HTC kompānijas vēsture

Sākotnēji kompānija ražoja piezīmjdatorus, taču drīz vien pievērsās strauji augošam viedtālruņu tirgum. HTC veiksmes pamatā bija lēmums ražots ierīces nevis ar savu nosaukumu, bet gan piedāvāt mobilo komunikāciju operatoriem jau gatavās ierīces ar viņu logo.

Korporāciju HTC 1997. gadā dibināja  Cher Wang, HT Cho un Peter Chou. Sākotnēji kompānija ražoja piezīmjdatorus, taču drīz vien pievērsās strauji augošam viedtālruņu tirgum.  HTC veiksmes pamatā bija lēmums ražot ierīces nevis ar savu nosaukumu, bet gan piedāvāt mobilo komunikāciju operatoriem jau gatavās ierīces ar viņu logo. Pirmie nozīmīgie produkti - The Palm Treo 650 and the iPAQ, kas tika laisti tirgū 2000. gadā. Par HTC partneriem kļuva T-Mobile, Orange, O2 un Vadafone.

2004. gadā kompānija tomēr nolēma veidot un tirgot ierīces ar savu zīmolu Qtek, tika izveidota kompānija Dopod, kuras sūtība bija nodarboties ar produkcijas izplatīšanu Āzijas tirgū. Tomēr, 2006. g.kompānija pieņēma stratēģisku lēmumu -  visu produkciju tirgot zem viena zīmola HTC.

Pašreiz HTC ir izveidotas partnerattiecības ar Microsoft mobilo ierīču ražošanā un ir galvenais Windows Mobile viedtālruņu ražotājs. 2006. gadā kompānija izveidoja revolucionāru viedtālruni – pirmo pasaule 3G ierīci uz Windows Mobile bāzes ar nosaucot to HTC MTeoR.

2008. gada 13. novembrī  HTC izveidojas sadarbība ar Krievijas mobilo operatoru WiMAX Yota, piedāvājot pirmo pasaulē viedtālruni HTC MAX 4G, kurš spēj darboties gan GSM tīklā, gan mobilā WiMAX tiklā.

Tikai 2010. gada 5.janvārī sadarbībā ar Google tikai izveidots komunikators Nexus One uz Android bāzes, ar to aizsākot uz Android bāzēto ierīču ražošanu. Pašreiz HTC lielāko produkcijas klāstu veido uz Android OS bazēti viedtālruņi. Nedaudz vēlāk, 2009. Gadā, HTC papildina Android ar pašu izstrādāto čaulu HTC Sense un laiž tirgū HTC Hero.

HTC Android

2010. gada 16 februārī svinama dzimšanas diena arī manam tālrunim no HTC – HTC Desire. Viedtālruņa koda nosaukums HTC Bravo un pēc parametriem līdzīgs Nexus One. Starp citu HTC 2011. gada 1. augustā paziņoja par Android 2.3 Gingerbread uzlabojumu HTC Desire tālruņiem, tomēr nesaderības dēļ ar dažu reģionu (t.s. Vācijas) versijām, atjauninājums netika iekļauts oficiālā Firmware-On-The-Air.

CNET UK viedtālruņu apskatā 2010. gada 29. martā piešķīra 9.2/10 punktus, TechRadar 5/5 zvaigznes.

 

2010. gada martā kompānija Apple izvirza pretenzijas par 20 patentu pārkāpumu. Uz ko HTC atbildēja ar pretprasību, izvirzot apsūdzību 5 tās patentu pārkāpšanā no Apple puses. Strīda iznākums nav zināms, taču HTC nav vienīgā Āzijas viedtālruņus ražojošā kompānija, kam Apple izvirzīja pretenzijas patentu pārkāpumos.

2010. gada jūnijā HTC laiž klajā 4G savietojumu viedtālruni HTC Evo 4G, kā primāro noieta tirgu paredzot ASV, taču veiksmīgas sadarbības rezultātā ar China Mobile, šo ierīci piedāvā arī Ķīnas tirgū.

2011. gada 22. martā HTC prezentē CTI Wireless izstādē pirmo viedtālruni, kurš darbojas 2D režīmā un saucas HTC Evo 3D.

HTC finanšu dati

2011. gada aprīlī kļuvis zināms, ka kompānija HTC vērtības ziņā apsteigusi tādus gigantus kā Nokia un RIM (ražo Blackberry).

2011. gada 1. kvartāla tīrā peļņa 512 miljoni dolāru, apgrozījums – 3.6 miljardi. Nodarbināto skaits  4930 (citos avotos minēts 5569).

[1] http://ru.wikipedia.org/wiki/High_Tech_Computer_Corporation
[2] http://www.htc.com

Dalies:
Novērtē: 5 (1)

komentāri



Ko lasa citi?