Addamsu ģimenes idille

Fascinē šīs ģimenes idille, romantikas pilnās attiecības starp ģimenes galvu Gomesu un viņa sieviņu Morticiu, maigums un mīlestība, kas pasargāta no aizejošo gadu un apkārtējās sabiedrības uzskatu ietekmes.Šī ģimenīte it kā atrodas ārpus ikdienības steigas, sīkumainības, mantrausības, apkārtējās vides pārmaiņām.

Stāsts par dīvaino Addamsu ģimeni (The Addams Family) sākotnēji bijis amerikāņu karikatūrista Čarlza Addamsa (Charles Addams, 1912-1988) zīmēto multfilmu cikls, kas vēlāk pārtapis par televīzijas seriālu (1964) un populāru mākslas filmu (1991, 1993), tad video spēlēm, reklāmu tēliem u.tml. Pirmo popularitātes vilni piedzīvoja pagājušā gadsimta 30.gados.

Kāpēc izvēlējos rakstīt par šo ģimenīti? Fascinē šīs ģimenes idille, romantikas pilnās attiecības starp ģimenes galvu Gomesu un viņa sieviņu Morticiu, maigums un mīlestība, kas pasargāta no aizejošo gadu un apkārtējās sabiedrības uzskatu ietekmes. Šī ģimenīte it kā atrodas ārpus ikdienības steigas, sīkumainības, mantrausības, apkārtējās vides pārmaiņām. Viņu galvenās vērtības ir ģimene un pašu īpatnējais, daudziem nepieņemamais pasaules uzskats.

Addamsu ģimenei pieder veca gotiska pils ar noslēpumos tītiem pagrabiem, pazemes ejām un moku kambariem. Piemājas dārziņš ar sausiem vīteņaugiem un senču kapu kopiņām. Neskatoties uz baiso mantojumu Addamsu ģimenē vienmēr valda jautrība, savdabīgs humors, savstarpēja 100% uzticēšanās, sentimentālisms un bezbailīga stāšanās pretī dzīves grūtībām.


Mazliet par galvenajiem ģimenes locekļiem.

Addamsu ģimenes galva Gomess vienmēr švītīgā uzvalkā, labi koptām melnām ūsiņām, ar cigāru un izsmalcinātām manierēm. Pēc izcelsmes azartisks un karstasinīgs kastīlietis.

Viņa iemīļotā Morticia – slaida, gracioza, nesatricināmi mierīga. Viņas bālā āda, garā, pieguļošā melnā kleita, asins sārtās lūpas atgādina kaut ko aristokrātisku un reizē vampīrisku. Šķiet Morticias gotiskais ģērbšanās stils iedvesmo modes māksliniekus pat mūsdienās.

Vecmāmiņa – pieredzējusi ragana, kas prot pagatavot dažādas burvju dziras.

Pils sulainis, dārznieks un šoferis vienā personā – misters Frankenšteins.

Ģimenes 2 atvases. Meita vizuāli līdzīga mātei, ogļu tumšiem matiem, sapītiem kārtīgās divās bizītēs ar bendes nosliecēm, kuras mīļākā rotaļlieta, ar kuru katru vakaru dodas pie miera, ir lelle ar atgrieztu galvu. Puika Pagslejs - apaļīgs tusnītis, meitas savdabīgo spēļu upuris.

Gomesa brālis – Festers Addams, kas iedveš visos bailes gan ar savu izskatu – plikais pauris, būdīgais augums, melnie acu dobumi, gan ar prasmēm meistarīgi rīkoties ar dažādiem moku rīkiem.

Roka – īpatnējs ģimenes loceklis, kas dzīvojas Addamsu ģimenes mājā un seko mājiniekiem ik uz soli kā uzticams sunītis.

 

Vēl par Addamsiem un to radītāju -

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Addams_Family

http://www.westfieldnj.com/addams/

http://www.youtube.com/watch?v=2tJbksW6qkk

Dalies:
Novērtē: 5 (7)

komentāri

gerda

Aha, man patīk Adamsu melodija ar pirkstu saklikšķināšanu - klik, klik ... (vampire) Motīvs no melnbaltās filmas - http://www.youtube.com/watch?v=xL_9zdu4iVwKo lasa citi?