Sitāra

Mūzikas instruments, kas līdzinās ģitārai, bet skanējumā ir austrumnieciskā kolorīta piesātināts. Vienīgā pieejamā informācija Latvijā par šo apbrīnojamo indiešu instrumentu ir tā, ka ar sitāru rietumu pasauli iepazīstināja Ravi Šankars un Dž.Harisons no „The Beatles”. Anoushka Shankar izpildīto melodiju savaldzināta, nolēmu papētīt šo instrumentu tuvāk.

Mūzikas instruments, kas līdzinās ģitārai, bet skanējumā ir austrumnieciskā kolorīta piesātināts. Vienīgā pieejamā informācija Latvijā par šo apbrīnojamo indiešu instrumentu ir tā, ka ar sitāru rietumu pasauli iepazīstināja Ravi Šankars un Dž.Harisons no „The Beatles”.Anoushka Shankar http://www.youtube.com/watch?v=BgCpkduEQ7U - izpildīto melodiju savaldzināta, nolēmu papētīt šo instrumentu tuvāk.


Sitāra (sitar) – daudzstīgu indiešu mūzikas instruments ar piesātinātu, orķestrālu skanējumu. Tā nosaukums radies no turku valodas – „si” – „septiņi” un „tar” - „stīga”. Tātad pamatā sastāv no 7 stīgām, bet ir arī no 11 līdz 13 rezonējošo stīgu. Tieši šīs rezonējošās stīgas piešķir sitārai savdabīgo skanējumu, kas atšķir šo instrumentu no pārējiem stīgu instrumentiem.


Sitāra mūsdienu vizuālajā izpratnē radās Indijā 13.gs. Daudzu stīgu instruments ar garu grifu, kuram grifa augšgalā pievienoja no ķirbja izgatavotu skaņas rezonatoru. Sitāru bagātīgi izrotāja ar sarkankoku un ziloņkaulu. Stīgas trinkšķināja ar speciālu mediatoru, kuru uzmauca uz rādāmā pirksta.

Par sitāru un tās populārākajiem izpildītājiem -

http://ru.wikipedia.org/wiki/Ситар

http://en.wikipedia.org/wiki/Ravi_Shankar

http://www.anoushkashankar.com/

http://www.ravishankar.org/

http://kksongs.org/sitar/parts.html

Dalies:
Novērtē: 5 (12)

komentāri

muks

Izpētījusi esi.Tagad uz priekšu...mācies spēlēt.

anonymous coward

Cītara?

iinuu

Ja tik vien ar to pietiktu, kā izlasīt par instrumentu un paklausīties kā citi spēlē ... Lai vai kā, es ar stīgu instrumentiem nedraudzējos, man tos taustiņus vai podas paspaidīt pa retam luste uznāk. (play)

iinuu

Cītara ir kokļveidīgais, pazīstama un spēlēta arī Latvijā, bet šeit tieši par SITĀRU - \"indiešu ģitāru\" (ja tā var teikt). (smile)

Jūlija

Man vislabāk sanāk \"spēlēt\" uz datora klaviatūras (user), bet manam bērnam uz maniem nerviem (caprice). Vai tie skaitīsies par mūsdienu mūzikas instrumentiem?

iinuu

Jūlij, tie ir vienkārši universālie visu laiku un tautu mūzikas instrumenti (smile)

Jūlija

Laikam tā tiešām ir. Ja jau pat bungas blakus nerviem nestāv... (stupid)

danini

Inu, paldies par šo atradumu - tik brīnišķīgi valdzinoša sieviete šī Anoushka - spēlē tik milzīgu instrumentu, skaista izpildītāja, skaistu melodiju izspēlē, izdzied sitāra.(listen)(flower)(fall_in_love)

Pavel

sveiki, es gribetu pardot sitaru (no Varanasi (Induja)), ja jums interese zvaniet 29 10 45 40

Georgs

Labdien !!!! Man ir Cītars firmas Müllers Accordzither Arion 1877-+gads.Teicama Stāvoklī.Varu Pārdot Par Saprātīgu Cenu.250 lati.Foto varu izsūtīt.
29-888-665

pidars

b*** kāpēc nevar nokopēt no lapas!?Ko lasa citi?