Aprīlī Rīgā notiks izstāde „Mode un tekstils 2013”

No 19. līdz 21. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā notiks 18. starptautiskā tekstila, apģērbu, ādas izstrādājumu un ražošanas iekārtu izstādē „Mode un tekstils 2013”, kas piedāvās plašu ekspozīciju, modes skates, konferenci un kontaktbiržu biznesa veicināšanai, kā arī jaunākās pavasara/vasaras sezonas kolekcijas un jauno modes mākslinieku konkursu “Habitus Baltija 2013”. „Mode un tekstils 2013” vienkopus pulcēs ievērojamākos modes nozares profesionāļus, ražotājus un tirgotājus, kā arī plašu galapatērētāju loku. Izstāde ir kļuvusi par starptautisku komunikācijas un jaunu kontaktu veidošanas platformu profesionāļiem Baltijas valstīs, Skandināvijā, Krievijā un NVS valstīs, sniedzot ieguldījumu modes un tekstila nozares attīstībā, par ko liecina ar katru gadu augošā pasākuma popularitāte gan dalībnieku, gan profesionālo apmeklētāju vidū.

No 19. līdz 21. aprīlim Starptautiskajā izstāžu centrā Rīgā notiks 18. starptautiskā tekstila, apģērbu, ādas izstrādājumu un ražošanas iekārtu izstādē „Mode un tekstils 2013”, kas piedāvās plašu ekspozīciju, modes skates, konferenci un kontaktbiržu biznesa veicināšanai, kā arī jaunākās pavasara/vasaras sezonas kolekcijas un jauno modes mākslinieku konkursu “Habitus Baltija 2013”.

„Mode un tekstils 2013” vienkopus pulcēs ievērojamākos modes nozares profesionāļus, ražotājus un tirgotājus, kā arī plašu galapatērētāju loku. Izstāde ir kļuvusi par starptautisku komunikācijas un jaunu kontaktu veidošanas platformu profesionāļiem Baltijas valstīs, Skandināvijā, Krievijā un NVS valstīs, sniedzot ieguldījumu modes un tekstila nozares attīstībā, par ko liecina ar katru gadu augošā pasākuma popularitāte gan dalībnieku, gan profesionālo apmeklētāju vidū.

Plaša Latvijas un ārvalstu uzņēmumu ekspozīcija

Šogad izstādē piedalīsies Latvijas un ārvalstu ražotāji un tirgotāji, kuri piedāvās plašu apģērba, mājas tekstila, veļas, ādas izstrādājumu, aksesuāru, ražošanas iekārtu, kā arī šūšanas piederumu klāstu.

  

 „Taste Latvia” stends

Izstādes ekspozīciju papildinās vairāk nekā 30 Latvijas atzītāko un zināmāko dizaineru darbu kolekcijas, kas tiks izstādītas konceptveikala „Taste Latvia” stendā un priecēs ikvienu izstādes apmeklētāju. „Taste Latvia” stendā varēs iepazīties ar tādiem pašmāju zīmoliem kā Natālija Jansone, Anna Led, Aleksandrs Pavlovs, Baiba Ripa, Keita, Narciss, QooQoo, Zaneta Auzina, Ars Tela, Cinnamons, Irina Kosakova, Taste, Sanda Ezeriņa, One Wolf, Blank Blank un Reinis Ratnieks. Klasiskus un mūsdienīgus aksesuārus kā kakla rotas, aproces, jotas, somas un cepures piedāvās Christiana Laure, Felt Style, Miesai, Patte, Baltu Rotas un 3 Wind Knots. Arī bērniem būs plašs apģērbu un aksesuāru piedāvājums gan ikdienai, gan svētku reizēm. Savas kolekcijas piedāvās Zaza Couter, Denēze, Paade Mode, Leny Tomy Factory, Colorlicious, Beekid, Petra.lv un Beekid.

    

Londonas modes inkubators „Fashion Enter”

Izstādē ar savu stendu piedalīsies Londonas modes inkubators „Fashion Enter”, kas sniegs konsultācijas par inkubatora piedāvātajām iespējām jaunajiem dizaineriem. Stendā ikviens interesents varēs satikt „Fashion Enter” vadītāju Dženiju Holoveju un pārrunāt sadarbības iespējas, uzdot visus interesējošos jautājumus par modes zīmola vadīšanu Londonā modes portāla „FashionCapital” galvenajai redaktorei Dženijai Satonei, kā arī iepazīties ar jauno un talantīgo Londonas dizaineru piedāvājumu. Inkubatora pakalpojumus ir izmantojuši britu dizaineri un zīmoli kā Jean-Pierre Braganza, Goat London, PPQ, Christian Blanken, Bora Aksu, Tramp in Disguise, Zoe Boomer, Hemyca, Masato u.c.

  

Uzbekistānas nacionālais stends

Uzbekistānas vieglās rūpniecības ražojumus prezentēs valsts akciju sabiedrības “Uzbekyengilsanoat” uzņēmumi, kas nacionālajā stendā piedāvās kokvilnas, vilnas un zīda dziju, austos un adītos audumus, kokvilnas un zīda izstrādājumus – kreklus, apakšveļu, zeķes, ražošanas izejmateriālus un iekārtas.

Turkmenistānas nacionālais stends

„Mode un tekstils 2013” ekspozīciju papildinās arī 90 m2 plašs Turkmenistānas nacionālais stends, kuru pārstāvēs Turkmenistānas Tekstilrūpniecības ministrija, valsts akciju sabiedrība „Turkmenhaly” un Turkmenistānas Ražotāju un uzņēmēju savienība, kas piedāvās augstvērtīgus tekstilnozares produktus – vilnas dzijas paklājus, audumus un dziju no dabiskām izejvielām, dažādus tehniskos un neaustos kokvilnas izstrādājumus un gatavos tekstilizstrādājumus.

Konference „Mode un dizains: tendences un perspektīvas”

19. aprīlī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā, izstādes „Mode un tekstils 2013” laikā, notiks starptautiska konference „Mode un dizains: tendences un perspektīvas”, kas šogad pulcēs labākos modes ekspertus, stilistus, dizainerus, ražotāju pārstāvjus un citus modes industrijas profesionāļus.

„Mode un dizains: tendences un perspektīvas” dalībnieki varēs uzzināt par jaunākajām tendencēm apģērba dizainā, patērētāju pirkšanas paradumiem, Londonas modes inkubatora atbalstu jaunajiem uzņēmējiem un citām nozarē aktuālām tēmām. Tāpat būs iespēja iepazīties ar uzņēmēju veiksmes stāstiem, satikt kolēģus un starptautiski atzītus modes profesionāļus, saņemt ekspertu konsultācijas un lieliski pavadīt laiku.

Konferencē uzstāsies gan pašmāju, gan ārzemju lektori – modes preču mazumtirgotāja „Baltika group” direktore Latvijā Maruta Ērgle, modes žurnāliste Ļuba Popova (Itālija), žurnāla „NICE Fashion” redaktore Tūne Skordāle Tubīasone (Norvēģija), modes inkubatora „Fashion Enter” pārstāve Dženija Heloveja (Lielbritānija) u.c. lektori, kas mode biznesā darbojas jau ilgus gadus. 

Biznesa kontaktu veicināšanas platforma

Izstādes rīkotāji ieinteresētajiem uzņēmējiem, ražotājiem, tirgotājiem un dizaineriem piedāvā ekskluzīvu iespēju biznesa kontaktu un jaunu sadarbības projektu veicināšanai – B2B kontaktbiržu, kas pirms izstādes piedāvā iespēju sazināties ar potenciālajiem sadarbības partneriem un sagatavot kvalitatīvu individuālo tikšanās programmu, savukārt izstādes dienās – klātienē tikties Biznesa centrā un pārrunāt sadarbības iespējas, kā arī iegūt jaunus biznesa kontaktus. Šobrīd kontaktbiržā ir reģistrējušies 68 uzņēmumi, ražotāji, piegādātāji un konsultanti no 17 valstīm.

Radošas jauno modes dizaineru kolekcijas konkursā „Habitus Baltija 2013”

20. aprīlī 13. jauno modes mākslinieku konkursā "Habitus Baltija 2013" savas tērpu kolekcijas prezentēs jaunie modes mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm, tajā skaitā studenti no ESMOD augstās modes skolas Parīzē. „Habitus Baltija” dalībnieki cīnīsies par ievērojamu balvu fondu, kurā viena no balvām ir vasaras kursi Mākslas un dizaina akadēmijā NABA (Nuova Accademia di Belle Arti) Milānā. Konkurss "Habitus Baltija" ir vienīgais oficiālais modes pasākums, kas iekļauts 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas pasākumu programmā. 

Izstādi “Mode un tekstils 2013” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT1 sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociāciju un “Diplomatic Economic Club”.
 

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāriKo lasa citi?