Pastaigu dabas takas Kurzemē

Ja tā ņem tīri kilometru garumā un izziņas objektu daudzumā, tad visvairāk izstaigātā ir tieši Kurzeme. Un te šajā sarakstā vēl netika iekļauti daudzie izbraucieni gar jūras krastu, kur ir pa brīdim ir kāda taciņa, kas izvijas gar kāpām uz jūru, atklājot fantastiskus skatus uz akmeņaino vai vēju sagāzto koku stāvu izdekorēto pludmali.

Pēterezera dabas taka

(attēli 1. - 8.)

Sākšu ar pēdējo izstaigāto. Taka atrodas netālu no Mazirbes. Un, lai jūs nemaldina nosaukums par ezeru, jo 90% takas ir parasta zemes taka cauri priežu mežam un ved te augšup, te lejup no diezgan stāvām kāpām jeb kangariem (kangars – senā kāpa). Pamatīgs kardio treniņš. Noteikti nedariet, kā mēs – iet šo taku, kad termometra stabiņš uzkāpis virs +30Co un pie reizes vēl aizmirst mašīnā dzeramā ūdens pudeli.

 Atlikušie 10% no 3,4 km garās takas sadalās sekojoši: koka laipas, kāpnes stāvajās nogāzēs un laipa gar diviem gana aizaugušiem meža ezeriem – Mazais Pēterezers un Lielais Pēterezers. Ja būtu izvēlējušies piemērotākus laika apstākļus vai citu gadalaiku, noteikti taka varētu tīri labi patikt.

Baskāju taka  un Mākslas taka Valguma Pasaulē

(attēli 9. - 20.)

Baskāju taka ir maksas taka (8 EUR pieaugušajiem), kur var izbaudīt gan kārtīgu pastaigu 2.9km garumā gar Slocenes upes krastu, gan kārtīgu pēdu izmasēšanu. Taku pa posmiem klāj oļi, akmeņi, sūna, čiekuri, jūrmalas smilts, Ķemeru dziednieciskās dūņas, niedres, šķelda, raupjš priedes stumbrs, māls, veldzējošs upes ūdens, grants, kūdra u.tml. Kā jau noprotat, taka ir ejama basām pēdām. Tad nu sajūtas ir no maigām, patīkamām, glāstošām līdz stipri dzēlīgām, durstošām, pat grūti izturamām.

Takas iekārtojumu papildina lielformāta foto sienas, skatu laukumi, labirints, informācijas stendi par čakrām un enerģētiski aktīvām zonām pēdā, uzmundrinoši teicieni. Pastaigas noslēgumā var pasūtīt ziedu vanniņu (6 EUR), kurā veldzēt sakarsušās pēdas.

Tieši pretī turpat mežā ir otra ne mazāk glezna taka, tikai to tad var staigāt apavos un baudīt brīvā dabā starp kokiem izvietotās divu fotomākslinieku Andra Apses un Andra Eglīša lielformāta fotogrāfijas  - Jaunzēlandes un Latvijas dabas skati, portreti, dzīvnieku foto. Turpat vēl ir izstaigājams vārdadienu labirints, izbaudāmas vēju zvana skaņas, pagulšņājams improvizētos sūnu atpūtas krēslos.

Cīravas mežaparks

(attēli 21. - 33.)

Īstenībā lielisks šī gada atklājums. Cīravas mežaparkā ir ko darīt pat lielāko dienas daļu. Te ir pat sešas temaiskās takas, kuras attiecīgi noformētas ar norādēm, dažādām brīvās dabas atrakcijām un apskates objektiem.

Leģendu taka (410m) un Taisnais gaņģis (900m) ar tematiskām koka skulptūrām (Divpatība, Sentēvu zobens, Pirmskaujas lūgšana u.d.c.), kurās gribas ieskatīties vai papozēt selfijam. Bebru taka (1,7km) ar aktīvās atpūtas objektiem. Vislabāk patika tieši starp kokiem nostiepti pakāpieni, kuriem jātiek pāri, cenšoties saglabāt līdzsvaru un pārvarot bailes no augstuma.

Skaņā taka (1,5km) ar skaņu radošiem objektiem – gongu (zvangs), stīgām (meža arfa), ruporiem u.tml. Sienāžu taka (450m) ar lecamajiem aktīvās atpūtas objektiem un Makšķernieku taka bez jebkādiem objektiem, bet skaistu skatu uz līkumotu Durbes upīti. Īpaši patika iespēja šupoties divatā virs upes kraujas, kad zem kājām pazūd zeme un paveras upes un debess zilums.

Noteikti iesaku pabūt izbaudīt vientulībā, divvientulībā, ģimenēm ar bērniem, kompānijā. Un ir forši jebkuros laika apstākļos, pat ja līņā sīks lietutiņš, pārbaudījām.

Viesatas upesloku taka

(attēli 34. - 45.)

Pamatīga pastaigu taka 8,2 km garumā gar Viesatas upes krastu. Zināms mīnuss, ka tā ir ejama pa gandrīz vienu un to pašu maršrutu uz priekšu un tikpat atpakaļ. Takas garumā ir 22 piestāšanas jeb īpaši skaisto, izcelto dabas skatu vietas ar izzinošo informāciju par tām. Piemēram, cūku vannas, bebru māja, lielais atsegums, piecžuburu liepa utt.

Laika trūkuma dēļ (jau sāka pamatīgi krēslot) izgājām pusi takas ar stingru apņēmību (nu, jūs jau zināt, kā ar tādām parasti ir) nākampavasar atgriezties.

Ozola biatops Kabilē

(attēli 46. - 52.)

Pastaiga mežā, kurā izvietotas dažādas koka skulptūras un atrakcijas. Īpaši daudz objektu kas sasitīti ar grupu “Līvi” un viņu daiļradi. Vietu iekārtojis entuziasts Aivars no Kabiles. Ieeja par ziedojumiem. Vai ir vērts? Ievērtējiet paši, attēli galerijā.

Kolkas raga priežu taka

(attēli 53. - 59.)

Taka ved cauri Priežu mežam līdz ragam. Starp citu, tur var novietot par brīvu auto, pretēji maksas stāvvietai pie paša Kolkas raga. No skatu torņa paveras foršs skats uz jūru. Garums aptuveni 1 km, tādai rimtai pastaigai.

Pūrciema Baltās kāpas taka

(attēli 60. - 68.)

Īpaši izveidota koka taka ar pakāpieniem gar Pilsupītes krastiem ar skatu uz 20m augstās Baltās kāpas smilšu atsegumu, kuru papildina pār krauju noliekušies vai pat nolūzuši gleznaini koku stumbri. Takas garums nepins 1km, bet uzkavēties te var gana ilgi gan skatu laukumos, gan atpūtas vietās ar soliņiem un fantastisku dabas gleznu. Esam izstaigājuši dzīvē vismaz divreiz, bet varētu atgriezties vēl un vēl dažādos gadalaikos. Pavasarī, kad zāle var nav pārņēmusi mežu, var priecāties par daudz un dažādām agrīnajām puķēm – baltajām un zilajām purenēm, dzeltenām gundegām un citiem, man pēc nosaukuma nezināmiem, ziediem.

Dalies:
Novērtē: 5 (1)
Skatīts: 155

komentāri

Advokāts

Iesaku visiem baskāju taku!

opozicionārs Skolnieciņš

Latvijas Republikā pieejamās Covid-19 vakcīnas atzītas visā pasaulē. Šīs vakcīnas ir lieliskas. Tomēr Krievijas Federācijā izgudrotā Sputnik V vakcīna pasaulē nav atzīta, kā arī nav sertificēta. Sputnik V efektivitāte nav pierādīta. Šai vakcīnai ir nopietnas problēmas ar sertifikācijas procesu. Ar mīlestību pret Sentēvu Dieviem, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš P.S. Iesaku iepazīties ar informāciju par Sputnik V vakcīnu: youtu.be/V8PNXKqcN5k («Были грубейшие нарушения»: почему «Спутник V» могут никогда не одобрить в Европе). Par jaunākajiem notikumiem Krievijā var iepazīties TV kanāla Dozhd mājaslapā: tvrain.ru/live/ (Телеканал Дождь — смотреть прямой эфир онлайн (tvrain.ru)).

Skolnieciņš no sidrabbirzs

Vasaras tveice mūs pavada jau vairākas nedēļas. Saule sutīgi cepina. Visapkārt rosās dzīvība. Cilvēki bauda vasaru. Lai arī saslimstība ar Covid-19 (kroņvīrusu) ir mazinājusies, taču Covid-19 nekur nav zudis. Šis negantais vīruss vel joprojām apdraud mūsu sabiedrības drošību: veselību, dzīvību un labklājību. Tāpēc, mani mīļie tautieši, vakcinēsimies! Patlaban mūsu valstī ir pieejamas šādas vakcīnas: Comirnaty (youtu.be/o8MJ0quAwgk [New name, same vaccine – Comirnaty jab same as Pfizer-BioNTech's, says MOH | THE BIG STORY]), Janssen (youtu.be/zcUXWbtBQHQ [Johnson & Johnson COVID-19 Vaccine: Effectiveness, Side Effects and Differences Between Vaccines]), Moderna (youtu.be/PhSeLGWS9aU[Government hopes for Moderna vaccine to be locally produced with 10 million doses on the way | 7NEWS]), Vaxzevria (youtu.be/waAMOCG1oDc [11 1 How does the Oxford AstraZeneca AZD1222 vaccine work WHO RRSS]). Visas mūsu valstī pieejamās vakcīnas ir labas, drošas un efektīvas. Raizēm nav pamata. Latvju Dievi ir svētījuši mūsu tautu. Vakcinācija ir Latvju Dievu dāvana mūsu tautai. Izmantosim šo Latvju Dievu sniegto iespēju. Vakcinēsimies! Pasargāsim sevi un savus tuvos no Covid-19!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no sidrabbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Covid-19 #kovid-19 #koronavīruss #kroņvīruss #pandēmija #vakcinācija #drošība #ilgtspēja #pagāni #LatvjuDievuSvētība #LatvjuDievi #Pērkons #DievsPērkons #Pērkons-DebesuTēvs #Laima #DievieteLaima #LikteņaDieviete #Māra #DievieteMāra #NāvesDieviete #DzīvībasDieviete #Māra-VeļuMāte #Māra-ZemesMāte #ticība #mīlestība #saticība #Skolnieciņš #sidrabbirzs

Skolnieciņš RU

Летняя жара нас сопровождает уже несколько недель. Солнце испепеляет землю. Вокруг бурлит жизнь. Люди наслаждаются летом. Хотя заболеваемость вирусом Covid-19 (коронавирусом) резко снизилось, но жуткий вирус Covid-19 никуда не пропал. Этот злостный вирус до сих пор угрожает безопасности нашего общества: здоровью, жизни и благополучию. Поэтому, мои дорогие соотечественники, будем прививаться! На данный момент в нашей стране доступные прививки от Covid-19: Comirnaty (youtu.be/o8MJ0quAwgk [New name, same vaccine – Comirnaty jab same as Pfizer-BioNTech's, says MOH | THE BIG STORY]), Janssen (youtu.be/zcUXWbtBQHQ [Johnson & Johnson COVID-19 Vaccine: Effectiveness, Side Effects and Differences Between Vaccines]), Moderna (youtu.be/PhSeLGWS9aU[Government hopes for Moderna vaccine to be locally produced with 10 million doses on the way | 7NEWS]), Vaxzevria (youtu.be/waAMOCG1oDc [11 1 How does the Oxford AstraZeneca AZD1222 vaccine work WHO RRSS]). Все эти прививки безопасны и эффективны. Нет причин для беспокойства. Древние языческие Боги благословили нашу страну. Латвийские Боги благословили нашу родину – Латвию. Прививка от коронавируса — это дар Богов. Прививка от Covid-19 это дар Латвийских Богов нашему народу. Воспользуемся этой возможностью, которую даровали нам древние языческие Боги. Воспользуемся этой возможностью, которую даровали нам Латвийские Боги. Спасем себя и свой народ от опасного вируса Covid-19! Да благословят нас Латвийские Боги! Да прибудет снами сила Латвийских Богов!
С любовью и почтением, Сколниецыньш из святорощи [сын Латвийских Богов]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Да прибудет снами мудрость Латвийских Богов!
#Covid-19 #коронавирус #пандемия #вакцинация #прививание #безопасность #здоровье #язычники #язычество #БлагодатьЛатвийскихБогов #ЛатвийскиеБоги #Пэрконс #БогПэрконс #Перконс-НебесныйОтец #Лайма #БогиняЛайма #БогиняСудьбы #Мара #БогиняМара #БогиняСмерти #БогиняЖизни #Мара-ВэлюМатэ #Мара-ЗэмэсМатэ #вера #любовь #надежда #Skolnieciņš #святороща

Jancis

Būs jāpiedalāsKo lasa citi?