33 gadi – Kristus vecums

Tā doma pacilāt 33 gadnieku skaitli rosijās jau pirms gada, bet neies jau likteni aiz ūsām raustīt. Kā nekā visas kristīgās pasaules apziņā ieaudzis priekšstats par Kristus vecumu un zināmu lūzuma punktu cilvēka dzīvē. Turpmāk mazliet papētīju no dažādu zinātņu, pseidozinātņu un vēstures skatupunkta, kāpēc tas mazāk vai vairāk katram cilvēkam šķiet tik būtisks.

Tā doma pacilāt 33 gadnieku skaitli rosijās jau pirms gada, bet neies jau likteni aiz ūsām raustīt. Kā nekā visas kristīgās pasaules apziņā ieaudzis priekšstats par Kristus vecumu un zināmu lūzuma punktu katra cilvēka dzīvē. Turklāt tā sajūta nebija tā pacilājošākā – tu stāvi uz tāda gadu sliekšņa un raugies, kas nu dzīvē sasniegts un uz ko tiekties, vērtē, kritizē sevi, tēlaini izsakoties „baksti ar sarūsējušu naglu sirds labajā priekškambarī”. Tagad, kad tas slieksnis pārkāps, kā sacīt jāsaka, otra elpa atvērusies, jauni projekti, plāni, dzīve iet uz priekšu, uz augšu un kur tik vien tā neiet.

Bet nu atgriežoties pie skaitļa 33 mistikas, mazliet papētīju no dažādu zinātņu, pseidozinātņu un vēstures skatupunkta, kāpēc tas mazāk vai vairāk katram cilvēkam šķiet tik būtisks.

No Bībeles pētnieku liecībām zināms, ka 33 gadu vecumā krustā tika sists Jēzus un trešajā dienas tas augšāmcēlies no mirušajiem. Arābu 33, bet romiešu XXXIII, ļoti vienkārši rakstībā, 3 X un 3 I.

Numeroloģijā, saskaitot abus ciparus, rodas kopsumma 6, kas savukārt ir mīlestības skaitlis. Saskaņā ar Nikomahu (1.gs. pēc Kristus) skaitlis tikai tad ir pilnīgs, ja tā dalītāju summa, izņemot pašu skaitli, ir vienāda ar šo skaitli. Sešinieka dalītāji ir 1,2 un 3 (1+2+3=6). Tātad pilnīgie skaitļi ir 6,8,28,128, 496, 550, 336 un 33. To veidojošo atsevišķu skaitļu summa un reizinājums vienmēr ir 6, tāpēc šis skaitlis ir harmonisks un līdzsvarots. No tā staro miers un nosvērtība.

Interesanti, ja papēta šī skaitļa saistību ar brīvmūrniekiem, tad atklājas, ka šajā organizācijā maksimāli ir 33 ložas (atkarībā no dibinātājvalsts). Un skaitlis 33 nereti parādās arī brīvmūrnieku simbolikā.

   

Attēli no Scottish Rite Freemasonry & MasonicSourcebook & 33 Mysteries Home Page

Vienā no iepriekš minētajiem avotiem skaidrots šī skaitļa nozīmība brīvmūrnieku simbolikā. Valdnieka Solomona templis stāvējis 33 gadus un pēc tam tika pilnībā sagrauts. Dāvids valdījis Jeruzalemē 33 gadus. Cilvēka mugurkauls sastāv no 33 segmentiem. Cipars 3 ir apspēlēts arī masonu trīsstūra sakarā, 3 pa 3, kas veido ciparu 9, kas savukārt ir dievišķā koka pirmsākuma skaitlis.

Solomona zīmogs

Fizikā pēc Ņūtona skalas 33 ir grādu temperatūra, pie kuras uzvārās dzeramais ūdens. Savukārt ķīmijā 33. elements ir Arsēns (As), kas, kā zināms, ir gaužām indīgs gan grauzējiem, gan cilvēkiem.

Protams, var iet vēl dziļāk un pētīt visus vēsturiskos notikumus, vai piesaukt sabiedrībā un vēsturē pazīstamās personības, kurām 33 gadi bija liktenīgie (piem., latviešu mūziķis Mārtiņš Freimanis, Hitlera iemīļotā Eva Braun, argentīniešu aktrise un Argentīnas prezidenta sieva Eva Peron). Bet, kurā gan dienā vai gadā kaut kas nozīmīgs nav noticis?!

Noslēgumā interesanta skaitļu matrica, kurā saskaitot skaitļus vertikāli, horizontāli un pa diagonāli kopsummā tik un tā izveidojas skaitlis 33. 1+14+14+4=33; 1+11+8+13=33; 1+7+10+15=33 utt.

1

14

14

4

11

7

6

9

8

10

10

5

13

2

3

15

Izmantotie avoti:

Džūls Silvers. Numeroloģija – skaitļu maģija un mistika. – R.: Jumava, 2006.

http://vigilantcitizen.com/latestnews/the-odd-masonic-imagery-surrounding-the-33-chilean-miners-rescue/

Wikipedia materiāli - 33 (number)

Dalies:
Novērtē: 4 (69)

komentāri

confused

nu vispār 33 nav pilnīgs skaitlis, 8 pilnīgi noteikti arī ne,tāpat šaubos par 128,550 un 336

Agris

Kļūda Jēzu Kristu piesita krustā 36 gadu vecumā!!! 33gadu vecumā Jēzus sāka sludināt!!! Un visu ko teica tas teica līdzībās!!!

Agris

Pie visa vēl piebildīšu ļoti sīkas ir jūsu zināšanas numeroloģijā vai arī apzināti maldināt tautu?! 33 = 3 + 3 = 6 !!!
Masoni ir tikai 6 = SEŠINIEKI PAKALPIŅI! Kā arī ilumināti tie sēž Vatikānā un sen jau nav noslēpums ka tie manipulē ar visiem pasaules augstmaņiem! Rīko karus un ekonomiku regulē tā lai cilvēki vergotu...

īve

Un tā arī neko jaunu neizcilāji, ko?

sauca kavēlies

Kaut kā dikti negatīvi tas viss izklausās rakstā, tik traki jau nauv.
Ar to pilnību noteikti bija domāts kaut kas iluminati stilā 33=3+3=6:3=3
Ar tiem slepenaijiem ordeņiem gan čuč čuč šķībi.
iluminati un masoni tomēr nav vienā maisā liekami. Iluminati biedrus vatikānam tomēr sanāca apslaktēt diezgan pamatīgi. Pārpalikas savāca masoni un vatikāns cik nu kuram tās rocības.
Masoni/Brīvmūrnieki bija tie kas ir stāvējuši pie mūsdienu pasta un banku sistēmas izveidošanas.Ko lasa citi?