Ko stāsta cilvēka plauksta?

Kārtojot vecos pierakstus, uzdūros savam kādreizējam hobijam – cilvēka ķermeņa proporciju pētījumiem un kā tās atspoguļo cilvēka iekšējo pasauli, raksturu, noslieces, parāda iedzimtību un attīstības iespējas. Šoreiz gribu padalīties ar materiālu par cilvēka plaukstu.

Kārtojot vecos pierakstus, uzdūros savam kādreizējam hobijam – cilvēka ķermeņa proporciju pētījumiem un kā tās atspoguļo cilvēka iekšējo pasauli, raksturu, noslieces, parāda iedzimtību un attīstības iespējas. Šoreiz gribu padalīties ar materiālu par cilvēka plaukstu. Uzreiz atvainojos par ilustrāciju kvalitāti, jo tās nāk no dažādiem žurnālu izgriezumiem un grāmatu kopētiem materiāliem, kas vairumā tika kolekcionēti un aprakstīti.

Plaukstu veidi.

1.Elementāra.

Bieza, plata plauksta ar īsiem pirkstiem. Lēni domājošs cilvēks, iespējams, ar noslieci uz „cietu” raksturu, kur fiziskais valda pār garīgo.

2.Kvadrātveida.

Kvadrātveida plauksta ar resniem, taisniem pirkstiem. Praktisks, konvencionāls raksturs, grūti pielāgojas apstākļu maiņai, pilnīgs pretstats intelektuālim.

3.Sirdsveida.

Sirdsveida plauksta ar taisnie pirkstiem. Ambiciozs, enerģisks, patstāvīgs, bet intelektuāli ne pārāk apdāvināts cilvēks.

4.Filozofiska.

Plata plauksta ar stipri mezglotiem pirkstiem. Loģisks un piesardzīgs cilvēks, ar tieksmi uz pārdomām, intraverts, drīzāk analītisks nekā radošs.

5.Mākslinieciska.

Gara, lokana plauksta ar slaidiem un tieviem pirkstiem. Jutīgs, radošs cilvēks, vairāk impulsīvs nekā metodisks.

6.Ideālistiska.

Maiga plauksta ar ļoti gariem pirkstiem. Šāds cilvēks ir tālu no skarbās realitātes, sapņotājs, mistiķis, estēts.

Pirkstu novietojums plaukstā.

A – līdzeni novietoti pirksti – pozitīva personība ar attīstītu veselo saprātu, cilvēks, kurš dzīvē tiek viegli uz priekšu.

B – nevienāds novietojums – dzīve līdzinās cīņai, ir uzvaras un ir zaudējumi, pastāvīgs iekšējs nemiers.

Zemu novietots rādītājpirksts – kautrīgs, nedrošs cilvēks, kurš iekšēji jūtas pārāks par apkārtējiem cilvēkiem.

Zemu novietots zeltnesis – cilvēks, kurš cieš neveiksmes karjeras izvēlē, nākas darīt darbu neatbilstošu savam talantam un spējām.

Zemu novietots mazais pirkstiņš – nekas neizdodas viegli un, lai gūtu panākumus dzīvē, šim cilvēkam pastāvīgi sūri un grūti jācīnās.

Plaukstas zonas.

Katra plaukstas zona nosacīti atbild par kādu cilvēka dzīves sfēru. Papētot šīs zonas – kura no tām ir vairāk izteikta, kurā ir kādas īpašas zīmes, rētas, dzīslojumi, nelīdzenumi u.tml. – var aizdomāties par to, kas īsti notiek dotā cilvēka dzīves gājumā, uz ko ir vērts vērst uzmanību.

A – Iekšējā aktīvā zona. Attiecas uz tuvām, intīmām draudzības saitēm un seksualitāti.

B – Ārējā aktīvā zona. Parāda attiecības ar sabiedrību un saikni ar ārējo apkārtējo pasauli vispār.

C – Iekšējā pasīvā zona. Attiecas uz zemapziņu.

D – Ārējā pasīvā zona. Enerģija un radošais potenciāls.

Dalies:
Novērtē: 4 (117)
Skatīts: 20466

komentāri

janis

Ko varētu nozimet ka plaukstai pa vidu bija izveidojies astotnieks, tā kā bezgalības zīme? Saules pinuma,tā ,laikam, to saucs.Ko lasa citi?