Lutinām sevi ESPA Rīga termālajā kompleksā

Visas piecas cilvēka maņas tiek apmierinātas, prāts arī atpūšas. Visbūtiskākais, ka uzņēmuma mājas lapā izstāstītais stāsts ar vizuāliem, tekstuāliem elementiem ir patiess arī dzīvē. Šeit ievērots princips - ja kaut kā te nav, tad vienkārši nav, bet ja ir, tad tas novests līdz perfektumam.

Aiz loga snieg, un Rīgu pārņēmis zināms drēgnums, kad aiz laba prāta diez vai ilgstoši gribēsi uzturēties pilsētas ielās. Ķermeni un visas maņas pārņem it kā ilgas pēc saules staru glāsta, pasaules krāsainības un ziedu, zāļu smaržām. Izrādās šādu ziemas neskarto oāzi var atrast tepat pašā Rīgas centrā Baznīcas ielā blakus Radisson Blu viesnīcai un citām augstām centra ēkām, kas ar saviem spicajiem torņiem tiecas debesīs.

Sestdienas pēcpusdienā devāmies uz ESPA Rīga sevi palutināt un uz mirkli nokļūt pavisam citā pasaulē, pilnā rimtuma, smaržu, liegas nomierinošas mūzikas, zāļu tējas un siltuma. Ak jā, un pavisam prom no ikdienā ierastajiem datoriem un viedtālruņiem (termālā kompleksa telpās bija pat norāde - nekādu traucējošo mobilo telefonu skaņu). Labi arī ir, jo citādi atpūta nevarētu būt tik pilnīga.

Otrajā stāvā mūs sagaidīja laipna administratore, kura arī vēlāk pavadīja mūs uz trešā stāva ģērbtuvēm un īsumā iepazīstināja ar ēku, jo bijām šeit pirmo reizi. Pirms tam virsdrēbes tika novietotas skapī un virs āra apaviem uzģērbtas bahilas. Tā kā bija paredzēta arī viena SPA procedūra, tad man lika aizpildīt anketu, kur vajadzēja norādīt ziņas par sevi un savu veselības stāvokli.

Šajā otrajā stāvā, uz kuru ved diezgan pastāvas un garas kāpnes, atrodas arī kafejnīca un oriģinālā angļu zīmola ESPA kosmētikas veikals. Bet par kosmētiku vēlāk, jo tas prasa atsevišķu īpašu stāstu.

Braucot stiklotā sešu stāvu ēkas iekšpusē izvietotā liftā, ar ziņkārību nopētījām interjeru un iztaujājām par pašu ESPA Rīga. Izrādās komplekss izvietots visos sešos stāvos un tā apmeklējuma laikā sanāk zināma kursēšana starp stāviem, jo ģērbtuves un procedūru telpas ir 3.un 4. stāvā, 5. - atpūtas un relaksācijas istabas, 6. stāvā pats termālais komplekss ar pirtiņām un āra jumta baseinu, bet 1.un 2. stāvā, kuru tā īsti nesanāca iespēja apskatīt, aktīvā atpūtas zona ar lielu peldbaseinu un fitnesa zāli.

ESPA Rīga termālais komplekss

Saņēmuši bēšīgos halātus, dvieļus , čības un pārģērbušies jauki iekārtotās ģērbtuvēs, kur netrūka ne ūdens, ne losjona kosmētikas noņemšanai, ne vienreizējo dušas cepurīšu, devāmies uz 6.stāvu. Ak jā, ērti tas, ka atstāto personīgo mantu skapīši ir ērti aizslēdzami ar paša izvēlētu un ievadītu kodu, nav līdzi jāstaipa aprocē pakārtā atslēga vai kaut kāda elektroniskā karte vai piekariņš ar čipu.

Dramaturģija ir tāda, ka tiem, kuri plāno apmeklēt SPA procedūras, ieteicams stundu izbaudīt termālā kompleksa pirtiņas, baseinu un atpūtas telpas, lai atbrīvotu gan ķermeni, gan prātu un noskaņotos sevis lutināšanai.

Termālajā kompleksā izvietotas tikai divu veidu pirtiņas - sauna un tvaika pirts ar aromātu. Tas mūs sākumā mazliet samulsināja, jo kādreiz apmeklētie SPA vienmēr lepojās ar pirtiņu daudzveidību. Taču vēlāk novērtējām šo atšķirību. ESPA Rīga pirtiņas ir mazas, saunā vai tvaika pirtī var ērti izvietoties tikai divi vai maksimums trīs cilvēki. Zināma intimitāte. Tas mums izteiktiem divvientuļniekiem bija tīri pa prātam. Varējām apmainīties ar pirmajiem iespaidiem un pasmieties par to, ka administratore mūs noturējusi par māsu un brāli, jo viņasprāt  vizuāli esam ļoti līdzīgi (eh, ko trīspadsmit gadi kopdzīves ar cilvēkiem dara!).

Viena no saunām bija mazliet lielāka, tur savu telpu nācās dalīt arī ar kādu citu termālā kompleksa viesi. Tā arī bija pati karstākā no pirtiņām. Grādus nepiefiksēju, bet ilgstoši uzturēties tajā nebija tik patīkami. Toties pēc tās apmeklējuma liels vilinājums ir tieši āra baseins, kurš izvietots uz ēkas jumta.

O, tas gan ir fantastisks! Un vēl tā apjausma, ka atrodies pilsētas centrā, tur kaut kur sešus stāvus zemāk ielu pelēkums un trokšņi, bet tas viss tevi nekādi neskar. Baseinā ir iespējams ieslēgt zemūdens masāžu - gan intensīvāku, gan vieglāku režīmu. Sajūta kā siltā burbuļojošā katlā un ziemīgais dzestrais gaiss (šķiet, bija ap -12 C) patīkami kontrastē uz ādas.

No visām pusēm baseins ieskauts paaugstām stiklotām sienām un durvīm, kas automātiski aizveras, kad tiek ieslēgti burbuļi. Guļot uz muguras, var vērties debesīs un blakus esošā Dzirnavu ielas nama torņa smailē.

Izkāpjot no baseina, nonāc palielā atpūtas telpā, kur deg kamīns (degoši akmeņi) un var cienāties ar tējām un augļiem. Tējas divu veidu - viena imunitāti stiprinošā, otra dažādu toksisku vielu izvadošā no organisma (tā stāvēja rakstīts uz termosiem klāt pievienotām šiltītēm).

Patīkami, ka šeit par visu padomāts, līdz pašam sīkumam. Ienāca prātā, ka pat vispiekasīgāko apmeklētāju te būtu grūti saērcināt, piemēram, par to ka trūkst tīru ūdens glāžu vai sauso dvieļu nomaiņai (čaklie ESPA rūķīši vai, pareizāk sakot rūķītes, par to visu nemitīgi gādā). Savā starpā aprunājām to, ka šeit ievērots princips - ja kaut kā te nav, tad vienkārši nav, bet ja ir, tad tas novests līdz perfektumam.

Intensīva sejas kopšanas procedūra

Eh, laiks šeit paiet nemanot. Mana SPA konsultante Līga pēc stundas aicināja doties uz procedūru ar liftu pāris stāvus zemāk. Pirms tam iegāju dušā un atbrīvojos no slapjā peldkostīma.

Procedūra sākās ar sarunu un iespēju pasmaržot un izvēlēties aromātus, kuri personīgi uzrunā un ir ļoti patīkami. Vēlreiz pārliecinājos, ka lavanda, piparmētra, tējas koks un jasmīns ir mani nemainīgie favorīti. Aromāti, kas reizē sniedz svaigumu, tonizē, bet arī nomierina "uzkarsušo" prātu.

Sākumā Līga notīrīja man seju un ar speciālo lampu veica ādas tipa noteikšanu un stāvokļa analīzi. Sniedza dažus ieteikumus un nomierināja par to, ka esmu sākusi uztraukties par gadiem un ādas sausināšanos. Patika arī viņas izteiktā atziņa - ka

viens ir teorija, ko var izstāstīt kosmetologs, bet otrs ir pašas individuālās sajūtas, jo ESPA koncepcija ir balstīta ne tikai uz pareizu komponentu savienošanu, bet arī uz tā mirkļa ķermeņa nepieciešamību pēc noteiktas smaržas, konsistences vai pieskāriena.

Procedūra kopumā sastāvēja  no sejas ādas attīrīšanas, pīlinga (maigs skrubis), ESPA sejas un dekoltē masāžas, maskas un galvas masāžas. Matos tika ielikta ESPA Pink Hair and Scalp Mud maska, kas bagātināta ar sarkano mālu minerāliem, kreses un aprikožu kauliņu eļļu. Ļoti patīkamas konsistences, padarīja matus gludus, spīdīgus.

ESPA kosmētika

Godīgi sakot, biju tik relaksēta, ka lielākā daļa no informācijas, ko Līga stāstīja veiksmīgi paslīdēja garām ausīm. Vienkārši izbaudīju brīdi un fantastisko smaržu mākoni, kas mani apņēma un saglabājās vēl ilgi pēc tam pārbraucot mājās.

Šorīt tad rūpīgāk ņēmos pētīt līdzpaņemto bukletu un detalizētākus aprakstus. Izmēģināju arī mājas apstākļos ESPA Optimal Skin Pro Defense SPF 15. Patīkams, nav taukains, ļoti ātri iesūcas ādā, spēcīgu un patīkamu (pat varētu teikt, terapeitisku) smaržu. Tieši šim produktam ir tā manis iekārotā jasmīnu ziedu nots.

Otrs produkts - viegli mitrinošs dienas krēms ESPA Optimal Skin ProMoisturiser  - vēl gaida savu kārtu. Pēc smaržas, daudz vairāk dažādu ziedu aromātu piesātinātāks. Šķiet, šāda aromātiska dienas krēma uzklāšana aizvietos ikdienā lietotās smaržas.

Domāju, ka vairumam sieviešu, kuras izmēģinājušas pāris ESPA kosmētikas produktus, būs āķis lūpā, lai ar tiem sadraudzētos daudz ciešāk. Baidos, ka ar mani būs tāpat.

Relaksācijas istaba

Pēc sejas kopšanas procedūras sameklēju rokā Ēriku, kurš bija atlaidies termālā kompleksa atpūtas zālē uz dīvāna iepretim kamīnam un pacietīgi gaidīja. Stundas laikā vēl bija paspējis apmeklēt tvaiku pirtiņas un (kā pingvīnam pienākas) ieberzēties ar ledu, kas novietots atsevišķā ielokā traukā blakus dušām.

Noslēgumā devāmies uz piektā stāva relaksācijas istabu, kur varēja atlaisties ērtā apsildāmā regulējamā krēslā, ietīties segā un pēc vēlēšanās uzlikt austiņas un paklausīties mūziku. Tāpat arī tur bija galdiņš ar visiem viesiem pieejamo zāļu tēju, riekstiem, cepumiem, sausiem augļiem un ogām.

Ne tikai pirts, ūdens un SPA kosmētikas procedūras atslābināja ķermeni, bet te padomāts pilnīgi par visām maņām (arī vizuālais telpas iekārtojums), kas ļauj atslābt arī prātam.

Kopsavilkums

ESPA Rīga noteikti var lepoties ar labākā SPA statusu, kuru atzīst tā viesi (spriežu pēc atsauksmēm Facebook un Foursquare). Piebiedrojamies šim vērtējumam. Iepriekšējā SPA pieredze gan Latvijā, gan Igaunijā šīs priekšā nobāl, it īpaši sīku, bet būtisku detaļu ievērošanas ziņā. Visas piecas cilvēka maņas tiek apmierinātas, prāts arī atpūšas.

Termālā kompleksa un SPA procedūru apmeklējumam ir iepriekš jāpiesakās.
Standarta (2,5 stundu kompleksa apmeklējums) cena vienam cilvēkam ir 28,50 EUR.
Intensīva sejas kopšanas procedūra, kas ilgst 55 minūtes - 80 EUR
ESPA Optimal Skin ProMoisturiser  dienas krēms 55ml - 85 EUR

Šajā rakstā nesāku pārstāstīt šī angļu ESPA zīmola tapšanas vēsturi vai pārāk iedziļināties tā filozofijā. Te manas pašas subjektīvā pieredze. Visbūtiskākais, ka uzņēmuma mājas lapā izstāstītais stāsts ar vizuāliem, tekstuāliem elementiem ir patiess arī dzīvē.

Rakstā izmantoti attēli no www.espariga.lv

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?