Kā apmierināt augošo valsts apetīti?

Ēnu ekonomika sabiedrībā tiek uztverta kā normāla parādība. Tas īpaši izteikti ir valstīs, kurās valsts institūciju un to sniegto pakalpojumu kvalitāte ir zema un līdz ar to ir arī zems uzticības līmenis valsts varai.

"Ēnu ekonomika sabiedrībā tiek uztverta kā normāla parādība. Tas īpaši izteikti ir valstīs, kurās valsts institūciju un to sniegto pakalpojumu kvalitāte ir zema un līdz ar to ir arī zems uzticības līmenis valsts varai. Turklāt gūtais labums no ēnu ekonomikas ir tūlītējs, turpretī saņemtais labums no valsts ir netiešs, kolektīvs un parasti nobīdīts laikā."
- LR Finanšu ministrija

"Bet kāpēc neviens necepas par to, ka ļoti daudz mūsu valsts iedzīvotāju nemaksā nodokļus, pie tam nevis drusku, bet pa pilnu programmu? Ir acīmredzami, ka valstij trūkst naudas - ceļiem, aizsardzībai, izglītībai utt. Tāpat ir arī acīmredzami, ka nav sabiedrībā reāls pieprasījums ne pēc efektīvākas valsts pārvaldes, ne pēc mazākiem nodokļiem."
- M.J.

"Government is like a baby. An alimentary canal with a big appetite at one end and no responsibility at the other."
- R.Reigans

" The philosophers have only interpreted the world, in various ways. The point, however, is to change it."
K.Markss

  1. Atcelt privātuma tiesības. Tā, lai ne tikai VID, bet jebkurš zinātu gan sava kaimiņa algas apmēru un varētu ielūkoties bankas kontā, gan varētu ienākt un apskatīties, vai nav uzradusies kāda jauna mēbele vai, piemēram, plazmas televizors.
  2. Dāsni atalgot stučīšanu. Par katru noziņoto aizdomīgo darījumu, ja tas izrādījies gana "pelēks", sūdzībniekam maksāt 10% no atklātā darījuma.
  3. Likumā paredzēt bargu sodu par to, ka kāds apšaubītu darba ražīgumu valsts/pašvaldību iestādēs. Atnākšana uz darbu jau ir ražīguma pazīme. Turklāt, pēc nesenā ECT lēmuma lietā C-266/14: pati nākšana darbadevējam ir jāapmaksā.
  4. Jāievieš cenzūra medijiem. Vai nu noziedzīgs nodarījums ir, vai nav, - nav ko kacināt ar "iespējams". Un vispār, vajadzētu rakstīt tikai pozitīvo, jo visiem skaidrs, ka nekļūdās vien tas, kurš neko nedara.
  5. Jāievieš "speciālo nodokļu" likums. Ja aizsardzības ministram sakārojas Mistral kuģi par 1.1 miljardiem EUR, tad ar šo likumu katram valsts iedzīvotājam būtu pienākums samaksāt 550 EUR no galviņas.
  6. Darba nometnes. Cilvēki pa malu malām sauc - dodiet darbu! Ko acīmredzami gatavi veikt bez samaksas vai par nelielu samaksu, jo, kā raugi, sauklis nav papildināts ar klauzulu par atalgojumu. Īpaši efektīvi būtu izmantojamas kā parādnieku darba nometnes.
  7. Sēņu nodoklis jāmaksā nevis sēņotājam, bet meža īpašniekam. Valsts aprēķina vidējo sēņu, ogu, gliemežu ražu un uzliek par pienākumu meža īpašniekam samaksāt avansā. Īpašnieks vēlāk šos maksājumu var atgūt, pieprasot taisnīgu samaksu no sēņotājiem.


Tā, nesapratu, kas te tagad par kurnēšanu?! Valstij vajag piķi. Daudz piķa. Punkts! Nepatīk? - brauciet uz Afganistānu vai Somāliju - tur vispār nav nodokļu, varēsiet dzīvot kā Dieva ausī.  


P.S. Teksts ir pilnībā izdomāts, daļēji balstīts uz vēsturiskiem notikumiem, tam nav nekāda sakara ar realitāti vai nodomiem. Mērķis ir ilustrēt un atgādināt, ka ne visi līdzekļi ir pieņemami mērķa sasniegšanai.

Dalies:
Novērtē: 4 (5)
Skatīts: 408

komentāri

DJF

Sen zināmajs Lorenca Difenbaha lozungs "Arbeit Macht Frei" te ir tieši vietā... Interesanti vai drīzumā ieplānotie atbēdzēji no Sīrijas un citām siltām zemēm būs ar iezemiešiem vienuprāt par vietējo nodokļu sistēmu? Vai nu tomēr nāksies ieviest bārdas nodokli?



Ko lasa citi?