Ciemos pie Zvaigznes ABC

Šodien ciemojāmies apgāda „Zvaigznes ABC” Biķernieku ielas arhitekta L.Šmita darbnīcas rekonstruētajā koka namā, kā arī pabijām ekskursijā blakus esošajā tipogrāfijā „Poligrāfists”. Bija iespēja ielūkoties gan plašajās noliktavas telpās, kas līdz griestiem pilnas ar grāmatu ķīpām, gan cehos. Turpinājumā sarunas par un ap grāmatām, gan jau izdotajām, gan topošajām, gan ieplānotajām.

Šodien ciemojāmies apgāda „Zvaigznes ABC” Biķernieku ielas arhitekta L.Šmita darbnīcas rekonstruētajā koka namā, kā arī pabijām ekskursijā blakus esošajā tipogrāfijā „Poligrāfists”. Bija iespēja ielūkoties gan plašajās noliktavas telpās, kas līdz griestiem pilnas ar grāmatu ķīpām, gan cehos, kur monotonām, ritmiskām, bet precīzām darbinieku roku kustībām tiek grieztas, līmētas, baltiem diegiem cauršūtas grāmatas, darba burtnīcas, zīmēšanas albumi, plānotāji u.tml.

Turpinājumā sarunas par un ap grāmatām, gan jau izdotajām, gan topošajām, gan ieplānotajām. Apgāda „Zvaigzne ABC" projektu vadītājs Kārlis Sīmanis iepazīstināja ar burtiski pāris dienu atpakaļ iznākušo praktisko padomu grāmatu Jāņu svinēšanai 21.gadsimtā - „3x9 Jāņi”. Grāmata, manuprāt, saistoša arī ar to, ka tajā apkopota vasaras saulgriežu dziesmas, to notis, vārdi un QR kodi, kas ar viedtālrunī aprīkoto divdimensionālo kodu nolasīšanas programmu palīdzību ļauj atvērt un noklausīties šo tautasdziemu folkloras kopas izpildījumā YouTube.

Ne mazāk interesanta šķita grāmata pārdevējiem, kas mīl savu darbu un grib pilnveidot savas prasmes, kā arī jebkuram cilvēkam, kurš grib iemācīties sevi „pārdot” šajā tirgus ekonomikas laikmetā - „Pārdošanas Burvis”.

Kārlis atgādināja, ka šobrīd notiek tulkošanas darbi un vasaras nogalē nāks klajā latviešu valodā Stīva Džobsa autobiogrāfija, kā arī ļāva ielūkoties darba materiālos ar topošo mūziķa Rolanda Ūdra jeb Ūdrīša grāmatu ar fotogrāfijām no ceļojuma pa Indiju.

Savukārt redaktore Bārbala Simsone pastāstīja un ļāva paturēt rokās, pašķirstīt iznākušo žurnālista un „100g kultūras” raidījuma vadītāja Arno Jundzes grāmatu "Gardo vistiņu nedēļa" ar savdabīgo vāka ilustrāciju – Brīvības pieminekļa Milda ar plaukstām aizspiestām ausīm.

Atklājums man (atzīšos, nezināju) bija aktiera Andra Buļa nu jau otrā dzejas grāmata „Pieturas”. Grāmatai pievienots arī CD ar Toma Juhņēviča mūziku, kas ir kā lielisks fons, papildinājums vai pareizās noskaņas radītājs autora dzejai.

Tad Zvaigzne ABC pārstāve Kristīne Sadovska ilgi, bet galvenais saistoši stāstīja par vairākām gan pašmāju, gan tulkotām daiļliteratūras grāmatām, ka uz vairākām nu jau ir „āķis lūpā” un iekāriens izlasīt. Savu rindu tagad gaida „Kad dievs bija trusis” un norvēģu autora Pēra Petersona „Prom ārā zirgus zagt”. Pēdējā uzrunāja ar apakšvirsrakstu, zem kura gandrīz esmu gatava parakstīties, jo pilnībā piekrītu – „Tev sāp tikai tik, cik tu ļauj”.

Kristīne informēja arī par to, ka jūlijā tiks atklāt detektīvu fanu klubs un nāks klajā vairāki tulkotie šī žanra romāni.

No iinuu.lv puses bija arī jautājumi Zvaigznes ABC pārstāvjiem par latgaliešu literatūru, vai plānots kādreiz izdot. Uz to tika atbildēts, ka vienkārši līdz šim nav nemaz iesniegti darbi, kas būtu uzrakstīti latgaliešu valodā. Tā, lūk, latgaliešu autoriem jāsasparojas.

Apvaicājāmies arī par transhumānisma filozofijas tēmu, vai tuvākajā laikā tiks izdota kāda grāmata par šo neparasto mūsdienu novirzienu. Bijām inspirējušies no vairāk nekā 500 komentārus savākušā pēdējā satori.lv Aivara Andersona raksta „Pārvarot humānismu”. Izrādās, Zvaigznes mājā nekas tāds nav dzirdēts, bet kas to lai zin’, viss plūst un mainās.

Pozitīvi, ka vairums Zvaigznes ABC izdoto grāmatu iegādājamas arī elektroniskā formātā (egramatnica.lv), taču Amazon grāmatu lasītājā Kindle tās vēl nav pieejamas.

Vēl mazs foto ieskats šodienas pasākumā:

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāriKo lasa citi?