Nuevo Ballet Espanol šovs „Cambio de Tercio” Rīgā

Vakar,17.aprīlī, Rīgas Kongresu nama zāle tika pieskandināta skanīgiem spāņu ritmiem. Enerģija strāvoja no katras dejotāju kustības, flamenko mūzikas un dziedājuma izpildītājiem. Spēcīga vitalitātes šalts apņēma visus klausītājus, kas ar katru priekšnesumu ar aplausiem un sajūsmas izsaucieniem aizvien dzīvāk sekoja līdzi uz skatuves notiekošajam.

16.Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros Latvijā atkārtoti viesojās flamenko grupa „Nuevo Ballet Espanol”. Vakar,17.aprīlī, Rīgas Kongresu nama zāle tika pieskandināta skanīgiem spāņu ritmiem. Enerģija strāvoja no katras dejotāju kustības, flamenko mūzikas un dziedājuma izpildītājiem. Spēcīga vitalitātes šalts apņēma visus klausītājus, kas ar katru priekšnesumu ar aplausiem un sajūsmas izsaucieniem aizvien dzīvāk sekoja līdzi uz skatuves notiekošajam.

Flamenko deja tika parādīta visā tās krāšņumā, sākot no smeldzīgām, dziļa dvēseles pārdzīvojuma notīm un beidzot ar visaptverošu prieku un atdošanos dzīves svinēšanai.

Galvenie solisti un grupas „Nuevo Ballet Espanol” dibinātāji ir pieredzējuši un profesionāli dejotāji Rohass Anhels un Rodrigess Karloss. Spriganums un izveicība viņu deju soļos vienkārši apbrīnojama. Sviedru lāses bagātīgi lāsoja uz pieres, bet smaids un kontakts ar auditoriju nepazuda ne mirkli.

Četras dejotājas krāšņos flamenko tērpos, kurus mija katras atsevišķas dejas izpildījumam, piešķīra flamenko šovam vijīguma, sievišķīguma un grācijas šarmu. Uzstāšanās ar lieliem sarkaniem bārkstainiem un grezni izrakstītiem lakatiem skatītājiem lika sajūsmā aizturēt elpu.

Pavadījumu dejotājiem nodrošināja divi ģitāristi, perkusionists, vijolnieks un divas dziedātājas ar skanīgām balsīm. Jo, kā zināms, flamenko jēdziens ietver visu šo trīs mākslu apvienojumu – deja, mūzika un dziedājums.

Koncerts bija baudījums gan ausīm, gan acīm, gan dvēselei. Izejot no zāles, šķita, ka daļa mākslinieku enerģijas un dzīvesprieka nu jau piemīt tev pašai. Patiesi skaits priekšnesums!

Dalies:
Novērtē: 5 (4)

komentāriKo lasa citi?