēmīga. Vīrieša sapnis un lāsts.

Publicitātes foto

Hmm, krievu oligarha tēls noteikti kādu atgādina no preses slejām. Aktieris Tim Roth ar savu harizmu noteikti būtu pabīdījis malā jebkuru smukulīti, ja tik filmas gaitā viņam nebūtu atvēlēta tik epizodiska loma. Nākas atzīt, ka pareizo aktieru izvēle, pareiziem tēliem ir filmas veiksmes pamatā.

Publicitātes foto

Par filmas vadmotīvu visos promociju materiālos tiek lietots: ” Var spēlēt politiku, spēlēties ar naudu, ar uzticēšanos, bet tikai ne ar mīlestību.” Es gan paņemtu citātu par Mēbiusa lentu, kuras galvenās īpašības ir  neorientējamība un vienpusīgums - no jebkura vienas virsmas punkta var nokļūt jebkurā citā, nešķērsojot virsmas malu. Tu domā, ka esi vienā pusē, bet kustoties uz priekšu, pēkšņi sev nemanot nokļūsti otrā.

Izmantotie avoti:
http://www.imdb.com/title/tt2106550/
www.facebook.com/mobiuslefilm

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri

youtube

Viss muuvijs noskataams te https://www.youtube.com/watch?v=YvbgFkc-ol0 HD kvalitaate

Rolka

Romantika stāv pār visam. Filma no nepareizā skatu punkta... Diez vai to var saukt par spiegu filmu!!!Ko lasa citi?