Sirsnīga ģimenes filma ar pingvīniem

Filmu „Mr. Popper's Penguins” (2011) noskatījāmies Multikino t/c Riga Plaza uzreiz otrā dienā pēc tās pirmizrādes Rīgā, pateicoties, protams, galvenajiem varoņiem – sešiem gentoo pingvīniem. Mr.Poppers neapzināti atkārto savu vecāku scenāriju, šķiroties no sievas un diviem bērniem, kurus tagad satiek tikai reizi nedēļā. Taču šis atgadījums ar pingvīniem liek ģimenei atkal būs kopā un saprast, pārskatīt savu vērtību skalu, kurā tiek mērītas gan veiksmīga karjera, gan ģimene, gan katra egoisms un spēja atkāpties no tā.

Filmu „Mr. Popper's Penguins” (2011) noskatījāmies Multikino t/c Riga Plaza uzreiz otrā dienā pēc tās pirmizrādes Rīgā, pateicoties, protams, galvenajiem varoņiem – sešiem gentoo pingvīniem. Sākotnēji bija bažas par to, ka tas tāds paviegls (maigi izsakoties) gabals vien būs, jo galveno varoni – veiksmīgu nekustamo īpašumu mākleri - filmā tēloja Džims Kerijs (galīgi neesmu viņa filmu fane). Taču par laimi tas tiešām izrādījās labs ģimenes komēdijas gabals un pat Kerija joki nelikās tik plakani, laikam tomēr gadi dara savu – sentiments un pieķeršanās vērtībām atnākusi.

 

Filmu vienlīdz labi uztver gan bērni (varēja just pēc līdzpārdzīvojuma zālē, kaut gan skatītāju, kā ierasts, uz Multikino seansiem nav daudz), gan pieaugušie. Pirmos noteikti saistīja lempīgie, skaļie un nepaklausīgie putni, otros – pārdomas par ģimenes vērtību.

Filmas sižets balstīts ASV bērnu grāmatu autoru Ričarda un Florencas Atvateru darba ar tādu pašu nosaukumu, izdoto 1938.gadā. Protams, stāsta varoņi parādīti mūsdienu vidē un sižeta līnija filmā jau no paša sākuma iegrozīta vecāku un bērnu attiecību parādīšanā. Mr.Poppera tēvs pētnieks un tālu zemju ceļotājs reti kad ir mājās, līdz iet bojā kādā Antarktīdas ekspedīcijā. Taču no tās savam dēlam, nu jau pieaugušam un pastāvīgam vīrietim, tomēr paspēj atsūtīt pēdējo dāvanu – pingvīnu, kuram vēlāk pārpratuma pēc piepulcējas vēl pieci sugas brāļi un māsas.

Mr.Poppers neapzināti atkārto savu vecāku scenāriju, šķiroties no sievas un diviem bērniem, kurus tagad satiek tikai reizi nedēļā. Taču šis atgadījums ar pingvīniem liek ģimenei atkal būs kopā un saprast, pārskatīt savu vērtību skalu, kurā tiek mērītas gan veiksmīga karjera, gan ģimene, gan katra egoisms un spēja atkāpties no tā.

Mazliet idealizēta (kā galvenokārt visas amerikāņu filmas), taču skatāma un jauka filma!

Dalies:
Novērtē: 0 (0)

komentāri

žogi

Ļoti jautra un ģimeniska filma, iesaku :)Ko lasa citi?