Fen-šui darba vietā

Mūsu darba vieta nav tikai galds ar krēslu vai bezpersonisks kabinets, bet gan vide, kur mēs pavadām praktiski lielāko apzināto dzīves daļu. Biroja darba vietā glabājam gan svarīgus dokumentus, gan ikdienas pierakstus, gan arī dažas personiskas lietas, kas var gan pastāstīt kaut ko interesantu par darbinieku, gan piesaistīt zināmu enerģiju.

Mūsu darba vieta nav tikai galds ar krēslu vai bezpersonisks kabinets, bet gan vide, kur mēs pavadām praktiski lielāko apzināto dzīves daļu. Biroja darba vietā glabājam gan svarīgus dokumentus, gan ikdienas pierakstus, gan arī dažas personiskas lietas, kas var gan pastāstīt kaut ko interesantu par darbinieku, gan piesaistīt zināmu enerģiju. Darba galds ir arī vieta, kur tiek pieņemti svarīgi stratēģiski un finansiāli lēmumi.

Fen-šui

Tā ir zinātne par dzīves telpas pareizu iekārtošanu, tā ir māksla dzīvot harmonijā ar apkārtējo pasauli un izmantot debess un zemes enerģiju, lai iemantotu veiksmi, veselību un labklājību. Birojs, kurā visas lietas būs savās vietās, strādās mūsu labā, palīdzot noskaņoties uzvarai un piesaistot panākumus.

Karjeras sektors fen-šui teorijā saistās ar Ziemeļu debespusi, ūdens elementu, zilu, melnu, pelēkzilu krāsu, viļņotu formu, skaitli „1”. Karjeras enerģija aktivizējama ar ūdeni un metālu.


Vispirms pārlaidīsim skatu kabinetam

Kompozicionāls un nozīmīgs kabineta centrālais objekts ir darbagalds. Tā novietojums un forma atstāj pastarpinātu iespaidu uz biznesu un personīgās karjeras attīstību. Ja darbs nepieprasa pastāvīgu tiešo kontaktu ar klientiem un pastāvīgu būšanu acu priekšā, tad labākais darba vietas novietojums ir pašā mierīgākajā biroja sektorā – pa diagonāli, tālākajā stūrī, skatoties no ieejas durvīm. Šāda pozīcija var nodrošināt stabilitāti, drošību un pastāvīgus finansiālus ienākumus.

Nebūtu vēlams nekad sēdēt ar muguru pret durvīm vai logu. Šāda pozīcijā fen-šui teorijā tiek uzskatīta par „caurvēju” un zināmu pamata trūkumu.

Darbagaldam nav jāatrodas zem griestu sijām, lai nenāktu nospiedošā enerģija pār darbinieku. Kā arī darba galdu asie stūri nedrīkst tiekties pret sienām, lai nevaldītu pastāvīgi konflikti starp kolēģiem.

Darbagalds jānovieto tā, lai sēdētu ar muguru pret sienu, kas nodrošinās enerģētisku atbalstu un neredzamu aizsardzību. Ieteicams uz šis sienas pakārt gleznu vai fotogrāfiju ar augstu kalnu attēlojumu. Tas piesaista pamatīguma enerģiju un stabilu, ilgstošu pozīciju dotajā birojā un uzņēmumā.

Apkārt darbagaldam jāatstāj pietiekami vietas, lai brīvi varētu piecelties un aiziet bez šķēršļiem un lavierēšanas starp mēbelēm. Fiziskās telpas saspiestība radīs arī emocionālu saspiestību. Strādājot ar mēbelēm, dokumentu plauktiem, mapēm, kastēm u.tml. priekšmetiem pārblīvētā telpā, nav iespējama jebkāda izaugsme vai karjeras attīstība. Saspiestības diskomfortu parasti pavada neapmierinātība, kas izpaužas kā nesaprašanās ar kolēģiem, finansiālās problēmas.

Platībai darbagalda priekšā arī jābūt pietiekamai, lai sēdošais varētu netraucēti redzēt kabineta durvis un ienākošos pa tām. Svarīgi, lai ienākošais pirmo, ko pamana, esi tu. Tas atvieglo gan komunikācijas uzsākšanu, gan piesaista svarīguma enerģiju, t.i., tevi nekad neaizmirsīs, kad priekšnieks domās par kāda darbinieka paaugstināšanu, prēmēšanu vai uzslavēšanu.

Bet nesēdi pastāvīgi ar seju pret priekšnieku, pat, ja viņa galds atrodas divus stāvus augstāk. Ieslēdz savu telpisko iztēli un iedomājies, kā būtu jāsēž, lai, neņemot vērā visas sienas un konstrukcijas, tavs skatiens būtu vērsts pret priekšnieka muguru. Tā izvairīsies no konfliktsituācijām ar priekšniecību un iegūsi tās atbalstu.

Ja kabinetā, kurā strādā pastāvīgi notiek kādas sapulces, tad tam nepieciešams papildus galds (vēlams apaļš vai ovāls) ar krēsliem. Neliec nekad apspriežu galdu burta T formā, t.i., perpendikulāri savam darba galdam. Šāda pozīcija nelabvēlīga gan pašam, gan apspriedes dalībniekiem, jo rada aukstumu starp vadību un darbiniekiem. Izteiktās idejas netiks abpusēji pieņemtas un atbalstītas.

Ja sēžot pie sava darba tev ir jārisina problēmas un jāpieņem svarīgi lēmumi, tad tam jābūt lielam un masīvam. Galda pamatīgums it kā pasvītros un piedos svaru taviem vārdiem.


Vairāk brīvas vietas!

Jāpatur prātā viens no fen-šui principiem - pirms nāks kaut kas jauns, jāaiziet kaut kam vecam. Tas attiecināms uz nobružātiem vai salauztiem biroja piederumiem, aizrakstītām piezīmju lapām u.tml. – visu ne nepieciešamo bez žēlastības ārā!

Svarīgs moments ir pareiza darba galda virsmas organizācija. Pašam galdam jābūt vismaz vidēja izmēra: 1,5 metrus garam un 1metru platam. Uz tā jābūt pēc iespējas vairāk brīvai vietai. Galda centram jābūt tukšam. Visus nepieciešamos papīrus labāk glabāt galda atvilktnēs, saliktus košās mapītēs. Pa labi no sevis vari nolikt nelielu zaļu augu, ar apaļām lapām, kuras atjaunos un uzsūks negatīvo enerģiju.

Tāpat uz darba galda ļoti organiski izskatīsies metāla priekšmeti (tālākajā kreisajā stūrī) – metāls pievilina naudu un slavu. Blakus metāla nieciņam noliec kādu mazu kristālu vai stikla figūriņu , kas absorbēs datora izstaroto negatīvo enerģiju un atpūtinās nogurušas acis.

Galda tālākajā stūrī labāk novietot kartiņu ar firmas logotipu vai kādu profesionālā jomā svarīgu fotogrāfiju. Šī zona ir atbildīga par vēlēšanos piepildīšanu un cerību īstenošanu.

Lai arī kādas simboliskas lietiņas novietotu uz sava galda, tam nedrīkst būt piekrāmētām ar lietām un noteikti ne ar nekārtīgi sasvaidītām papīra lapām.

Sakārtojam savus darba papīrus, dokumentus! Pa kreisi no tevis jābūt tiem papīriem, kuri vēl tikai jāizskata, bet pa labi – tiem, kuri jau ir izskatīti. Galda tuvākā labā stūra zona ir atbildīga par palīdzību un aizbildniecību, tāpēc tur vajadzētu atrasties telefonam. Bet labajā tālākajā stūrī ir attiecību zona – tur labāk nolikt ģimenes vai mīļotā cilvēka fotogrāfiju.


Darba telpas krāsojums un izgaismojums

Vispiemērotākie ir gaišie toņi, bēšīgās krāsas. Kafija ar pienu, silti sarkana un maigi zaļa krāsa provocē smadzeņu aktivitāti un rada pārliecinātības un prieka sajūtu. Protams, diez vai kāds tev ļaus patvaļīgi pārkrāsot biroja sienas, bet neviens neaizliegs pie pretējās sienas pakārt abstrakciju, kas gleznota attiecīgā krāsu gammā. Tas radīs pareizu darba noskaņojumu un palīdzēs atpūtināt nogurušas acis.

Ļoti svarīgs ir darba vietas apgaismojums. Papildus gaismai no griestiem nenāktu par ļaunu iegādāties galda lampu, noliekot to nestrādājošās rokas (parasti kreisās) pusē. Vēlams, lai lampa būtu ar baltu matētu spuldzīti un zilu kupolu.


Darbistaba mājās

Noteikti nevajadzētu apvienot darba vietu un guļamvietu vienā telpā. Tās ir divas dažādas enerģijas, kas var nonākt konfliktā un ietekmēt negatīvi vienu vai pat abas šīs sfēras.


Karjeras sektora enerģijas aktivizācijas talismani

Burukuģis – lielisks biznesa talismans. Tas simbolizē aizvien pieaugošu veiksmi darījumos. Var izmantot burukuģa modeli vai gleznu, kas novietots ziemeļu pusē netālu no loga.

Bruņurupucis – simbolizē aizsardzību, gudrību un ilgmūžību. Nereti austrumniecisko nieciņu veikalā esi pamanījis dažādu lielumu bruņurupucīšus ar izteiktu bruņu rakstu, kas pēc fen-šui attēlo kosmisko kārtību. Nereti tiek pievienotas arī zelta monētiņas, jo ar bruņurupuča figūriņu var aktivizēt bagātības enerģiju.

Stikla zelta zivtiņa – simbolizē veiksmi finansiālos darījumos.

Strūklaka – piesaista naudas plūsmu. Miniatūra vai pamatīga strūklaka vai ūdenskritumiņš nereti ir neatņemama austrumnieku biroju vai lieltirgotavu sastāvdaļa.

Šie talismani šķiet ir labas arī biznesa dāvanas. It īpaši, ja saņēmējs ir fen-šui mācības piekritējs vai vismaz teorijas zinātājs.

Izmantotie avoti –

http://www.ameno.ru/sweethome/feng-shui/14060.html
http://www.rusmaster.org/fengshui/fsintof.html
http://www.ogrenet.lv/izklaide/kas_jauns/6035/
http://www.fengshu.ru/karjer.html

Dalies:
Novērtē: 4 (14)

komentāri

x-is

Kaa lai rikojas, ja birojs iekartots ne tuvu ne peec fen-sui, bet prieksnieks juutas labi..

x-is

Kaa lai rikojas, ja birojs iekartots ne tuvu ne peec fen-sui, bet prieksnieks juutas labi..



Ko lasa citi?