Kas ir avatārs?

Tādu šī gada 9.maijā vietnē www.gravatar.com reģistrēju arī es - iinuu. Taču vēlāk, kad draugiem lepni paziņoju, ka nu beidzot man arī tīmeklī ir avatārs, tad daudzi atbildēja – nu jauki, bet kas tad tas īsti ir? Tad nu, par avatāru.

Tādu šī gada 9.maijā vietnē www.gravatar.com reģistrēju arī es - iinuu. Taču vēlāk, kad draugiem lepni paziņoju, ka nu beidzot man arī tīmeklī ir avatārs, tad daudzi atbildēja – nu jauki, bet kas tad tas īsti ir? Tad nu, par avatāru.

Avatārs - iemiesojums, arī tīmekļa lietotāja bilde- neliels statisks vai animēts attēls bieži vien ir ierobežots lielumā (zināms skaits pikseļu), parasti nav reāla fotogrāfija. Atspoguļojas parasti privātos uzstādījumus, komunikāciju programmās (piemēram, Messenger vai Skype), reģistrētā lietotāja profilā forumos, tērzēšanā, vietnē, portāla, blogā, sociālajā tīklā. Avatārs var būt vai nu fotogrāfija, vai attēls. Avatāru lieto, lai personalizētu lietotāju. Tā atspoguļo, vizualizē kādu lietotāja īpašību un palīdz radīt pirmo iespaidu.


Avatāra jēdziens sastopams hinduisma reliģijā, kur vienai dievībai var būt daudz dažādu veidolu. Piemēram, dievībai Višnu ir 22 avatāri.

Jēdziens „avatārs” pirmo reizi tika izmantoti 1985.gadā datorspēles Ultima 4.daļā(Ultima IV: Quest of the Avatar), kur spēlētāju virtuālajā pasaulē pārstāvēja vizuāls tēls. Vēlāk šis termins izmantots lomu spēlē Shadowrun (1985) un tiešsaistes lomu spēlē Habitat (1987). Straujā interneta attīstība radīja iespēju un tā funkcijas izmantot ārpus virtuālajām spēlēm.

IINUU avatārs veidots vienkārši un atpazīstami, apstrādājot manu fotogrāfiju LunaPic Online Online Photo Editor. Tad nu, ja redzi pie sava raksta manu ģīmīti, tad lasi, ko es par to visu domāju! :)

Dalies:
Novērtē: 4 (13)

komentāri

Jūlija

Andy Walhol rules (confused)

Jūlija

Bāc - Warhol (alarm)

iinuu

Jā, Endijs rulzs! Sanāk, ka mans avatārs īsti popārta garā! (smile) Atceros, kaut kad sen, laikam 2001.gadā Rīgā bija viņa izstāde. Dikti patika viņa \"Merilina Monro\" izēnota spilgtās krāsās.

Jūlija

Aha, bija gan (Mākslas muzejā).
Endijs pats gan pēc putnu biedekļa izskatas (puzzled)

Muks

(bunny)

Arianna Giovanni

šodien esmu ļoti sajūsmā. Esmu redzējis komentārus no cilvēkiem, kuri jau bija saņēmuši kredītu no LAPO M-F, tāpēc nolēmu pieteikties, pamatojoties uz populāriem ieteikumiem un tikai pirms dažām stundām savā kontā apstiprināju kopējo summu 28 500 eiro. Šīs ir patiešām lieliskas ziņas, un es iesaku ikvienam, kam nepieciešams īsts aizdevums, pieteikties pa e-pastu: lapofunding960@gmail.com
Whatsapp +447883183014

Marleen Overmeire

Labdien, es tagad esmu tik laimīgs, jo šodien saņēmu savu aizdevumu 19 000 eiro apmērā no šī labā uzņēmuma LAPO pēc vairākām krāpniekiem no dažādiem krāpniekiem. Varat arī sazināties ar viņiem, ja jums ir nepieciešams ātrais kredīts, sazinieties ar viņiem tagad, izmantojot šo e-pastu: lapofunding960@gmail .com
Whatsapp +447883183014Ko lasa citi?