Plānotāju 2020.gadam TOPs

Nu jau pāris nedēļas pēc kārtas pieķeru sevi pie domas, ka plānojas darbi janvārim, februārim, martam, bet tos nav gluži kur piefiksēt. Tas nozīmē tikai vienu - laiks jaunajam 2020.gada plānotājam. Pirms izvēlos nākamā gada pastāvīgo sabiedroto, jāiepazīst piedāvājums. Nu, tad lūkosim ...

Šoreiz plānotāju TOPs būs citāds. Pirmkārt, plānotāji TOPā tiks minēti pēc ieplānotas nejaušības principa "kurš pirmais brauc, tas pirmais arī nonāk pie pircēja", bet ne gluži pēc "best of the best" principa. Galvenais mērķis - apzināt visus rokas stiepiena attālumā esošos. Otkārt ar lielu subjektīvisma un sarkasma devu (Lai piedod man visi pasaules plānotāju dievi!), akcentējot katra plānotāja plusus un mīnusus. Kāpēc tā? Nu jau piekto gadu pēc kārtas veidojot šo TOPu, saprotu, ka joprojām Latvijas plānotāju piedāvājums vāji konkurē ar ārzemju ražotāju piedāvājumu. Nez' kā būs šogad ...

1. Oh My Days plānotājs

Četri veidi - plānotājs "Gaiši zaļš", plānotājs "Tumši zils", plānotājs "Diena", plānotājs "Nakts". 18 EUR gabalā.

Foto: @OhMyDaysplanner

"+" Prieks, ka padomāts par abu dzimumu pārstāvjiem un dažādām gaumēm - gan košums, gan askētisms, gan iedvesmojošas atziņas, gan piemeklētas stilīgas fotogrāfijas.
"+" Aizmugurējā kabatiņā uzlīmju komplekts, kas ļauj atzīmēt īpašos notikumus gada griezumā.
"-" Cietie vāki ar metāliskiem stūrīšiem.

2. Manilla plānotājs

Manilla šogad sagatavojusi 7 dažādu dizainu vākus. Tradicionālā piezīmju sadaļa plānotāja beigās, kabatiņa un taustei patīkama papīra kvalitāte. 19,50 EUR gabalā.

@Manillalv

"+" Vienmēr ar patiesu baudu vēroju Manillas darbus, jo tajos ietverti kaligrāfiski, ar roku rakstīti teksti. Tie būs arī 2020.gada plānotājā.
"+" Elastīga gumija aizvēršanai - ļoti forša lieta, ja plānotājs katru dienu dzīvojas pa somu un tad desmitiem reižu tiek vilkts ārā un likts atpakaļ iekšā.
"-" Bēdīgi, ka Manilla lec pakaļ trendam piebāzt plānotāju ar pēc būtības bezjēdzīgām lappusēm kā pašizaugsmes mērķu sastādīšana, mērķaktivitātes u.tml. It kā tā lietotājs nav spējīgs paturēt prātā un sirdī fokusu uz saviem dzīves vai profesionālajiem mērķiem, it kā katram vajadzīgs koučs, pieskatītājs, aukle, kura vienmēr atgādinās - šo tev jāsasniedz, ak vai, šo tu nesasniedzi, bet nekas, sasniegsi rīt.

3. ZIB* plānotājs

Arī divu krāsu - aveņu rozā un melleņu zils - plānotājs mākslīgās ādas vākos ar iespiestu reljefu. Bilingvāls - latviešu un angļu valodās. 22EUR gabalā.

Foto: @ZIBstore

"+" Uz aizmugurējā iekšējā vāka funkcionāla kabatiņa, kad plānotājā jāieslidina līdzi nesājamas pierakstu lapiņas vai vizītkartes. Forši.
"-" Cietie vāki un mākslīgā āda atgādina šabloniskos plānotājus, ar kuriem, tuvojoties gada nogalei, nokrauti grāmatnīcu un rakstāmpiederumu veikalu plaukti. Šis taču rūpīgi izstrādātais un unikāli pozicionētais, vai es kļūdos?
"-" Krāsojamās lapas - WTF?! Tas noteikti padara plānotāju smagnēju un pabiezu.

4. Dream Light Plānotājs

Autore ir Lelde Kovaļova, kura kopš 2017.gada veiksmīgi startē ar dzīvespriecīgiem plānotājiem. Nākamajam gadam divās krāsās - rozā vai melnā. Katram plānotājam komplektā dāvanu maisiņš + kartiņa ar uzrakstu "Lieliskajai sievietei". 17EUR gabalā.

Foto: @dreamlightplanner

"+" Katram plānotājam ir dots iedvesmojošs nosaukums  - "Dzīve ir skaits ceļojums" un "Īstais brīdis ir tagad".
"-" Cietie vāki ar asiem metāliskiem stūrīšiem.
"-" Diezgan salkans noformējums. Ja neesi gluži blondīne uz špickām, tad nez', kur bāzt tādu?!

5. MY TIME MANAGER

Plānotājs tārgetēts tikai dāmām - krēma un fuksijas krāsās + ziedu raksti un zīmējumi atvērumos. Mērķauditorija, spriežot pēc ieraksta FB - studente, ofisa darbiniece, jaunā māmiņa, skaistumkopšanas speciāliste, konditore, bet ne (es paturpinu) frīlancere, uzņēmēja, vadītāja, līdere u.tml. 17 EUR gabalā.

@mytimemanager

"+" Dāmīgs, nesalkans vāku tonis un īss, patiess nosaukums, tikai nav skaidrs, kāpēc angliski, ja pats plānotājs ir latviešu mēlē.
"-" Piedodiet, bet infantils fonts. Laikam doma bija pietuvināt ar roku rakstītajam, taču izskatās pēc 90-gadu nogales datorā neveikli maketētās apsveikuma kartiņas burtiem.
"-" Vāku iesējums atgādina augstskolas diplomdarba iesējumu, tikai cits, mazāks formāts.

6. Mazs plānotājs lieliem mērķiem

Ju-hū, jaunpienācējs TOPā jeb "Mazs plānotājs lieliem mērķiem" Plānotāja autore un konditorejas Hanna Anna radītaja ir  Dace Minikoviča. Pamanīju, pateicoties preses relīzei laikrakstā "Dienas Bizness". Plānotājs ir pieejams pistāciju zaļā krāsā un latte krasā - ļoti konditorejiski. 
Pati autore mērķauditoriju formulē kā: " ... birojā strādājošas jaunas dāmas, kuram ir būtiski tiekties un īstenot savas idejas un sapņus. Tādas, kuras plāno savu ikdienu un budžetu, bet uz svētkiem labprāt pagatavo kaut ko īpašu". (citāts no raksta)

@HannaAnnaplanotajs

"+" Ļoti patīk koncepta pieteikums: "Maza izmēra plānotājs, kurš paredzēts mērķtiecīgiem cilvēkiem, kas tiecas uz rezultātu. Tas aizņems maz vietas un droši var paņemt līdzi nelielā somiņā."
"+" Lakonisks stils, forša fonta izvēle, atvērumos ierastās līnijas aiztāj punktojums (kaut kas oriģināls).
"+" Forša sadaļa budžeta plānošanai (finanšu domāšanas veicināšana, forši), pirkumiem un kontaktiem. 
"-" Mazliet traucē saplūdums, prasās kāds atdalījums starp nedēļas dienām vai viena izlaist punktota līnija, kas iezīmētu vienas dienas beigas, bet otras sākumu.

Papildināts 01.12.2019.

7. Dienrādis "Padomnieks"

Arī jaunpienācējs. Kā pati autore - grafikas un interjera dizainere Alīna Dukāte – nodēvējusi, tas ir dienrādis 2020. gadam, tiem, kuri vēlas smaidīt, uzdrīkstēties, iedvesmoties un darīt. Izmērs A6, cieti trīs krāsu samta vāki - Royal Red (sarkans), Marine (zils) un Charbon (melns).  Dienrādī iekļauti 366 padomi no dažādu profesiju pārstāvjiem un Latvijā atpazīstamām personām + brīvas vietas pierakstiem.

Papildus dienrādim var iegādāties grāmatu "STILS", kur aprakstīti septiņi pamata dreskodi, iekļauti stila noteicēju padomi, garderobes veidošanas rekomendācijas, etiķetes nianses u.tml. 

Cena veikalos - 20-26 EUR, izdevīgāk mājaslapā www.padomnieks.com

Foto @padomnieks

8. Mākoņoga plānotājs

Šogad izvērsies ne pa jokam - 28 dažādas variācijas - lielāki un mazāki formāti; cietie un mīkstie vāki; ar iespēju personalizēt. uz vāka uzdrukājot max. 5 simbolu garus iniciāļus; latviešu un angļu valodā; dažādās tonalitātēs - no antracīta melna līdz tik tikko uzveramam maigi bēšigam tonim. Ieturēts iepriekšējo gadu stilā.  Plānotāja cena - 35-37 EUR

Foto @cloudberrydesignstudio

9. Plānotājs "Ūdensputns"

Jaunpienācējs iinuu TOP-ā. Autores Elīna un Gunita (atkal latviešiem raksturīgā sevis nosaukšana tikai vārdos), plānotāja vīziju raksturo šādi, tā ir  dzīves grāmata ",kas ļaus satikt tavu iekšējo patieso būtību, uzlabot produktivitāti un noteikt savas prioritātes."

No ārpuses askētisks, tumši dziļi zils vāka tonis - kā jau ūdens dzīlēm pienākas. Atkal, protams, letiņiem raksturīgie cietie vāki. Viena Latvijas vadošās izdevniecības darbiniece man kādreiz teica, jāizdod grāmatas cietos vākos, citādi latvieši nepirks. Tad nu šis no tās sērijas. Plānotāja iekšpusē lappuses izkrāsošanai un sākotnēji melnbalti askētiskā plānotāja pārvēršanai par krāsu simfoniju. Cena, pasūtot mājaslapā - 25 EUR.

Foto @udensputns

10. Letiņš 2020

Es jau domāju, ka nebūs, bet IR. Smaržeklis ir saņēmies un plānotājs nākamajam gadam ir gatavs. Divpadsmit mākslinieku ilustrācijas, spirāles iesējums, divi izmēri (A5 un A6) un pieci dažādi vāku noformējumi. Cenas - 12-19 EUR

Foto @smarzeklis.lv

11. Piparmētra plānotājs "Uzplaukt ikdienā"

Šogad PIPARMĒTRA plānotāji pieejami trīs askētiskos pasteļtoņos - maigi rozā ar rose gold uzdruku, vecrozā ar rose gold uzdruku un gaiši pelēks ar sudraba uzdruku. Plānotājā iekļauti mākslinieces Alises Ķīnastas akvareļi + vairāk vietas pierakstiem, sapņiem un domām. Hmm, izskatās labi, nepretenciozi, nekā lieka. Cena - 25 EUR.

Foto @piparmetracom

12. Funny Fennec plānotājs

Uh, kārtējais jaunpienācējs (to gan šogad gana daudz saradies, ne nopriecāties). Plānotāja saturs ir angļu mēlē un sniedz dažādus ieteikumus par „darba-dzīves līdzsvaru”, kā sagatavoties darba intervijai, kā būt veselīgākam un laimīgākam u.tml. Pieejami 17 dažādu veidu vāki. Cena - 16 EUR

Foto @funnyfennec

13. Plānotājs "ArSauli Plānrādis"

Plānrādis izgatavots no otrreiz pārstrādāta papīra, metāla spirāles iesējums.  Atzīmēti saules rita svētki, dainu un senās dzīvesziņas gudrības. Cena - 18 EUR

Foto @MarasGadaRits

14. Jetes plānotājs "Plāno neplānot jeb Atstāj vietu improvizācijai, 2020"

Trešais iznākšanas gads, un pirmais gads iinuu TOP-ā. Mēnešu atvērumos gleznu attēli. Autores: Inga Uļinska, Zanda Lapsa, Sanda Rumpētere, Jete Patrīcija Kublicka, Signe Neimane, Ilona Šnikvalde. Izmērs - A6, cietais iesējums. Moto: "Radīt, domāt un just. Vienmēr." Foršs māksliniecisks piegājiens. Cena: 12 EUR

Foto @iedvesmojete

15. I'mperfekt 2020. gada plānotājs "Šodiena ir vislabākā diena"

Kā perfekts aksesuārs ikvienā lietišķās tikšanās reizē. Ievas Cipruses teksti, Kristas Miltiņas, Sandas Undzēnas, Vivianas Marias Staņislavskas un Annas Ābolas zīmējumi. Hmm, kaut kur atgādina Moleskine plānotāju stilu, kas man ir visu laiku favorīts. Pluss, ir latviešu valodā, jo bēda ar ārzemju plānotājiem, ka vienmēr palaižu garām vārda dienas. Ierobežots eksemplāru skaits. Cena - 24.99 EUR

Foto  @ImperfektLV

16. BEAUTY DAY plānotājs

Vāks - sešu krāsu mākslīgā āda, metāla stūrīši vāku aizsardzībai, nedēļas atvērums ar laika atzīmi no 7:00-20:00 (ups, manas biznesa brokastis, kas sākas 6:30 nevar tikt ieplānotas), pirkumu uzskaites tabula, klientu uzskaites tabula, vieta piezīmēm. Cena - 17 EUR

Foto  @Beautyday

Mans 2020. gada plānotājs:

Paperblanks Shiraz 2020

Atkal ārzemnieks, bet šoreiz cits. Pavisam man netipiska izvēle (atceraties manu superplāno askētisko un spilgti sarkano 2019.gada Moleskine plānotāju?!). Plānotāja vāka dizaina izcelsmes vieta ir Širaza, kas ir Irānas (Persijas) mākslinieku meka. Tiek apgalvots, ka šo vāku iedvesmoja 16.gs. grāmata, kas tika izveidota Persijas Safavidu dinastijas uzplaukuma laikā, kad valdīja Suleimans Lieliskais - Osmaņu impērijas visilgāk valdījušais sultāns. Grāmatas iesējums, mazs parocīgs somā nēsājams formāts, nedēļas atvērums + blakus lappuse piezīmēm, aizmugurē kabatiņa ar kontaktu grāmatiņu vai vieta vizītkartēm, elastīga pārlika un divas iešūtas krāsainas grāmatzīmes. Acīmredzot uzrunāja divu vērtību saspēle - bagātīgi zeltīts vāka noformējums + iekšlapas, kas veidotas pēc principa "nekā lieka, bet viss nepieciešamais". Cena: 16.99 EUR

Foto @paperblanks

Dalies:
Novērtē: 5 (2)

komentāri

Ieva

Paldies par ikgadējo un arī agrāko Plānotāju apskatu! :) Ieteiktu nākamā gadā salīdzināt plānotājus nevis pēc bildēm un aprakstiem internetā (pieņemu, ka tā tas noticis), bet reāli pačamdīt un izšķirstīt katru no tiem. Domāju, viedoklis būtu pa visam cits, jo kvalitātes rādītāji tiem ir krasi atšķirīgi. Izgatavotāji gan jau labprāt jums nosūtītu savus lolojumus. Veiksmi darbos un rakstos! :)

Dace
Ieva

Man ir aizdomas, ka tika aptaistīts arī dzīvē. Ļoti pamatotas aizdomas :).Ko lasa citi?