Galda kartes

Galda kartes pasākumos galvenokārt nepieciešamas, lai ieviestu zināmu oragnizētību. Tās ir personisks sveiciens katram no viesiem, kā arī uzmanības un pateicības apliecinājums par ierašanos. Taču galda karte varbūt arī kā dāvana, ko var pēc svinībām katrs paņemt līdzi.

Galda kartes pasākumos galvenokārt nepieciešamas, lai ieviestu zināmu oragnizētību. Vienkārši, lai pasākuma apmeklētājus, viesus pie galda vai atsevišķiem galdiņiem sakārtotu loģiskā kārtībā. It īpaši tas ir svarīgi, ja pasākums paredz lielu dalībnieku skaitu. Izvietojot galda kartes, ņem vērā apmeklētāju interešu grupas, radnieciskās saites, sociālo un ģimenes stāvokli, kā arī dzimumu. Izsenis pieņemts, ka dāmas un kungus sēdina pamīšus.

Foto: cityblossomsnyc.blogspot.com

Galda kartes ir personisks sveiciens katram no viesiem, kā arī uzmanības un pateicības apliecinājums par ierašanos. Taču galda karte varbūt arī kā dāvana, ko var pēc svinībām katrs paņemt līdzi. Pirms dažiem gadiem sanāca būt kāzās Vācijā, kur jaunlaulātie bija parūpējušies katram viesim klāt pie galda kartes uzdāvināt pudeļu aiztaisāmos ar līgavaiņa/līgavas siluetu galā. Tiešām jauks uzmanības apliecinājums viesim!

Visbiežāk galda kartes veido vienotā stilā ar ielūgumiem, tās nenoliedzami kalpo arī kā galda dekors. Ar tām var lieliski papildināt esošo noformējumu un palīdzēt uzburt īsto svētku noskaņu, it īpaši kāzās vai kādā tematiskā pasākumā. Zemāk vairākas idejas galda kartēm ar jūras tematiku, kur izmantoti dabiski materiāli – gliemežvāki, smiltis, jūras zvaigznes, oļi, korķis u.tml.

Idejas un paraugi galda kartēm

 

Foto: tresorphotography.com & marthastewart.com

 

Foto:mypersonalartist.com & marthastewartweddings.com

Galda kartes mēdz būt dažādas – klasiskās, ieturētās, papīra, taisnstūrveida, nopirktas gatavas grāmatnīcā vai izgatavotas pēc individuālā pasūtījuma; bet ir arī radošās (kā noprotat, šiet galvenokārt par šīm), pašu pagatavotās, netradicionālās, oriģinālās un „ēdamās”. Pēdējās kalpo, gan kā vietas norādītājas, gan kā papildus našķis.

 

Foto: weddingmoo.com & camillestyles.wordpress.com

 

Foto:weddingbycolor.com & tickledpink.typepad.com

Visbiežāk uz galda kartes tiek norādīts tikai konkrētā viesa vārds, taču var rakstīt arī tautasdziesmu, dzejoli vai teicienu ar konkrētā pasākuma tematiku; pateicību viesiem par klātbūtni; pasākuma datums, iemesls vai tematika, vaininieku vārdi; personisks ierakstis konkrētam viesim u.tml.  Ja pasākuma dalībniekiem jāsasēžas pie atsevišķiem galdiņiem, tad arī galdiņa numurs.

 

Foto: tamrynkirby.blogspot.com & ohsobeautifulpaper.com

Klasiski galda karti novieto pa kreisi pie šķīvja augšmalas vai uz salvetes, taču tikpat labi tā var būt novietota arī uz krēsla vai pat uz šķīvja, ja to pieprasa konkrētās galda kartes stils un ja tas iederas galda noformējumā. Uzgāju arī variantu, kad galda karti piekarina vai piestirpina pie glāzes. Gana oriģināli, vai ne?

 

Foto: amillionlittledetails.ca

 

Foto: realsimple.com & concreteandlullabies.com

Gatavojot galda kartes var ļaut vaļu fantāzijai, protams, ja tas nav formāls pasākums. Viesa vārdu un galdiņa numuru var uzrakstīt uz oļa vai citrona; pasūtīt gravējumu krūzītē vai apdruku uz salvetes, lentītes; galda karti var izlocīt kā origami; iestiprināt ziedu kompozīcijā utt. Ceru, ka šeit apkopotās idejas rosinās padarīt ieplānoto viesību galda klājumu oriģinālāku un atnesīs pašai un ciemiņiem prieku un patīkamu pārsteigumu.

Dalies:
Novērtē: 4 (32)

komentāri

žogi

Tāpat, kā izgatavojot vizītkartes - izpaudies :)Ko lasa citi?