Ultra violetā - šī gada krāsa

Pantoņi ir ierasta lieta visiem, kuri darbojas ar kādu no grafiskajām programmām, zīmē maketus, ilustrācijas, apstrādā attēlus. Tāpat katrs sevi cienošs uzņēmums vai vismaz tā uzņēmuma mārketinga speciālists zina korporatīvos pantoņu kodus no galvas. Līdz šim nebiju sekojusi šīm oficiālajām gada krāsām, bet vadījusies pēc principa “patīk-nepatīk”, “saskaņojas-nesaskaņojas”, “nolasās-nenolasās”. Taču nekad nav par vēlu uzzināt kaut ko jaunu, vai ne?

Kopš 2000. gada Pantone Color Institute regulāri paziņo īpašo "Gada krāsu". Divreiz gadā uzņēmums kādā no Eiropas galvaspilsētām rīko slepeno tikšanos, kurā pārstāvētas dažādu valstu krāsu standartu grupas. Pēc divām prezentāciju un debašu dienām viņi izvēlas krāsu nākamajam gadam.

Piemēram, 2012. gada pavasarī Londonā tika izvēlēta 2013.gada vasaras krāsa – Emerald (Pantone 17-5641, #009473). Sanāksmes rezultāti tiek publicēti Pantone View grāmatā, kuru izmanto modes dizaineri, floristi un daudzi citi dizainu veidojoši uzņēmumi, lai plānotu un izstrādātu nākamās sezonās modes produktus. Piemēram “PANTONEVIEW home + interiors 2018 Book” uzņēmuma mājas lapā šobrīd var iegādāties par 345 ASV dollāriem.

Tātad 2018.gada krāsa pēc Pantone Color Institute domām ir PANTONE 18-3838 Ultra Violet. Viņi pamato šo izvēli ar sekojošām asociācijām – sapņi, provokācija, nākotne kosmosā, bezgalīgās naksnīgās debesis virs mums, kas sola nebeidzamus atklājumus, iztēlei un radošumam nav robežu. Mūzikas ikonas Prince, David Bowie un Jimi Hendrix izvirzīja Ultra Violet toņus rietumu popkultūras priekšplānā kā individualitātes izpausmes. Violetajai krāsai piemīt mistikas un augstākās atklāsmes oreols. To izmanto garīgās prakses un meditācijas telpās.

Neteiktu, ka viena no manām iecienītākajām krāsām, bet dažas kombinācijas ir gana interesantas. Savukārt, ja Tu centies sekot modei, tad šajā pavasarī savai garderobei piešauj klāt - #5F4B8B ;)

Rakstā izmantotie resursi:
https://www.pantone.com/color-of-the-year-2018
https://en.wikipedia.org/wiki/Pantone
https://www.pinterest.com/m_ceupinto/ultra-violet-2018-trend/
http://ladyontop.ru/institut-rantone-obyavil-12-modnyh-tsvetov-vesny-leta-2018.html

Dalies:
Novērtē: 3 (1)

komentāriKo lasa citi?