Pasaules gala dažādie „Survival Kit”

Dažādās valstīs šais svarīgai lietai piegājuši katrs pa savam, atbilstoši izpratnei par to, kā īsti pasaules gals notiks. Piemēram, Krievijas komplektā netieši saskatāmas arī „Plānam B” paredzētās sastāvdaļas, Meksikas komplektā akcents likts uz speciālo nazi. Pretstatā, Latvijas komplekts orientēts uz ēšanu un gaidīšanu.

„Pasaules gali” nāk un iet, un pat ja šoreiz solītais 2012. gada 21. decembrī nepiepildīsies, tad viedajiem šīs tēmas pārzinātājiem jau padomā nākošie datumi. Atšķirībā no visiem iepriekšējiem pasaules bojāejas pareģojumiem, šim nez kurā brīdī uzradās „light” versija, proti, ka pasaule bojā varbūt arī neies, toties iestāsies tumsa. Tumsas tēmai, tiesa, ir arī vairākas interpretācijas. Visbaisākā no tām, ka iestāsies tāda tumsa, ka ne mazākais gaismas stariņš nespēs izspraukties un tas ilgs vai nu mēnesi vai trīs dienas vai tikai divas stundas. Savukārt modernākā interpretācija, un jāatzīst pat daudz ticamāka, ka uz dažām stundām pazudīs elektrība. Visā pasaulē vienlaicīgi, protams.

Pasaules gala „light” versijai ir arī nedaudz spekulatīvs raksturs, jo vieni pasākuši meistarot patvērumus (sākot no pazemes bunkuriem, beidzot ar Noasa šķirstiem), citi piegājuši lietai pragmatiskāk un sagatavojuši izdzīvošanas komplektus, saucamos par „Survival Kit”.

Triks ir tanī, ka šādi „Survival Kit” dažādās valstīs mazliet atšķiras.

Piemēram, Krievijā, Tomskā, dabūnams izdzīvošanas komplektiņš, kas sastāv no:

  1. ziepes,
  2. šņore,
  3. griķi,
  4. pudele šņabja,
  5. medikamenti,
  6. šprotes,
  7. sveces,
  8. sērkociņi
  9. bloknots pierakstiem.

Meksikā izdzīvošanas komplektā ietilps:

  1. sērkociņi,
  2. speciāls nazis konservu atvēršanai un zombiju atvairīšanai,
  3. šokolāde,
  4. bloknots pierakstiem vai nepieciešamības gadījumā ugunskura iekuršanai,
  5. litra ūdens pudele,
  6. ananāsu liķiera pudelīte, kas tiek izgatavots Jukatanas pussalā un tiek uzskatīts par pašu maiju dzērienu.

Latvijā pasaules gala gaidītājiem sagatavots komplekts VALDO, kurš tiesa gan nav pieejams lielākajās tirdzniecības ķēdēs, bet tiek izplatīts kolektīvās iepirkšanās portālos. Komplekts sastāv no:

  1. sāls,
  2. rīsiem,
  3. prosa,
  4. auzu pārslām,
  5. sērkociņiem,
  6. dzeramā ūdens,
  7. zivju konserviem,
  8. gaļas pastētes (visām gaumēm: cūkas, zosu un putna gaļas).

Turklāt Krievijā un Latvijas austrumu reģionos novērota arī aktīvāka sveču, sērkociņu un konservu izpirkšana.

Kā redzams, dažādās valstīs šai svarīgai lietai piegājuši katrs pa savam, atbilstoši izpratnei par to, kā īsti pasaules gals notiks. Piemēram, Krievijas komplektā netieši saskatāmas arī „Plānam B” paredzētās sastāvdaļas, savukārt Meksikas komplektā akcents likts uz speciālo nazi. Pretstatā, Latvijas komplekts orientēts uz ēšanu un gaidīšanu.  Ja vēlaties sagatavoties pavisam droši, tad ieteicams būtu savlaicīgi sagādāt sastāvdaļas no visiem komplektiem. Galu galā pat ja tas pasaules gals tā arī neatnāks būs ko mazbērniem parādīt kā cilvēces stulbuma pieminekli.

Dalies:
Novērtē: 3 (1)

komentāriKo lasa citi?